Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindenkit húz séta...

A kutyám mindenkit húz séta közben, csak engem nem. Ennyire nem akarja, hogy más is irányítsa?

Figyelt kérdés

Voltak időszakok, mikor nem tudtam vinni sétálni, gondolok itt csonttörésre, betegségre, olyankor mindig megkértem valamelyik rokonomat, hogy vigye el sétálni, és mindig arról panaszkodtak, hogy nem lehet vele normálisan menni, mert húzza őket. Valamelyikük el is esett, úgy elhúzta, holott engem még egyszer sem rántott el. Először úgy gondoltam, hogy túloznak, aztán egyszer láttam, hogy hogyan sétáltatja a kutyám a rokonomat... :D Senki kezébe nem adom, de megesett, hogy muszáj volt. Amúgy szereti őket, de semmibe is veszi az akaratukat.


Ez azért lehet, mert igazán csak engem tisztel? Mondjuk örülnék neki, hogyha nem lenne ennyire engedetlen másokkal szemben, mert ha valami bajom lesz megint, akkor nem fogom tudni sétálni vinni és akkor valaki szenvedni fog vele. Egyébként amstaffom van.


2021. szept. 16. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Oket mind magaala sorolja a rangsorban. Az en amstaffom is velem lazan setal,a pasim meg huzza :D


En etetem,en jarok vele orakra kocogni mindig. En tanitottam az ossze kezjelrt,fejbintas jelet,parancsszot magyar es idegen nyelven.


Az amstaffnal meg kell dolgozni a tiszteletesrt es be kell tartani a sorrendisegi szabalyokat. Egyeb mast is figyel a kutya.

2021. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a rokoni körben 4 kisgyerek van, mindegyik simán laza pórázon sétál vele, a férjem és én is, a rokonok is.

Családi kutya.

2021. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ő is amstaff
2021. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem akarja, hogy mások irányítsák, hanem ennyire nem tudják mások irányítnai.

Te tudod mit hogy kell csinálnod, hogy a kutya tiszteljen és elfogadjon vezetőként, ők meg nem. Ezt neked kellene elmagyaráznod nekik, nem mindenki tudja hogy kell a kutyákkal bánni.

2021. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Enyém is családi kutya. 3 éves kisgyerek szétdögönyözni, szájába nyúlkál, hagyja. Mindig nekünk kell leállítani a gyereket, mert már rossz nézni. :D De valahogy a sétáknál, parancsok teljesítésénél nem fogad szót másoknak.
2021. szept. 16. 11:57
 6/10 A kérdező kommentje:
4# Erre is gondoltam. Mondtam már, hogy mit kellene csinálniuk, hogy a kutyám komolyan vegye a kérésüket, de nem érdekli őket, engedékenyek továbbra is. Például, ha a jutalom falattal a kezükben mondanak egy parancsszót, a kutyám akkor is megkapja tőlük, ha nem teljesíti azt. És hiába mondom nekik, hogy ne legyenek ilyen töketlenek, nem fogják fel. Persze nálam másképpen néz ki a dolog. Kiskorában mikor dacolt és csak azért sem teljesített ezt - azt, én addig nyüstöltem, míg meg nem tanulta, hogy nálam nincs engedékenység.
2021. szept. 16. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ti már összeszoktatok, jobban ismered, rá mersz szólni, meg nyílván jobban is tisztel téged. Odaadnád egy kutyaoktatónak, vele is szépen sétálna.
2021. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7# Az biztos. Egy oktatóra hasonlóan nézne, mint rám.
2021. szept. 16. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Én inkább azt mondanám, hogy egygazdásak az ilyen kutyák. Hozzá vannak szokva, hogy csak pár embertől kap parancsot.

Oktató mellett még nagyjából szépen sétál az enyém is, mással viszont nem hogy húz, egy lépést nem megy, illetve még egy ül parancsot se csinál meg, még ha a csillagokat lehozod neki, akkor se.

2021. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szomszédom gyönyörű többszörös kiállítás győztes amstaff kanja is csak a férjre hallgat. A felesége is elviszi (panel), de ég és föld a szófogadása.
2021. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!