Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanitani a kis...

Hogyan kell megtanitani a kis kutyat hogy vissza hozza a jatekot ha eldobom?

Figyelt kérdés
Ki hogy gyakorolta be vele?

2021. szept. 6. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Egyik kutyimnál csak hívni kellett, már jött is labdával a szájában, kapta a simit. Tesója nem hozta vissza, neki úgy csináltam, hogy jutifalat volt a kezemben, a másikban labda. Ledobtam magam elé a labdát, ő felvette, majd megsimiztem a kutyát, és odaadtam neki a jutifalit. Ugyanezt csináltam végig, közben egyre messzebbre dobtam. :)


Sok sikert!

2021. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Apportírozás néven keress rá, szuper vidik vannak Youtubeon.
2021. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám a 2 labdás módszerrel tanulta meg. Rengeteg videó van youtuben
2021. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk csak annyi gond volt, hogy nem adta oda, meg szaladgalt vele, jutalomfalattam el lehetett cserelni vele, aztan mar csak minden 2. Alkalommal kapott erte jutalmat, es egyre ritkabban.
2021. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentettem van, de már felnőttként került hozzám. Ő annyira nem apportos, szeret az eldobott bot vagy frizbi után futni, de nem hozza vissza, hanem zsákmánynak elviszi valahova rágcsálni, kajáért sem mindig akarja odaadni, a labdák nem érdeklik, legfeljebb a snacklabda, ha van is benne finomság, de azzal másképp játszik. Nála pl. az működik, hogy ha kiválaszt magának egy helyet, ahova elvonul a zsákmánnyal, akkor oda állok, és két frizbit dobálok neki felváltva, mindig a kiszemelt helyre leteszi, ami után éppen fut, és akkor eldobom neki a másikat.
2021. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de ha zsakmanynal nezi es erte mesz nem veszi jateknak? hogy el akarod venni?
2021. szept. 7. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam meg neki, hogy eldobtam a kedvenc játékát, egy kötelet, amit könnyen a szájába tud venni, és vinni-hozni. Mikor elindult, mondtam neki hogy "Hozzad!" Eleinte tőlem egy méterre elhagyta, majd elém jött. Kapott jutalomfalatot, dicséretet. Minél közelebb hozta, annál többet. Mostmár nem muszáj mondanom a vezényszót, hozza magától, és leteszi a cipőm elé.
2021. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én nem erőltetem az apportot a kutyámnál, mert ha hívom is, leteszi azt, amit dobálnék neki, és anélkül jön. :-) A felváltva dobálás is csak úgy működik, ha én odaállok arra a helyre, amit ő kinézett bázisnak. Minden kutya más, az enyém ilyen.
2021. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!