Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik ajándékba kutyát vesznek kisgyereknek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 8. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Felelőtlenség. Kivéve ha ez a gyerek szüleivel meg van beszélve előre.
2021. aug. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

En kaptam ajandekba kutyat a szuleimtol anno szulinapomra, de nyilvanvaloan nem kizarolag nekem vettek, hiszen a felelosseg az ovek volt. En nem latok abban hibat, ha a gyerek szeretne allatot es a szulei teljesitik a kereset, akkor, ha felfogjak, hogy nekik kell nevelni, etetni, allatorvoshoz vinni.

Nem ugy van az, hogy fifike elvan a kertben, a gyerek neha simogatja,aztan csokolom.


Azzal viszont nem ertek egyet, ha a szulok megkerdezese nelkul egy random rokon/barat/akarki vesz kutyat a gyereknek.

2021. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha ez egy átgondolt döntés eredménye, az teljesen oké. Miért ne kaphatna egy gyerek kutyát?
2021. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
78%

Hát ha a szülökkel le van pipálva akkor semmi gond.

Meg ha a szülő még tud a gyermek mellett egy kutyára is figyelni ,de ha már nagyobb a gyerek akkor felelősséget is tud vállalni.

2021. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát, rokon, ismerősök meg ilyenek csak akkor vegyenek egy kisgyereknek kutyát, ha azt a szülőkkel megbeszélték. Csak úgy random meglepetésként ne, mert végén utcára kerül, menhelyre, vagy szimplán nem lesz vele foglalkozva.. szóval na, meglepetésként gyereknek kutyát soha, max. ha a szülők is tudnak róla és beleegyeznek.


Viszont szerintem ha a szülők akarnak a gyereknek venni kutyát, avval nincs baj, amennyiben a szülők is akarnak kutyát, és tudják, hogy az ő felelősségük lesz a kutya gondozása, nekik kell megnevelni, játszani vele, sétáltatni, stb. Szóval úgy nem szabad kutyát venni a gyereknek, hogy "nesze itt van, játssz vele". Viszont ha a szülők tisztában vannak avval, hogy ők most leginkább maguknak vesznek kutyát, és nem a gyereknek, akkor nyugodtan vegyenek ajándékba a gyereknek kutyát.

2021. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha a szülők tudják, hogy nagy eséllyel maguknak veszik a kutyát, nekik kell őt ellátni és vállalják, akkor oké.
2021. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Gyereket lelencházba csapni, kutya beköltözik a gyerek szobájába, problem solved.
2021. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Igazabol az eremnek itt is ket oldala van. Nekem nagyon kattos csaladom van. En evekig vartam turelemmel, hogy lehessen kutyam, elotte horcsogot kaphattam, ezzel bizonyithattam is a felelosseget, nagyon szerettem a horit, atlagon felulien sokat elt. Anyam mar alapbol ugy allt hozza a kutyahoz, hogy en biztosan lusta dog leszek vele setalni meg foglalkozni, de azert megvettek. Ok nem vallaltak semmilyen felelosseget, elore le is szogeztek, hogy barmi nem lesz oke, elviszik. Ez mar alapbol egy rettenetes hozzaallas az egeszhez, de en hittem benne, hogy tudok eleget tenni azert, hogy ne tartsanak rossz gazdinak, a horcsogommel is becsulettel torodtem. Tenyleg mindent megtettem, a masodik naptol tanultunk, szoktattam egy csomo mindenhez, en fesultem, en furdettem, csak en vittem setalni, meg melyebb talkabol enni is en tanitottam meg a kutyat. Sosem kertem segitseget, amikor ejjelente meg sirt, akkor is onszantabol vitte at magahoz anyam, hogy a suliba idoben tudjak kelni. Amikor a kisocsem figyelemhianyaban bantotta a kutyat, akkor sem hitt nekem, volt ra pelda, hogy idegesitette oket a porgese es odebb rugtak es itt egy 3 kilos pici testu kutyarol beszelunk. Mindig hozzam menekult eloluk. Azt hittem rosszabb nem lehet, erre kiderult, hogy a kolleganoinek meg a baratainak allandoan arrol panaszkodik, hogy mindent is o csinal a kutyaval en pedig egesz nap szarok ra es nem foglalkozok vele eleget attol ilyen idegesito. Az igazsag viszont az, hogy talan nem kellett volna az asztalrol etetni a kutyat, osszezavarni, aztan meg gonoszul banni vele felvaltva. Kopni nyelni nem tudtam es azota is mindenkinek ugy meseli el, hogy o nevelte fel a kutyat, pedig arra sem emlekszik, mikor van a szuletesnapja. A mai napig baszogatnak a csaladtagjaim hogy jobb helye lenne a kutyamnak masnal. Amikor nem vitte el allatorvoshoz a gyulladt szemu es fertozodott sebu cicankat, ott sirtam egyedul a macska felett es az olemben simogattam egesz ejjelig, reggel el is pusztult. Az ocsem horcsoget is en kisertem at a tulvilagra, eszre sem vettek, hogy haldoklik. Egesz nap vele voltam, ameg az utolsokat rugta. Szerintem sok ilyen a gyereknek nem vallo allat beszamolot olvasott aztan az agyara ment, amugy is imad a megmondoember szerepeben tetszelegni. Miota elkoltoztunk legalabb biztonsagban tudom a kutyamat is es erosebb a kapcsolatunk, mint valaha.
2021. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők is akarnak kutyát és foglalkoznak is megfelelően a kutyával, akkor nincs gond.
2021. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!