Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Advocate spot on veszélyes...

Az Advocate spot on veszélyes lehet, ha nagyjából 3 hónapja volt cseppentve a kutyára?

Figyelt kérdés
Ha kifejlett szívféreg van a kutyában, akkor veszélyes lehet rá, mert megöli őket és sokkos állapotba kerülhet a kutya. Ha 3 hónapja már volt cseppentve, akkor annyi idő alatt fejlődhetett ki szívféreg annyira, hogy veszélyes legyen most cseppenteni?

2020. júl. 29. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos szívférges? Javasolnám egy állatorvos megkeresését akár telefonon.
2020. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Havonta kell adni! Mert ezek a szerek, csak bizonyos fejlettségi szintig ölik meg a lárvákat! Márpedig 3 hónap alatt túlzottan ki tudnak fejlődni!
2020. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem biztos. Csak ha az előző cseppentés után lett szívférges, akkor azóta nőhettek meg annyira a lárvák vagy nincs veszélye? Valamint lehetséges, hogy az előző cseppentés ellenére mégis szívférges a kutya?
2020. júl. 29. 12:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A 2. már válaszolt, olvasd el.
2020. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos nem viccből van az 1 hónap meghatározva. Teszteljetek, ne lotózz.
2020. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a probléma, hogy csak bizonyos fejlettségi szintig ölik meg, hanem az, hogy ha túl nagyokat öl meg, vagy túl sokat (!), és azok döglenek meg az állat vérkeringésében, akkor elzárja az utakat, és hatalmas gondot tud okozni..


Szóval én nem játszanék ezzel, meglepően nagy a szívférgesség, ráadásul nyár van, csináljatok tesztet mindenképp.

2020. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm. Én is erre gondoltam. De akkor 3 hónapja már kifejlődhettek annyira igaz?
2020. júl. 29. 13:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, három hónap után veszélyes adni, minden ilyesminél 1 hónap - 28 nap amit szigorúan be kell tartani. Egy teszt megvan 1 nap alatt, szerintem nem éri meg kockáztatni.
2020. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A fertőzött szúnyog csípésétől számítva nagyjából 6-7 hónap alatt fejlődik ki a lárvából a felnőtt, ivarérett Dirofilaria immitis féreg, amely főként a tüdőerekben él és szaporodik."

De szerintem az ember nyugalmának érdekében megéri egy teszt megcsináltatása.

2020. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, de a 6-7 hónap kifejlődés nem azt jelenti, hogy 6 hónapig apró, és 7. hónapban meg 40 centis...


Tehát a fejlődés fokozatos, 3 hónap után félúton van. Az már bőven nagy gond. Sőt még az 1-2 hónapos, nagy mennyiségű, vérben úszkáló mikrofilária is veszélyes.

2020. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!