Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két nagyjából egyforma méretű...

Két nagyjából egyforma méretű kutya tud igazán jókat játszani?

Figyelt kérdés

Jól érzem, hogy ez fontos szempont a második kutyánk kiválasztásakor?

Eddig biztos voltam benne, nemcsak hogy hasonló testalkatút szeretnék, hanem ugyanabból a fajtából választunk "párt", de mostmár abban sem vagyok biztos, hogy ellenkező nemű legyen és akár most még egy jóval kisebb kutyát is el tudnék képzelni...🤔 Vagy maradjak az egyenlő erőviszonyoknál? Két egyforma kan előbb utóbb "testvérharcokba" fognak?

Jöhetnek sztorik, ki, mikor, milyen második kutyát vállalt és milyen lett a viszonyuk!?


2021. szept. 16. 17:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hamarabb fog egy szuka oda kapni a kannak,hogy hagyja békén mert nem akar játszani.

Ebből kifolyólag hamarabb is lehet verekedés szuka és kan közt.

A szukák többsége sokkal dominánsabb jellem a kanoknál.


2 kant együtt tartani pedig nem nagy ügy amúgy.Szoktatás kérdése.

Ha nem együtt hozod őket a meglévő kutya személyiségét kell megnézni.

Ha barátságos alapvetően kutyákkal akkor ismerkedés után kannal is ki fog jönni.Ha nem,akkor tényleg többször kell az új kutya beszerzése előbb ismerkedniük,hogy biztos meglásd otthon milyenek lesznek.


Mindenképpen semleges területen ismerkedjenek a kutyák! Se a beszerezni szánt kutya,se a te kutyád ne otthon legyen,ne a saját területén.Mert a territoriális ösztön a legtöbb nagy kutyában erős,így futtatóban pl hiába barátságos,ha beviszel a kapun egy másik ismeretlen ivarost annak nem biztos,hogy jó vége lesz,betolakodónak fogja venni,mert nem ismeri.

2021. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Ugyan csak egy kutyám van, de minden nap járunk falkaba, elég vegyes a társaság. Az én kutyám nagyobb közép termetű, 25 kilós kutya, olyan 15 kilóig kb tud játszani a kutyákkal, az alatt már látom hogy neki se jó, meg a másik kutyának se. Egyébként ez felfelé is igaz, mert ugyan elvan a 40+ kilós kutyákkal is, de általában rá szoktak ülni, ami szintén nem túl jó neki. Szóval szerintem játék szempontból fontos hogy azért +-10 kilónal sokkal több különbség ne legyen köztük, de ez csak az én véleményem és tapasztalatom. Tényleg sokkal könnyebben megvan a baj, egy rossz mozdulat és a nagyobb kárt tesz a kisebben, főleg ha egy zsebkutyárol beszélünk.
2021. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sokszínű, sok szempontú válaszokat.

Mostmár bátrabban választanék az ivaros kamasz kanom mellé egy ugyanolyan kant (fajtamentőknél láttam egy gyönyörű 4 évest aki ivartalanított ez ihlette a kérdésem), viszont most a napokban sokat gondolkodtam, figyeltem s arra jutottam, hogy attól tartok, hogy a jól nevelt kutyám rovására mehetne, ha egy ilyen kifejlett esetleg rossz szokásokat felvett "tesója" lenne, ami persze különböző személyiségeknél kiskutya esetén is előfordulhat, de ott mégis pici korától neveled és olyanná, amilyenné szeretnéd jó esetben. Szóval pl.amikor hétvégén kivettem a szájából a csontot, mert úgy gondoltam elég volt a rágcsa, akkor is eszembe jutott, hogy hol csinálom ezt meg egy ugyanilyen fajta 4 éves egyedével, akinek ismeretlen az előélete. Nem tudom, szeretnék örökbe fogadni is, de most emiatt újra kiskutyában gondolkodom. Aki megerősítettetek abban, amit egyébként is gondoltam, hogy majd kerüljenek egy súlycsoportba. Még gondolkodom... Köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat!

2021. szept. 20. 14:19
 14/15 A kérdező kommentje:

Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalaitok? Hogy mennyire veszi fel a "régi", főleg még formálható korban lévő kutya az új szokásait?

Most épp egy ~30 kilós ivartalanított kant néztem az ~50 kilósomhoz, vagy már ez is sok különbség lenne? De egyébként még a 4 éves fajtaazonosról sem mondtam le gondolatban, csak nincs infó a jelleméről, ahhoz írni kellene az egyesületnek és erre még készülök... hiszen még csak gondolkodási fázisban vagyok, vagy így is lehet szerintetek érdeklődni fajtamentőknél egy vagy kettő adott kutyáról?

2021. szept. 22. 08:09
 15/15 anonim ***** válasza:

1,5-3 év korkülönbséggel fogadtam örökbe egymás után 2-3 hónaposan a kutyáimat.

2 fiú és 2 lány, 15-25 kg közöttiek.

8 hónaposan ivartalanítva lettek mind, remekül elvannak.

Napi 2*1,5 óra séta, hatalmas udvar, labda, medence, játékok, fél éves korig minden alapvető parancsot beléjük neveltem.

Ha foglalkozva van velük, nincs semmi gond. Tudniuk kell, hogy ki a vezetőjük(a gazda).

2021. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!