Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 45 kilógramm Orijen Six Fish...

45 kilógramm Orijen Six Fish táp hány hónapig elég egy felnőtt, aktív Rottweiler kutyusnak?

Figyelt kérdés
Körülbelül.

2021. szept. 1. 23:09
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
50%

Én még az első oldalról vagyok, nekem is rottweilereim vannak


Biztos, hogy baja nem lesz a kutyusnak, ha orijennel eteted, én viszont nem etetnék kutyát vele, főleg nem ilyen nagy étvágyút :)


Semmi baja sem lesz a kutyusnak, ha britel, brit premiummal eteted, nekem bevált, ahogy rengeteg roti tulajnak is.


Egyébként van az eukanubanak fajta tápja, de az nem annyira jó.



Én csak tanácsot szerettem volna adni, hogy igazából különbség nem lesz, hogy brittel etetsz vagy egy 30-40%-al drágább táppal.


Természetesen azzal etetsz, amivel szeretnél, biztosan ez az orijen is nagyon jó.


Ami itt kiváltotta ezt a vitát az az, hogy nem látják az emberek az értelmét a tápnak a nagyon magas ára miatt.


Ha viszont megteheted, nyugodtan etetheted azt.


Azt viszont kalkulációnál vett figyelembe, hogy ennek a fajtának napi fél kg táp kell, 2-szerre elosztva egy nap felnőtt korában

2021. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

A legolcsóbb Orijen táp, nagykiszerelésben 2 359 Ft/kg, ha nagyon sokat veszel (4X17kg) akkor ki tudsz fogni olyan akciót, hogy 1960 Ft/kg.


Még ez is nagyon messze van az 1500 Ft-tól.


Viszont a dolog ennél bonyolultabb, ugyanis a nagytöbbség nem nagy kiszereléseket vásárol.


A legdrágább Orijen száraz macskatáp, kiskiszerelésben 5 882 Ft/kg.


A legdrágább Orijen FD kutyatáp kiskiszerelésben 21 764 Ft/kg!


Hidd el, a gazdasági és logisztikai szakembereik jobban tudják, hogy hogy éri meg nekik mint Te.


Azért mert ha valaki rendel 68 kilógramm tápot és azon csak néhány százalék profit van, még nem jelenti azt hogy ez így nem éri meg nekik…

Több különböző réteg igényeit IS le akarják fedni.

2021. szept. 2. 14:28
 43/52 A kérdező kommentje:

#41. Köszi a választ! Hasznos volt…

Az én véleményem az, hogy egy Brit és egy Orijen között nagyon nagy minőségben is a különbség, ez ad lehetőséget arra, hogy árban is nagy legyen…


Viszont nincs baj azzal, ha Te azzal etetsz, mert az sem rossz és elfogadom a véleményedet, mert nem mindem tudó, “mindenkinél okosabb vagyok” stílusban írtad le.


Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy az eukanubának már volt szabálytalanság miatt több botrányai is, 2010 előtt elég durvák is.

2021. szept. 2. 14:32
 44/52 anonim ***** válasza:
31%
Ok, hajrá. Etesd ezzel a kutyát. Tőlem kobe marhával is etetheted, vagy tomahawk steakkel. :)
2021. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem tudom hogy jött, ezt nekem céloztad?


Én üzletember vagyok, ezeken a termékeken 2000 ft / kg-nál már benne van a 27% áfa, azt vond le, és ennek körülbelül ötöde, tizede az előállítási költség kanadai bérekkel számolva


erre rájön még az ottani adók, szállítás, tárolási költség... a magyar kereskedő haszna... a gyártó haszna


nem pár % a haszon egy 60 000 ft-os költésnél

2021. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
29%

Na nézzük, orijenhu, sixfish (hathalas)


ÖSSZETÉTEL

Friss egész csendes-óceáni szardínia (18 %), friss egész csendes-óceáni makréla (13 %), friss egész csendes-óceáni tőkehal (12 %), friss egész csendes-óceáni lepényhal (5 %), friss egész sziklahal (5 %), friss egész sole lepényhal (5 %), egész makréla (dehidratált; 5 %), egész hering (dehidratált; 5 %), alaszkai tőkehal (dehidratált; 4,5 %), egész szardínia (dehidratált; 4,5 %), kék puha tőkehal (dehidratált; 4 %), heringolaj (4 %), egész vöröslencse, egész zöldlencse, egész zöldborsó, lencserost, egész csicseriborsó, egész sárgaborsó, napraforgóolaj (hidegen sajtolt), egész tarkabab, tőkehalmáj (fagyasztva szárított) , friss egész spárgatök, friss egész pézsmatök, friss egész cukkini, friss egész paszternák, friss sárgarépa, friss egész alma (red delicious fajta), friss egész bartlett körte, friss fodros kel, friss spenót, friss céklalevél, friss tarlórépalevél, barnamoszat, egész tőzegáfonya, egész kék áfonya, fanyarkabogyó, cikóriagyökér, kurkumagyökér, máriatövis, bojtorjángyökér, levendula, orvosi ziliz gyökér, csipkebogyó. ADALÉKANYAGOK (per kg): Technológiai adalékok: természetes forrású tokoferolokban gazdag kivonat. Tápanyagadalékok: cink-kelát: 100 mg, réz-kelát: 11 mg. Zootechnikai adalékok: Enterococcus faecium NCIMB10415: 600x10^6 CFU.



A napi adag kiszámolásánál SAJNOS nincs olyan, hogy "rotweiler"

CSak annyi, hogy hány kilós kutya mennyi táp, de megcsavarják még egy aktív és egy kevésbé aktív kitétellel is, ami a rotweiler esetén aztán különösen nehéz fejtörést fog okozni, de a tiéd csakis az aktív lehet.


eszerint 30kg-os kutya 330g / 2 + 3/4 pohár*

*A napi adagok kiméréséhez használj 250 ml űrtartalmú poharat, amelybe 120 gramm eledel fér (kivéve, ha van ORIJEN mérőpoharad).


Kérdés: Az Orijen mérőpoharad megvan már?

2021. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
29%
A csendes óceán ugye itt van a kert végében.
2021. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
32%

"Az én véleményem az, hogy egy Brit és egy Orijen között nagyon nagy minőségben is a különbség, ez ad lehetőséget arra, hogy árban is nagy legyen…"


A rotis válaszadó vagyok korábbról


Bizonyára nem érted az itteni véleményeket teljesen, hagy közelítsem meg egy másik perspektívából


Szóval ha összehasonlítom a brit prémiumot az orijennel, akkor ez jön ki árban:


orijen: ha sikerül beszerezni 2000 ft-ért kilóját, akkor a napi etetés 1000 ft-ba kerül, mivel napi fél kg-ot eszik egy roti


ez havi 30 000 ft-ba kerül... hát, végülis vállalható, ha belefér a költségvetésbe



viszont

brit prémium havi 10 000 ft-ba kerül, hogy ezzel etess



viszont a 300% különbséget nem biztos hogy fogod látni a kutyán



Sokan vannak a roti facebook csoportba, akik valamivel drágábbal etetnek, mint a brit, és nagyon szép kutyájuk van. De orijent nem nagyon olvastam még. Sima Brit nagyon népszerű ár érték aránya miatt



Persze semmi baj nincs az orijennel, etethetsz azzal is nyugodtan


akár még képet is küldhetsz, megnézem szivesen a kutyusodat :)

2021. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
35%

Szóval itt néhányan sokallják az árát az orijennek, a 300%-os extra árat, ahhoz képest, amit valójában tapasztalni fogsz etetés közben, azaz nem sok mindent.


Persze ha belefér a büdzsédbe, teljesen jó


Az eredeti kérdésed az volt, hogy mennyit eszik egy roti és mennyi ideig elég 45 kg táp,


Napi fél kg-ot eszik és 90 napra elég a táp

2021. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%
Rotinál hogyan értelmezendő az, hogy "aktív"?
2021. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!