Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helytálló elmélet, hogy a...

Helytálló elmélet, hogy a kutya nagyjából annyi tápot eszik havonta, mint a testsúlya fele?

Figyelt kérdés
Felnőtt kutyák esetén. Nálatok mennyit esznek? Milyen fajták?

2020. okt. 29. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A mudim 14 kg körül van és igaz rá :)
2020. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nálam is igaz kb. Westie, 7 kg és 3 kiló körül szokott fogyni a tápból egy hónapban.
2020. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugy mint a 2.válaszolónak, csak az enyém tacsi
2020. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azta!

Ezt még sosem hallottam, de most hogy mondod tényleg. A kutyám 12 kg és 6 kg tápot eszik meg egy hónapban.

2020. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Kozepazsiai: 75kg tap: ~25-30kilo
2020. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én most jöttem rá, ahogy a havi kiadásokat számoltam és kíváncsi voltam másoknál is így van-e :D


2 csivava keverékem van, egyik 3,5kg, másik 4,5kg. 4kg táp fogy havonta összesen :)

2020. okt. 29. 21:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nyilván nagyban függ a táp minőségétől, a kutya korától, aktivitásától. Nemrég volt tápváltás, azelőtt vagy 2 évig Joserával etettem, aztán próbáltuk a Platinumot (mindezt nem rövid időne belül és persze fokozatosan), végül most a Carnilove gabonamentes bárányos vaddisznós tápja jött be, ez beválik úgy tűnik, pont ma rendeltem újra a 12 kilós kiszerelést. Megnéztem, az ez előttit szeptember 16-án bontottam és van még benne egy kevés. A kutya németvizsla, szuka, 10 éves múlt nyáron, 24 kiló. Még van egy kevés a tápban, így elmondható, hogy saccperkábé 7 és fél, 8 kiló táp fogy egy hónapban, nagyjából napi 250 gramm. Az etetési útmutató szerint 240 gramm az adagja, végül egy picivel többet lőttünk be. Így konkrétan ha a javasolt etetési útmutatóval dolgoznánk, akkor 50, a jelenlegi mellett kábé 48 napig bírja a 12 kilós zsák, így érthetően marhára nem puszilja be a testsúlya felét/hónap. A kutya még elég aktív, de már nyilván nem annyira, mint fiatal korában, de még így is van az egésszégügyiek mellett két nagy ( ez a 2 összességében 3,5-4 óra) séta, amikor labdázunk, sokat megyünk, fut eleget. A Joserából sokkal több kellett. Teljesen jó kondiban van a kutya, ideális a súlya a magasságához, nem kövér, nem sovány. Így a mi esetünkben a testsúlya saccperkábé harmadát eszi meg jelnleg, de mondopm, nyilván számít a kor, a fajta, az aktivitás, de legfőképpen a táp minősége, tápértéke. Jómagam (és itt nem a jelenlevőekre gondolok, hanem általánosságban) egy olyan 80%-os arányban túl8vagy rosszul)etetett, kisebb nagyobb túlsúllyal rendelkező kutyákat látok zömében(pláne a kor előrehaladtával). Mi is megkaptuk már, hogy vékony, holott még mindig színizom és a dokink is nagyon elégedett, testfelépítése, mozgása alapján mindig max 2-3 évesnek nézik, míg ki nem derül, hogy őszül a szentem. Gondolom a kutya méretétől is függ, egy kistesűnek simán más az emésztése, mint egy közepesnek, vagy nagytestűnek, gyorsabb az anyagcseréje egy Yorkinak, mint egy németjuhásznak. Így szerintem ez többtényezős dolog, ahogy az itteni válaszokat nézzük is többnyire kistesűek, vagy ugye a kivételesen aktív fajta mudinál is más a helyzet, az én kutyám például nagyon elhízna már így tíz évesen még ennyi mozgás mellett is, ha a testsúlya felét megenné egy hónapban. Ahogy elnézem a középázsiais gazdinál is mások az arányok és nyilván Ő sem éhezteti a kutyát, nem is értem miért kellett lepontozni a miatt, hogy más a tapasztalata etetés terén. Szerintem ha próbálok visszagondolni az én kutyám az utóbbi 5-6 évben sosem ette meg a testsúlya felét, hovatovább makk egészséges, fitt, igazi vizsla, nagyon jó kondiban még így idősödve is.
2020. okt. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit, mindenkinek köszönöm a választ.


Egyébként mi pont Joseraval etetünk, kisebbik kutyánknak ettől végre normális a széklete.

2020. okt. 30. 10:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyedtől és a táptól is függ, az én akitám 32 kg körül van, egy 12 kilós táp pedig kb. 5 hétig elég, mégsem éhezik. Brit Fresh Work+Run tápot eszik egyébként.
2020. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok

Akkor kiegészítem én is, 12 kg-os majdnem 11 hónapos schnauzer-tacskó jellegű kutyusról van szó, brutálisan aktív (a méretéhez képest), lemeríthetetlen. N&D Dog Ocean Adult Mini sütőtök, tőkehal & narancs tápot eszik.

Napi 200 grammot kap, szerencsére úgy néz ki szépen emészti, kevés a kaki, és jó az állaga. Még így is megkapom, hogy túl vékony a kutya, miért nem adunk neki többet enni, de amíg az állatorvos azt mondja, hogy megfelelő a súlya addig nem aggódom.

2020. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!