Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás esetén?

Ivartalanítás esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kan kiskutyám, még nincs fél éves. Ivartalanítási kötelezettséggel vettem. Ami természetesen meg fog történni. De mikor lenne az ideális? Változat ez a műtét a kutya személyiségén? Szívesen olvasnék tapasztalatokat.


2021. aug. 11. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Az én két éves kutyusom 1 évesen lett ivartalanítva. Habár ő szuka kutya. Igazából a műtét után nagyon félős volt de ő alapból az. Amíg gyógyult addig teljesen más volt a személyisége nem nagyon játszott és többet feküdt. Miután teljesen be gyógyult neki a seb azután újra ugyan olyan lett mint volt.

Igazából szerintem ez attól is függ melyik kutyát mennyire viseli meg.

2021. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az enyém egy kaukázusi juhász, elég határozott és karakán egyed, nagyon jó házőrző,, még kajával sem lehet eltántorítani a munkában, attól félek ez a "férfias" viselkedése elmúlik az ivartalanítás során.
2021. aug. 11. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítási ideális kort minden orvos máskorra teszi. Általában 1-1,5 korban szokás, óriás testüeket 2 éves kor körül.


A kutyám személyiségén nem valtoztatott, talan egy kicsit nyugisabb lett. Előtte a kan kutyákkal nem igazan jött ki, mostmár gond nélkül játszik velük is.

2021. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem malinoisom van, őt 1 éves kora körül ivartalaníttattam. Nem láttam semmilyen változást a személyiségében, ő nem "nyugodott le", ugyanolyan pörgős maradt mint előtte.


Nem gátolta semmiben, eljártunk őrző-védőzni, félnapos úszás után még bírta a 2 órás esti sétát stb. Most 10 éves, de ugyanolyan lökött és ugyanolyan elánnal dolgozik, ugyanúgy megmaradt benne a határozottság stb.


Előzőleg németjuhászom volt, róla is ugyanezt tudom elmondani, ő is munkavonalas volt, neki sem változott a személyisége.

2021. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kan staffim van, még inkább izgágább lett. :D
2021. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Kaukázusi ivartalanított szukám van, amit te "férfiasnak" hívsz, az csak kaukázusi jellem.... Ugyanilyen házőrzős típus. Ha az utcában lakó nemezisét sétáltatják, nem érdekli semmi más.

Egyébként nem, személyiség nem változik ivartalanítással... Az, hogy ha egy kutya a gyógyulás ideje alatt nem játszik meg sokat fekszik az talán inkább azt jelzi, hogy műtétje volt! Nem? De. Te sem rohangálsz egy hasi műtét után szerintem. Ez nem személyiség kérdése.

2021. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a lábadozás idejére vonatkozott a kérdésem, nem tudom, ezt hol olvastad, melyik részben, a személyiség volt a kérdés. Nem a műtét utáni napok 🥱
2021. aug. 11. 15:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivarérés előtt ivartalanítod, kevésbé fognak kialakulni a másodlagos nemi jellegek és az ezekhez kapcsolódó viselkedésproblémák.


A jelleme akkor változna kis mértékben, ha 2-3 évesen a domináns kanodat sterilizálnád, mert kb fél év múlva kicsit lejjebb adna a dominanciájából.

2021. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor mit javasolnál?
2021. aug. 11. 19:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvosod
2021. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!