Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német dog mennyire bírja a...

A német dog mennyire bírja a hideget?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem bírják a kinti tartást télen, de mondjuk egy hőszigetelt thermo kutyaházban ajtóval, benne szalmával kibírná a telet? Illetve, aki szárazzal eteti, nagyjából hány kiló tápot eszik meg egy hónapban?

2021. szept. 15. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Túléli, de pár év alatt tropára mennek az ízületek. Viszont nagyon emberközpontú fajta, így a folyamatos együttlét nagyon fontos - s ezt bizony nem lehet csak kinti tartással biztosítani.

Tápból nagyon igényes a minőségre. 1000-2000 Ft/kg körüli árral számolhatsz.

Az sem mindegy, milyen életkorú, milyen aktivitású és mekkora dog fogyasztását kérdezed. 0,6 kg-1,5 kg naponta.

A dog gigantikus luxuseb. Az állatorvos sem olcsó egy gyomorcsavar esetén. Ha fontosak az anyagiak, akkor azt javaslom, válassz inkább másik fajtát.

2021. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Már volt hasonló kérdés:

innen esetleg informálódhatsz amíg nem érkeznek további válaszok.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1539795-menn..

2021. szept. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Semennyire.
2021. szept. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Sose értem az ilyen kérdéseket. Aki kutyát akar, miért akarja távol tartani magától? Miért nem evidens, hogyha van kutya, akkor együtt él velem? Bent a házban (nem kell hogy ágyba legyen engedve)...

Neked nem kutya kell, hanem egy mutogatni való dísz. Csináltass inkább egy életnagyságú aranyszobrot, és azt tedd ki a kertbe, azt mutogathatod a haveroknak.

2021. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Zéró aljszőrrel, érzékeny csontozattal, ízületekkel rendelkező fajta, szerinted?
2021. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Annyi, de annyi kint tarthato fajta kozul valaszthatsz kerdezo, miert pont olyan kutyat akarsz igy tartani, akinek rohadtul nem ez az igenye?
2021. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
#6: Mert neki csak egy mutatós biodíszlet kell...
2021. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom a válaszadók nagyon belejöttek a spekulálásba, és pár sor alapján annyira kiismertek, hogy tudják, távol akarnám magamtól tartani, és csak bio kerti dísz lenne, akit mutogatnék. Ahogy leírtam a kérdésbe is, tisztában vagyok azzal, hogy nem bírja a hideget (azt is tudom, hogy nincs aljszőrzete, és érzékeny fajta), és hogy egy nagy igényű, drága fajta, mind étkezést, mind mindent tekintve. Kedves 4-es válaszoló, azért nem evidens, hogy velem lenne egész nap, mert ha tartanék is ilyen kutyát, napközben nem szívesen hagynám magára a házban, amíg dolgozom így ha megoldható lenne, napközben egy szigetelt házban lenne, erre vonatkozott a kérdés. És őszintén szólva fogalmam sincs, honnan vetted azt, hogy nekem dísznek kellene egy kutya. Igenis van tapasztalatom állatokkal, nem csak kutyákkal (azon belül is nagytestűekkel), tudom milyen felelősséggel és anyagiakkal jár egy állat. És éppen ezért mertem megkérdezni, hogy ha gondolkodom egy ilyen fajtában, akkor vajon ki tudom -e elégíteni az igényeit, hogy felelős gazdája lehessek. Bár úgy látom, egyesek nem igazán értik meg, hogy ez csupán egy kérdés, csak elméleti dolog. Az egyesnek köszönöm szépen az értelmes választ, és a 7-eshez hasonló ész osztós értelmiségiek kérem kíméljenek a továbbiakban
2021. szept. 20. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Visszatérve az eredeti témához: a legkiválóbban szigetelt, hőfüggönnyel ellátott házban is szükséges télen a fűtés. Infra lámpa helyett ma már inkább fűtőpanelt érdemes beépíteni.
2021. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2021. szept. 23. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!