Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajták kis mozgás igénnyel?

Kutyafajták kis mozgás igénnyel?

Figyelt kérdés

Ez lenne a legfontosabb szempont elsőre, jöhet kicsi-nagy, rövid vagy hosszú szőrű, a lényeg, hogy kicsi, vagy aránylag kicsi mozgásigénye legyen.

Mopszot ne írjátok, azt tudom, de nem szeretnék mopszot.



#kutya #Mozgasigény
2021. aug. 16. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

A társasági kutya sose volt aktív sportra alkalmas kutya.

Aki ezt nem fogadja el elég szűk látókörű.

2021. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Na, azért a kötekedők kicsit gondolkodhatnának, mert nem minden kutyának ugyanannyi a mozgásigénye. A társasági kutyák tipikusan alacsony mozgásigényűek (még akkor is, ha egyébként agilityn sikeresek lehetnek a saját méretkategóriájukban a spitzek), angol bulldogot sem láttam még terrierként rohangálni, az óriástestű lomha kutyák sem fáradhatatlan örökmozgók.
2021. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%
6 os vagyok. Ez az igazság nem értem miért kell lepontozni
2021. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Figyi, az, hogy kis mozgásigényű kutyát keres, annyit jelent, hogy tudatosan akar a saját életmódjához megfelelő kutyát választani, ami mindenképpen jobb, mint lutrira hazavinni valamit. Nincs mindenkinek napi 48 órája, hogy lemozgasson egy jack russel terriert, de esetleg megfelelően le tudna mozgatni egy angol bulldogot munka mellett is. Sok kutyafajta létezik.
2021. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

Pekingi palotapincsi.

Nekem 2 van, 3-5 kg közöttiek, pont, mint egy cica, napi 2x10 perc meg 1x40 perc séta az adagjuk, emellett elmászkálnak a lakásban, követnek ide-oda, meg kicsit a plüsst dobálom nekik a szobában vagy morgós-húzigálós játékkal lefárasztom őket meg a 2 cicával eljátszanak, picit kergetőznek, de nem bántják őket.

Tipikus kényelmes városi társasági kutyák.

2021. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem meg kölyök korban egyik fajta sem kis mozgásigényű.

Francia bulldogot is írjátok, hogy kis mozgásigénnyel bír. Igaz enyém még serdülőkorban van, de sokszor kifáraszthatatlan, óriási sprinteket tud lenyomni, rohadt gyors.

Igényli a rengeteg foglalkozást, különben rombol. És érdekes, többi buci gazdi is így vélekedik.

Volt régebben más kölyök kutyám is, 2-3 évig rengeteg energia tombol bennük, hiába társasági kutya volt ő is.

Én menhelyről ajánlanák egy öt év feletti kutyát, ha sokat dolgozol, és csak társaságot szeretnél akivel jókat tudsz sétálni, de nincs időd órákat lent lenni vele.

2021. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
89%

Pörögni minden kölyök pörög.A felnőtt kutyák sem fekszenek egész nap.

De nem órákat kell velük foglalkozni,hanem elég egy huzamban mondjuk fél óra ahhoz,hogy otthon hagyhasd a lakásban anélkül,hogy szét szedné.

A kölyök más,az kölyök.nevelni kell.És a szoba kennel azért van,hogy ne rongáljanak ameddig haza érsz.

2021. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!