Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutya tartás?

Beagle kutya tartás?

Figyelt kérdés
A szomszédomnak van egy 11 éves beagle kutyusa. Ma mondta nekem hogy vagy én megtartom vagy kirakja az út mellé. Hát befogadtam és megfogom tartani. Eddig télen-nyáron kint volt. Viszont nállam kinti-benti kutya lenne. Az nem okozna neki gondot hoyg délután/este bent lesz, reggel viszont kiengedném mert munkába kell mennem? Köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 4. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát igazából a legjobb lenne kinti-benti kutyaként, de úgy, hogy bármikor bemehet, mert télen ha reggel több időre kint hagyod meg is fagyhat.

De!

Mivel ez a kutyus életébe kint volt, valószínűleg már megszokta.

Így szerintem nyugodtan lehet kinti-benti kutya úgy ahogy te szeretnéd.

De egy kutyaházat szerezz be azért.

2021. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Felejtsd el a kinti kutyát, télen úgy fel fog fázni, hogy öröm lesz nézni. Ha nem tudod benti kutyaként tartani, akkor inkább add le a menhelyen vagy fajtamentésen.
2021. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kutyaházunk már van mert megkaptam az előző gazdijátol
2021. szept. 4. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

De miért raknád ki? Egy 11 éves kutya már nem akarja megváltani a világot és (kis kivétellel) röhögve szobatisztaságra nevelhető. Az egészsége, az immunrendszere viszont ha most még okés is, óhatatlanul elkezd hanyatlani. Azzal csak az egészségügyi problémáit sietteted, mélyíted el, ha napközbenre kirakod.


A hasonló körülmények közül idősen mentett kutyám 11 éves korára olyan előjöttek az ízületi problémái, fázós volt, mint az atom, a meleget meg a szíve nem szerette. Mindamellett, hogy nagyobb biztonságban érezte magát bent, gazdik mellett, de legrosszabb esetben is "gazdiszag"ban.

2021. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem azért gondoltam hogy kirakom napközben mert nem szobatiszta hanem azért hogy ne unatkozzon szinte egész nap egyedül
2021. szept. 4. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

..ha eddig is kint volt tartva és megélt 11 évet a 12.meg se fog neki kottyanni.

Felejtsük már el azt,hogy a kutya életképtelen.Fűtött kutyaházzal télen is kint lehet,pár órától az égadta világon nem lesz semmi baja.


De én azt javaslom,hogy fordítva legyen a dolog.Kicsit ha foglalkozol vele pillanatok alatt meg fogja jegyezni a szabályokat odabent,és ameddig te nem vagy otthon ő csak pihenni fog a melegben,öreg kutya már.

Nem fog neki állni rongálni.Ha haza mentél engedd ki,ott vagy és tudod felügyelni kint,ki tudsz néha nézni rá,ha be akar jönni úgyis jelezni fogja.A Beagle vonyít. :)

2021. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kb 5-6 órárol lenne szó ameddig kint lenne. Egyépként most is bent van. Az ágyba fekszik mellettem. Eléggé bolhás minden percben vakarózik de nincs szivem leküldeni. Esetleg tudnátok valami jó/hatásos bolha irtót ajánlani?
2021. szept. 4. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Bolha elleni sampon + a helyeit fertőtleníteni, bolha port rászórni.

Aztán a kutyára pl.: Frontile bolha csepp.

2021. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Két beagle-m van. Eszembe nem jutna kitenni őket. Saját ágyuk van, takaróval a lakásban. Rendszeresen sétálnak, gyakran vannak kint, de nem kinti tartásúak!
2021. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!