Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt a gyk-n mindenki hardcore...

Itt a gyk-n mindenki hardcore kutyatartó?

Figyelt kérdés

- mindenkinek benti kutyaja van

- mindenkinek 300.000 ftos kutyaja van

- mindenki vagy 30.000 ftos orijen táppal vagy, erlelt argentin belszinnel eteti a kutyajat.

- mindenki munkanelkuli, es napi 25 orat foglalkozik a kutyajaval


Akinel barmelyik feltetel nem teljesul az folyamatosan le van ugatva h minek neki kutya, meg allatkinzo.


2021. szept. 3. 21:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
53%

Abban mi a "hardcore", hogy normális tenyésztőtől vásárolsz, a keretedből kitelő legjobb minőségű ételt adod neki, bent tartod, és annyit fordítasz rá a szabadidődből is, amennyit csak tudsz? Ez az alap. Azért minek állat, hogy "csak úgy legyen" az udvaron magában, miközben kap naponta kétszer valami maradékot, ami neked már nem kellett?


Azért nem a normális állattartók a hibásak, hogy az állattartási kultúra is 50 évvel le van maradva ebben az országban, mint minden egyéb.

2021. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
44%

22

Az állatok NEM védtelenek. Mondom ezt úgy, h napi min. 3 cikket olvasok állatokról, nézek állatos videót (nem gagyit), gyerekkorom óta nagyon szeretem őket, stb. Az, h menhelyen vannak állatok, nnna, az borzasztó. Sok gyakoris meg veszi a százezres kutyákat.

2021. szept. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
14%

* Nem azért írtam a 7-esT.

10-es voltam

2021. szept. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
71%

21-es,aboszolut baromság, amit írkálsz. Azért mert valaki családtagként szereti az állatot, és a tőle telhetőt egészséges keretek között megteszi érte (köztük én is, csak én macskás vagyok) még nem lesz "kutyatálib" meg fanatikus meg mit tudom én mit gondolsz még. Hülyék mindenhol vannak, a kutyások között is, és a vegánok között is.

Sokan túlzásba viszik a babusgatást, és egy utolsó szarnak tartanak, ha kertben tartod, vagy ha a kutya nem csillivilli 100ezer Ftos tálból iszik, csak egy régi konyhai edényből.. Ezek nem normálisak. De az érthető, hogy szaporítókat nem támogatunk, hogy ivartalanítunk, hogy kertben is teremtünk egészséges körülményeket az állat számára, hogy foglalkozunk vele (nem 0-24-ben, ha nem tehetjük meg, de ahogy időnk engedi) és hogy ha beteg, vállaljuk a felmerülő orvosi költségeket, ugyanis ő is egy érző lény, saját maga viszont nem tud orvoshoz menni, se maga után fizetni a TB-t... "Felelős vagy azért, amit megszelidítettél!"

2021. szept. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
87%

27-es vagyok

Ja és kedves kérdező. Igen, sajnos teli van az internet ezekkel, de a 90%-a fotelharcos, akiknek egyébként gőzük nincs semmiről, csak nincs min levezetni a feszkót, és itt neten élik ki magukat.

2021. szept. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg a menhelyeseket jobban toljak itt az oldalon, mint a 300ezres kutyasokat. Na mindegy nem is ez a lenyeg. Vannak orultek valoban, akik szerint mar az is rideg banasmod, ha nem mehet a kutya be a haloszobaba, pedig szerintem tok normalis, mondom ezt ugy, hogy 3 kutyank van, akik barmikor feljohetnek agyra, fotelbe, kanapera, aludhatnak velunk.

Szerintem rohadtul semmi koze senkinek a masik allatartasahoz, ameddig nem tortenik tenyleges bantalmazas, rossz banasmod. En elfogadom, ha valaki a nagytestu, bundas kutyajat kint tartja, cserebe pedig akkor elvarom, hogyne oktasson ki azert, mert az enyemek meg oda mennek, ahova akarnak a lakasban.

2021. szept. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
31%

Az elet minden teruleten vannak ilyen es olyan emberek is:


- magas jovedelmu es csoringer

- jo autoval jar vagy tomegkozlekedik

- kutyajat maga ele helyezi esetleg lancon tartja az udvaron


Nem vagyunk egyformak es nem is kell kozeliteni a sorsainkat.

2021. szept. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
65%
Na ne mar. 😂 Jo vannak ilyenek, de ez kisebb szazalek, van egy menhelyi fajtajellegum, meg egy menhelyi vegyesmix. Naponta tobb 100 egeszseges, de gazdatlan kutyat altatnak el orszagszerte, en sem a tenyesztoket, sem a zugszaporitokat nem kivanom tamogatni. Igen, bent alszanak, es szerencsere megengedhetem magamnak, hogy ne tescos tappal etessem oket, de az Orijen meg az Acana tularazott, vannak olcsobb kategoriaju de hasonloan jo tapok.
2021. szept. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos csak nem értik meg mert látom hogy valaki egyből a láncon tartással jött. Attól még hogy a kutya kint van az udvaron nincs megkötve 🤦 De igen, ha valaki feltesz egy középkategóriás tápról kérdést egyből neki ugranak hogy minek neki kutya ha még a legmárkásabbat se engedheti meg magának. Nem hogy támogatnák hogy kihozta menhelyről. Mert a legtöbb hardcore kutyatartó szerint a fajkutyák a superior a menhelyi meg dögöljön meg mint valami kutyanácik. Az enyém utcai kutya bejöhet a házba de az ágyra nem jöhet fel van sajátja. Fontos hogy tudja hogy mi az ő és mi az én területem. Nem nyal a számba mint a legtöbb gusztustalan aki ezt megengedi magának. De nem tehetek róla ha jobban szeret kint lenni, nyilván nem fogom a házba zárni ha kint szeretne lenni. Falun lakunk nagy az udvar, jó a kerítés, ivartalanítva van. Azt csinál kint amit akar. Ha be akar jönni megmosom a lábát és fekhet a helyére. De itt sokszor ez sem elég a végletnek. Már jóformán saját szobája legyen bent meg legyek kint vele folyton ha kint van nehogy baja legyen. Most feküdjek ki mellé ha napozik?
2021. szept. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tudom miről beszélsz.Tény,hogy mindenki azt mondja,hogy ne vedd meg a Pedigreet meg a Darlingot mert fos.De még egyetlen kommentet sem láttam ami azt mondta volna,hogy vedd a legdrágább Acana meg Orijen tápot mert amúgy szar gazda vagy.


Mindenki az olcsó,de minőségi tápokat ajánlja szinte mindenhol HOBBI KUTYÁNAK..

Brit talán amit szinte mindenhol megemlítenek és nem azért a 20 forintért,de azok sem sokkal többek mint a fos kaják amikből 2x annyit kell adnod egy kutyának egy napra.

15kg-os Brit Premium tápot megkapott 10.000ft környékén.Van olyan hely ahol 15.000,de akkor nem onnan rendeled..

Brit Care van 15.000 környékén,de még mindig 15kg minőségi tápot veszel,nem 15kg fosást,puffadást,fingást,hízást,és egyéb egészségügyi problémákat okozó tápot dobtál a kutyád elé.


És,ha nem akarsz táppal etetni? Ott a konzerv,vannak 100% húsosak.Vagy táppal keverve is adhatod.Abból se ajánlotta még itt szinte soha senki az 1000ft/db-os Hill'st.

Mindenki az Animonda,Rocco olcsó,de jó konzerveket ajánlotta.

Kistestű nem 300ft/350ft darabja és tele van belsőséggel,hússal,valamelyik főtt zöldséggel.


Mi van még? Főzni! Igen,mindenki megjegyzi,hogy főzni a kutyának nem egyenlő a moslék odadobással meg a maradék adással.

Minimális vagy semennyi fűszer,abból amit a kutya is ehet lehet főzni neki.Nagy a különbség a fűszer nélküli töltött káposzta (hús,káposzta,rizs..),és a fűszeres-olajos sült csirke közt.(főleg mikor a főtt-sült csontot is oda adják,had törjön szilánkosra..)


Amit tényleg agresszívan tol 1-2 f*szfej az a barf,mert ha nem azzal etetsz akkor minden vagy ami épp eszükbe jut.

A barf egy alternatíva.Ha van időd,energiád,és ambíciód rá csinálod,ha nem veszel egy középkategóriás tápot és le van tudva a kutya.


Aktív mozgásra,munkára,sportra,versenyre,kiállításra természetesen senki nem ajánl olcsó és középkategóriás tápot,mert NEKIK nem jó.

Egy sokat mozgó,folyamatosan energiát égető kutyának kell a magas fehérje,a rengeteg zsírsav,ásványi anyagok,mert ezeket napi szinten elégeti,elmozgatja az 1-2 órás intenzív mozgás alatt.


És természetesen senki nem fogja azt sem mondani,hogy menj ebadtára és jófogásra 80.000-ért megvenni egy beteg kiskutyát,ami talán aznap el is pusztul nálad,mikor 120.000-150.000 közt már veszel egy egészséges papírozott kutyát.A hülyének is jobban megéri.

Mire kikezelik parvoból a kiskutyát (ha túléli..) oltásokkal,gyógyszerrel,vizsgálattal,kontrollal együtt elb*sztál 50.000 forintot kapásból,ugyan oda jutottál.

Mi még az alternatíva? Nem akarsz tenyésztőtől venni? Semmi probléma! Nem kell fajtatiszta kutyával flexelni,ha úgysem telik rá vagy nem adnál ki érte annyit és az olcsó megoldást keresed.

Ott a menhely,fogadhatsz örökbe,vagy ott a fajta mentés.Persze,itt jó eséllyel nem lesz kiskutya,de te nem akarsz fizetni vagy épp nem tudsz annyit kiadni amennyibe egy fajtatiszta kerül.Akkor marad ez,vagy gyűjtögetsz a kutyára,nem kötelező az első kigondolt pillanatban rohanni egy kölyökért.


25 órát foglalkozni vele nem kell.

A kutya fajtájának,igényének kell megfelelned.Nem miattunk,az állat miatt ami neked kellett és amit elvileg szeretsz.

Lakásban naponta 3 séta a minimum,3x had pisiljen már szerencsétlen.

abból egy alatt pedig le is kell mozgatni.Most,hogy a te kutyádnak elég fél óra séta vagy igényel egy óra aktív játékot kutyák közt,veled,vagy sportra és munkajellegre kell-e befogni a lemozgatáshoz azt már te tudod és a kutya.Mindenkié mást igényel.

Kertben is illik 1-2 naponta sétálni vele egyet,ott sem kell arra várni,hogy majd a kutya lemozgatja magát.Nem fog neki állni lefutni 10 kört és trükköket képzelni magának,hogy ne unatkozzon.De előszeretettel fogja elrágni a locsoló csövet,felásni a kertet és a kerítés mentét,kiszökni és keresni valami elfoglaltságot,ugatni egész nap és éjjel megállás nélkül..

Aztán jöhet ide kérni megoldást,majd megsértődni ha elmondják,hogy ezeket kellene tenni a lesz*rás helyett.

2021. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!