Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki volt már hasonló helyzetbe...

Aki volt már hasonló helyzetben, adna pár nyugtató szót, esetleg jó tanácsot?

Figyelt kérdés
12 és fél éves, nagyon szép ír szetter szuka kutyám májrákos, hasnyármirigy áttétekkel. Hosszú folyamat végén vagyunk. Holnap viszem elaltattatni, mert a helyzet, amiben a kutya van, az már számára megalázó. Hogyan viseljem ezt el, és mi lesz azután????

#kutya #barát #társ #elaltattatás
2021. aug. 9. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Csak annyit mondhatok, mindig gondolj az együtt töltött kellemes órákra, ez talán vigaszt nyújt számodra. Az elaltatáskor mindenképpen legyél mellette, ez neki nagyon sokat jelent.
2021. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

En mindig hazhoz hivom a dokit amikor kenytelen vagyok igy segiteni az allat baratomnak.

Elviselni mindenki maskeppen viseli el - nagyon nehez.


Foldeld el tisztesseggel es ha emleket is akarsz allitani az elmult 12-13 evnek, akkor ultess ra egy 'emlekfat'.

2021. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Én azt hittem hogy soha nem tudnék elaltattatni egy kutyát.

De eljött az a helyzet amikor nem volt más választásom. Az utolsó éjszakát végigvirrasztottam mellette, a kórházból hazaküldték, velem volt, és az éjszaka folyamán eljutottam életem legnehezebb elhatározásához. Kizárólag azt kell ilyen helyzetben nézni hogy neki mi a legjobb. Hogy semmiképpen ne szenvedjen, ha már 100% hogy ebből nincs visszaút. Annyi kellemes pillanatot adnak nekünk rövidke életük folyamán, meg kell hálálnunk azzal, hogy amíg lehet addig mindent megteszünk értük, és amikor nem maradt más lehetőség, akkor nem hagyjuk szenvedni őket, ez nem az a helyzet amiben önzőzhetünk. Arra direkt nem gondoltam hogy velem mi lesz utána. Én nem akartam egy olyan világban élni ahol ő nincs, de ezt elnyomtam, az a fontos hogy neki ne fájjon többé.

Az orvosnál megkapja majd a sima altatót, az olyan lesz mint bármilyen rutinműtétnél, pl ivartalanításnál, egy pillanat alatt elalszik. A végzetes injekció csak utána jön, attól már egyáltalán nem fog szenvedni, mindenképpen jobb opció számára mint a lassú halál amit a rák okoz.

Utána ki kell sírnod magad, hagynod kell magadnak időt a gyászra, ne nyomd el semmiképp. Ez változó hogy kinél meddig tart. Nagyon sajnálom!

2021. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha arra gondolsz, mi mident tettél meg érte élete során, az talán segít a lelkiismeretednek megbírkózi a helyzettel. Most is csak jót akarsz neki.
2021. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Mindig gondolj arra hogy neki így sokkal jobb. Gondolj az egyutt toltott időkre. Az altatáskor legyél ott vele sokat fog neki és neked is jelenteni az utolsó pillanat<3
2021. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a szellemvilag segitett amikor elkellett engednem a legjobb baratomat.


Nagyon kivoltam, csak kovalyogtam ossze-vissza ... elmentem a 'titkos' helyunkre, hogy az erdei kapolnanal gyujtok egy gyertyat az emlekere. Ahogy mentem az eroben, csatlakozott hozzam egy koborallat. Meglepodtem mit keres ott es furcsa volt, hogy csatlakozott hozzam. A vissza uton is velem jott es azon a ponton ahol csatlakozott hozzam, ott el is ment.


Nem tudtam feldolgozni az elmenyt ezert masnap is visszamentem ... 'szellem' baratom megont meghelent es megint vegig jott a setam alatt, majd pont ugy mint elozo nap eltunt az erdoben.


Azt hittem megbolondultam ezert harmadnap vittem magammal egy baratomat, hogy legyen bizonyitek ... minden ugyan-ugy tortent, mint az elozo napoban (de most tanum is volt, hogy nem vagyok hulye).


Noverem nem akarta tovabb nezni, hogy mennyire megviselnek a dolgok es egyik nap megjelent egy kiskutyaval, hogy nekem hozta.

Amig nem voltak meg a kotelezo oltasok nem mentem az erdobe, de amint lehetett elindultam az uj kiskutyammal - kivancsi voltam mi fog tortenni.


Es basszus! :) Jott a 'szellem' baratom ... osszeszagolt az uj kiskutyammal, elvoltunk egy darabig harmasban - de sajnos soha tobbet nem jott mar. Ez volt az utolso talakozo.

2021. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szép szavaitokat!

Gyakori látogatója vagyok a GYK-nak, ezért is fordultam ehhez a közösséghez, mert legtöbb esetben hozzáértő és igazán érző válaszokat látok itt. Ez a példa is jól tükrözi mindezt.

Készítem magamat a holnapra, a továbbiakra még nem tudom a választ.

2021. aug. 9. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Örvendek, hogy a fórum segíthetett, és nagyon sajnálom a kutyus szomorú esetét.
2021. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt most el kell meséljem Nektek!

Egy megyeszékhelyen lakom, nem a legnagyobbak közül valók egyikében. A városban eddig az én kutyámon kívül még egy ír szettert szoktam látni, senki többet.

Tegnap elvittük a kutyánkat az utolsó útjára. Ehhez nem kellett időpontot foglalni, de ahhoz az orvoshoz akartunk kerülni, aki évek óta kezelte. Ő ezen a héten délutános, tehát 2-től rendel. Kettő óra előtt néhány perccel regisztráltam, és vártuk, hogy szólítsanak bennünket. Pontosan 2 órakor bejött a rendelőbe egy kan és egy szuka ír szetter, külön gazdikkal. A doktor minket szólított először, és megtörtént, amiért mentünk!

Majd azt mondta, milyen érdekes, és kiszámíthatatlan a sors. A másik két ír szettert előre egyeztetett időpontra hozták, du. 2 órára, mesterséges megtermékenyítés céljából, de nyilván az okok miatt minket vett előre.

Szerintem az én kutyám másik életben tovább fog élni!

2021. aug. 11. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!