Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámmal mit csináljak ha...

A kutyámmal mit csináljak ha nagyon makacs?

Figyelt kérdés
Szeretném a kutyámat sétáltatni, és a pórázt, hámot tök jól megszokta. Sétálni is sétál, viszont ha én valamerre szeretnék menni, akkor megáll. Viszont ha hívogatom, és egy kicsit meghúzzom a pórázt (nem erősen), akkor gyökeret ver a lába, és nem megy semmerre. Ezzel mit lehetne kezdnei? Amúgy a kutya egy németjuhász keverék. Mi annyit rontottunk el, hogy 2017 novemberben született, és idén Juniúsban kezdtük el sétáltatni rendszeresen (az előtt is sétáltattuk, csak nem sűrűn, meg párszor kivittük az utcára, de nem volt jó). Természetesen ha ügyes jutalomfalatot kap, rászolók, ha rossz, és jó nyakörve van. Tudom sok lett az írás, de remélem nem zavaró! xd Köszönöm előre is a válaszokat.

2021. szept. 11. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Mikor irányt váltasz, ne nézz le rá, ne hívd, viselkedj úgy, mintha megszokott lenne. Mikor pedig kezdi a satuzást, ránts egyet a pórázon(lenézés, hívás nélkül) vagy csak menj tovább(szintén ne nézz oda és ne szólj hozzá), ne foglalkozz vele, hogy feszül a póráz.

A séta nagyrészt legyen gyors tempójú, ne engedd mindenhol szaglászni, mikor épp szépen sétál melletted, jutalmúl mehet pár perc szimatolás.


Egy kutyasuli sem ártana.

2021. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Kutyaiskolában tudnának segíteni. Most megpróbálom normálisan megfogalmazni, remélem érthető lesz:rövid pórázon láb mellett próbáld sétáltatni, közben folyamatosan vezesd jutalomfalattal, használj klikkert is. Ha megáll, hívd, elé nyújtsd a falatot, ha megindul dicsérd.
2021. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Azert all meg, mert o masfele akar menni ... ne ellenkezz, menj a kutya utan :) - nem jarsz rosszul :D
2021. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Tehát a kutyád úgy dönt, hogy nem működik veled együtt és te ezt megerősíted benne. Ha jobban ellenáll, akkor majd arra kap megerősítést.


Nem a kutya a makacs, hanem te vagy következetlen és gyenge kezű. Miért hagyod, hogy ő irányítson?

2021. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Jutalomfalattal próbáltad már a sétát, hogy az orránál fogva vezeted? Nem bolti, hanem sajt, sonka, virsli, hús... stb. Amúgy figyeld meg, miért nem akarhat valamerre menni. Lehet, hogy észrevett valamit, amire te nem figyeltél, pl üvegszilánk (felénk sajnos gyakori, hogy részegek a járdán, parkok mellett verik földhöz az üveget, aztán a szilánkokat persze senki nem takarítja el...), esetleg belelépett valamibe, vagy fáj a lába. Ha korábban nem sétált, szokatlan neki, megerőltetőbb, nincs hozzászokva az izomzata.
2021. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érti a póráz jeleit, illetve gondolom te sem vagy profi a póráz kezelésben, ami érthető mivel nem volt még elég időtök összeszokni.

A ha belefeszül a pórázba, ellenkező irányba indul, vagy megtorpan, egy határozott de nem túl erős pórázrántással jelzed hogy ez nem oké. Ha megtorpan semmikép nem állsz meg te is, nem nézel rá, mész tovább. Mivel nj keverék szerintem nem kell félned hogy fájdalmat okozol neki, sőt a hámot nem ajánlanám amíg tanulja a sétát. A nyakörv ne a nyakán hanem a nyak legfelső részén legyen az álla alatt, ahol a nyak és fej találkozik. Így könnyebben irányítható lesz és tényleg elég pici rántásokkal korrigálni.

Gyakoroljátok a kertbe a sétát, póráz nélkül is kövessen, ha rádnéz jutalomfalat, ha a lábad mellett megy szépen jutalomfalat. És igen, legjobb a virsli.

2021. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, még a kertben gyakorlunk. Meg foadom őket.
2021. szept. 11. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Üdv! Az én egyik kutyám kis termetű keverék, nagyon akaratos, sétakor rángat ott össze-vissza, de nem szabad hagyni, az asszonynál megy összevissza ő hiába szól rá, nem következetes sajnos. Én meg nem állok meg folyton ha a kutya mást akar, hanem megyek tovább, kénytelen jönni, mert én kb tízszer annyi kg vagyok mint a kutya :) Nagy franc, feszegeti a határokat, és látja hogy kinél tud eredményt elérni, nálam szófogadóbb :)


A nagyobb kutya német juhász keverék, ő jó pár évesen került hozzám, ő szépen sétál, nőnemű 'sofőrrel' is, jelzi ha akar menni másfelé, de nagyon könnyű meggyőzni hogy nem arra fogunk menni, érdekes módon könnyebb irányítani, mint a 20 kg-gal kisebb másikat...


Szerintem következetesnek kell lenni, és nem engedni, hogy arra menjen amerre ő akar. Ha rövidebben fogod, közel magadhoz, könnyebb, minél hosszabb pórázon van, annál jobban tud húzni. Jó ötlet saját kertben, udvaron vezetni először, utána utcán. Ja és az én kutyáim ha séta van lesz*rják a legfinomabb falatot is, a sétát többre tartják, imádnak sétálni.

2021. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2021. szept. 11. 23:03
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
Szívesen :) Még annyit, hogy séta közben én nem vagyok híve a jutalomfalatnak már csak azért se mert 1) a kutyáim nem fogadják el ilyenkor, nem érdeklik őket ugye 2) mászkálás, rohangászás, séta közben én sem eszek, ne a kaja miatt hallgasson rám hanem a tekintély miatt. Én úgy vettem észre, hogy inkább jól ki kell fárasztani a kutyát, egy pillanatra se engedj neki, ha jobbra akar húzni azonnal és határozottan az ellenkező irányba kell vinni, meg ha a séta elején húz is, egy idő után fáradtabbak és szófogadóbban, de a lényeg hogy következetes legyél, ha valamit nem akarsz engedni neki, határozottan tedd. :)
2021. szept. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!