Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen rutint javasoltok...

Milyen rutint javasoltok ehhez a kiskutyahoz?

Figyelt kérdés

Nemsokara kapunk egy kiskutyat. Jack russel es csivava keverek. 11 hetes.

Van egy cicank is, majd ossze kell vele is szoktatnunk. De a cica az kinti es benti is. 2 szobas foldszinti lakasban lakunk sajat kerttel.

Utoljara meg falun gyerekkoromban volt kutyank. Most a lanyomnak hozzunk majd el egyet, de ugyis a vele valo fooglalkozas nagyreszben ram harul majd.

9re jarok dolgozni. 2ig. Hetkozben. Arra gondoltam, hogy munka elott kiviszem setalni fel 8 korul. De elotte vagy utana etessem meg? Mikor egyen megint, hanyszor egy nap? Csak szaraz kaja ajanlott? Hany hosszabb setat igenyel egy ilyen kutya?

Arra gondoltam, hogy meg az elejen, mig szokja a helyet, egy nagy ketrecbe bezarom (rakok neki vizet, jatekot). Foleg a macska miatt, mert nem tudom hogy fogja fogadni. A szomszed majd az elejen atjon parszor megnezni abban a 4 oraban mig dolgozok.

Es este hany orakkor vigyem ki utoljara?

Szeretnek neki egy rutint kialakitani. Minden velemenyre kivancsi vagyok.



2021. szept. 5. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
11 hetes a kutyi. Tehát 9 és 2 óra között legalább 2-szer be fog kakilni. Szerintem reggel vidd el sétálni aztán etesd meg aztán vidd ki egy rövid egészségügyi sétára. Amíg kicsi naponta 3-szor ajánlott neki adni. A kaja ne maradjon előtte. Egy kölyköt kb 3 óránként ki kell vinni éjszaka is. Szerintem vidd el reggel sétálni, 2 után mikor hazaérsz akkor adhatsz neki enni aztán megint vidd ki egy pisi-kaki sétára aztán 6 órakor megint mehet egy hosszabb séta aztán vacsi aztán megint egy eü séta aztán 2-3 óránként ki kell vinni. Jack russel keverék tehát sok mozgásra lesz szüksége. Én a kölyök kutyámat kivittem reggel 5-kor, fél 9-kor, délbe, fél 3-kor, fél 6-kor, 8-kor, 10-kor, éjfél után és fél 3-kor és még így is előfordultak kisebb balesetek.
2021. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom! Es mennyi idos korban kezdik ataludni az ejszakat? Vagy mennyi ido utan all be naluk a rutin?
2021. szept. 5. 23:53
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem tudsz vele lenni,hozz/vegyel inkabb fdlnott kutyat. Igy nem lesz jo,csak ideges leszdl,h osszeragja a lakast meg ossze pisikakilja.


Tudod,h amikor mar 1-1,5 eves,akkor nem eleg a seta,hanem bicajoznod vagy futnod kell vele minden nap orakat?? O az egyik legnozgasigenyesebb kutya!! Es meg ez sexlesz neki eleg!!

Pont ezert vettem felnott nagytestu orzovedo kutyat. Kb fel evre ra ugy osszenottunk,mintha szuletesetol velem lenne,tokeletesen megbizom benne. Barmikor beteszem a kezem a szajaba meg eves kozben is . Puszilgatom olelgetem.

2021. szept. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Te hol látod, hogy nem akar velr foglalkozni? Azt kérdezte mikor fogja átaludni az éjszakat. Ez egyébként kutyafüggő. Volt kutyám amelyiket cumisüvegből kellett etetni mert meghalt az anyukája de amint öntudatra ébredt már kéreckedett ki, volt amelyikkel több idő volt. A ketrec jó ötlet eleinte pelenkázd le neki. Hogy könnyebb dolgod legyen, lehet le kell ragasztani mert nagyon kreatívak tudnak lenni. Az tök jó, hogy van kert én óránként is kiengedném, hogy megtanulja kint kell végezni a dolgát. Azt ajánlom neked, hogy séta után egyen és utána szigorú pihi. Én ugyan nem támogatom a tápot de ha azt választod, mindenképp jó minőségű, nem ilyen tescoban is kapható tápot válassz. A fenti hozzászólónak abban igaza van, hogy sok séta kell majd a későbbiekben is. A jackiek nagyon okosak, kreatívak, imádnak labdázni, szóval a lányodat is bevonhatod a játékba. Amit nagyon nagyon ajánlok a kutya iskola. Hidd el, megéri. A kutya is lefárad és sokkal könnyebb dolgod lesz hosszútávon. Boldog együtt töltött éveket.
2021. szept. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Szobakennelhez nem 5 perc alatt szokik, ha ketrec alatt arra gondoltal, tehat ha te csak ugy beteszed es bezarod, akkor egyreszt egy eletre megutaltatod vele, jo esetben csak magat a kennelt, rosszabbik esetben minden szukebb helyet (auto, busz, kutyahaz, nem tudom, akarmi).

Az elso 1-2 hetben otthon kene vele lenned, mar csak a macska miatt is, utana pedig legyenek kulon szobaban, ha ugy latod, hogy nehezebb az osszeszoktatas.

2021. szept. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem jack russellem van, szobakenneles volt ő is kicsiként, mikor kint volt, sokat foglalkoztunk vele, játszottunk, lefárasztottuk, majd a kaját beraktuk a kennelbe, ő bement és rázártuk az ajtót. Miután befejezte az evést, le is feküdt aludni. Nem szoktatgattuk külön, egyáltalán nincs vele rossz élménye, mint a többi kutyámnak és az idiseimnek sem volt baja a ketreccel.


Napi 1-2 hosszú séta elég, ha a kertben is elvégezheti a dolgát, akkor elegendő minél gyakrabban(pár óránként) kivinni, ha ezt nem szeretnétek, akkor pedig menjetek vele ilyenkor egy rövid, pár perces sétára.


Cicával egy kölyköt könnyű összeszoktatni, első időben még a cica nézheti prédának, persze lehet, h már ekkor is menekülni akar. Először ezért inkább a szobában találkozzanak, ne tanulja meg azt a kutyus, hogy a cicát kergetni kell és ő akkor el fog futni. Mikor látod, hogy sok a macskának, mert durván játszik, nyomul a kutya, akkor szólj rá, a cicát meg dícsérgessétek, ha szükséges(illetve szintén szóljatok rá, ha durvul).

2021. szept. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
6-os voltam, az kimaradt, hogy mi 10 hetesen hoztuk el a jacket, rögtön átaludta az éjszakát, nem sírt vagy hasonló, viszont direkt korán keltünk hozzá, mi keltettük, hogy kivigyük pisilni. Mindig legyen ő az első, ne a kv főzés vagy a ti reggeli mosdótok, mert mikor elkezdtek mocorogni, ő is felkel és rögtön jön neki az inger is.
2021. szept. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!!!

Ugy alakult, hogy megsem azt a fajta kutyat hozzuk el, mert kiderult, hogy nincs oltva es chippelve.Anelkul elhozni meg illegális itt ahol mi elunk, a mi allatorvosunk nem is fogadja.

A lenyeg, hogy talaltunk egy masikat, egy fajta tiszta king charles - t. Papirjai rendben vannak. Most 10 hetes. Talan ennek a szoret is jobban fogjuk viselni a lakasban.

Koszonom a tippeket, fel fogom oket hasznalni.

2021. szept. 7. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!