Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lánykutya ivartalanítása...

Mikokka kérdése:

Lánykutya ivartalanítása esetén mennyi a lábadozási idő? Külön kell e tartani a többi kutyától, és meddig? VAn-e "lavór" a nyakán ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az nem lavór, hanem gallér :D És igen, kell rá, hogy ne nyalogassa a sebét.

A lábadozási idő változó. Van olyan kutya, amit délelőtt műtenek, este már szaladgál, de van olyan is, amelyik még pár napig bágyadt kicsit.

2014. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lavór :D :D Hát ez jó.


Gallérnak hívják. Általában a műtétet követően 10 nappal van a varratszedés, ha nincs semmi gond a varrattal. Igen, nem árt külön tartani ilyenkor, hiszen a többi kutya felsértheti a varratot, illetve azért ilyenkor rá külön kell figyelni. Én legalábbis nagyon figyeltem rá, éjszaka is mellette aludtam és éberen aludtam (de én azért, mert régebben volt már műtve, és akkor volt gond a sebbel, így igyekszem odafigyelni jobban, meg amúgy is aggódós vagyok).

Gallér helyett egyébként lehet rá pólót, vagy nadrágszárat is tenni, ha megfelelően van rajta, akkor sem tudja piszkálni a varratot.

Arra is vigyázni kell, hogy pl. séta közben víz, sár ne érje a sebet, illetve kosz se, mert elfertőződhet. Na meg persze a mozgatást se kell túlzásba vinni.

2014. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi holnap megyünk ivartalanitásra. Egyik kutyám meg már ivartalanitva van, mindkettő szuka. Mi gallért (lavórt :D) nem , hanem pólót teszünk majd rá, hogy ne bántsa a sebet. A másik kutyám nagyon gyorsan túl lett az egészen, semmi gond nem volt vele. Remélem akit holnap viszek az is jól fogja tűrni. Általában én jobban izgulok, mint kellene. Kb. engem jobban megvisel az egész, mint magát a kutyát, de jobb túl lenni rajta minél előbb.
2014. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Ha kulcslyuk technikával ivartalaníttatod, ami kicsit drágább, akkor nem varrják a kutyát, csak 2 napja ragasztják a sebet. Ilyenkor nem kell gallér és ha jól van, miután kiment belőle az altató, mehet is kutyák közé rövid időre. Persze azért ilyenkor is 0-24ben figyelni kell!
2014. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a reaálásokat! Most csak az a kérdésem, hogy miként helyezitek el a pólót, vagy nadrágszárat a kutyán a gallér helyett. Fel kell öltöztetni?
2014. máj. 7. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel épp aktuális, tegnap volt a műtét:

Az egyik módja:

[link]


Másik:

[link]


A másodikat jobbnak tartom, kényelmesebben érzi magát benne a kutyus. Fogsz egy vastagabb harisnyát, elvágod kb. a térdétől feljebb, ebbe a részbe megy a két hátsó lába. Aztán alulról és felülről is vágsz két kisebb lyukat és a két alsóba belekötsz valamilyen megkötőt, akár pertli, én ezt is a harisnyából csináltam, mert elég nyúlós anyag és kényelmesebb. Aztán ráadod a kutyára és a két felső lyukba ellenkezőleg belekötöd az megkötőt, szóval úgy, hogy X legyen a hátán, igy kevésebb az esélye, hogy lecsússzon. De én még rátettem a nyakörvét és a nyakörvre még két kisebb megkötőt tettem és rákötöttem a másikra, igy az sem csúszik le és eddig nagyon jól birja, eltakarja szépen a sebet, nem csuszik semerre, a kutya is jól mozog benne. Ja és persze a farkának is vágj ki egy helyet meg a seggének, nemiszervének, hogy azért a dolgát is eltudja végezni. Remélem segitettem valamit.

2014. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!