Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Hogy tudom megtanítani a kutyát, hogy a labdát ne tőlem 2 méterre hozza be és tegye le, hanem pontosan a lábam elé?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megjutalmazod amikor véletlenül pontosan a lábad elé teszi. Pát finom falat és hamar össze fog neki állni a kép. :)
2013. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a) Póráz. Behúzod oda, ahova szerinted jó lenne, megdicséred, eldobod a labdát, és mehet előről.

b) Folyamatosan hátrálsz, és közben hívod, de csak lassan, hogy utolérjen. Ha eléggé idegesíti, hogy menekülsz, közelebb fog menni, hogy megállásra késztessen. Ha beért, dicséret, dobás, boldogság.


És fontos, hogy ne dobd el a labdát újra és ne jutalmazd, ha nem vitte elég közel, mert ha te váltogatod az elvárásaidat, ő is váltogatni fogja a megoldásokat.

2013. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.

Sajnos mindig 2 méterre tőlem teszi le, véletlen sem rakja közelebb. :-(

2013. okt. 8. 14:28
 4/9 A kérdező kommentje:

Akumi

Póráz akkor maradjon rajta labdázás közben? Ezt próbáltam, ha hozzáérek a pórázhoz azonnal leteszi a labdát mielőtt magamhoz húzhatnám.


Próbáltam az hátrálósat is, de szépen tartja a 2 méter távolságot, nem jön közelebb. Próbáltam azt is, hogy csak akkor dobom el, ha közel jön. Fél óráig hurcolta utánam a labdát, bárhová mentem, és mindig lerakta 2 méterre tőlem.

2013. okt. 8. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Hosszú pórázon próbáld kis távolságra, vagy póráz nélkül azt, hogy adsz neki jutalomfalatot, de csak közvetlen közelről. Ha meglátja a falatot és leejti a labdát, azonnal rakd el a falatot, és mutass a labdára.

Nálunk bejött egyébként az is, hogy minden dobás előtt mondta, hogy "labda!", így a kutyának ez a szó a "menj a labdához és vedd a szádba" jelentést kapott, úgyhogy közelről is rá tudtam küldeni, aztán dicsérni, hívni, és ebből szépen lassan leesett neki, hogy miről is van szó. Mondjuk én náci vagyok, a leejtést sem hagyom, csak ha kifejezetten ezt kérem, nekem adja kézbe, vagy legalábbis kényelmes magasságba a kutya a labdát :D

2013. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom ezeket :-) Nekem is az lett volna a cél, hogy a kezembe adja, de mivel még közelre behozni semmit tudja így irreális elképzelés egyelőre.
2013. okt. 8. 15:17
 7/9 Hovarju ***** válasza:

Nekünk az vált be, hogy két egyforma labdával gyakoroltunk.

Eldobtam az egyiket, majd amikor visszafelé jött megmutattam neki a kezemben levő labdát. Ha közelebb jött, eldobtam, ami a kezemben volt. Igy szép lassan egyre közelebb jött.

2013. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ellentétes hatást váltott ki a két labda, amint meglátta a kutya, hogy van nálam másik, úgy gondolta, hogy nem kell odahoznia azt, ami már nála van, hiszen van mit eldobnom, úgyhogy akárhol volt, ott eldobta :D De amúgy működhet, ja.
2013. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is 2 labdával tanítottam, és szerintem nálunk is ezért teszi le előbb. Már csak 1 labdát használok.
2013. okt. 10. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!