Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenkinek Labrador,...

Miért mindenkinek Labrador, német juhász, pitt, staffi, corso?

Figyelt kérdés
Mostanába szinte mindenki ha kutyát szeretne akkor ezek jönnek gondolkodóba: Labrador, Golden retriver,Német juhász, Staffi, Pitbull, Yorki, Berni pásztor, Cane corso. Annyi gyönyörű kutya van, több százezer külömböző fajta közül lehet választani, akkor miért látom mindenhol ugyanazt? Mert okos és jó? Mert a többi nem az? Lassan kiráz a hideg tőlük. Pluszba még kezdenek elkorcsosulni, a rossz tenyészettől. A német juhász külsőre, és idegileg is már teljesen KO. Goldenbe most bejött az agresszivitás, Labiba könnyen elhízás, egy csomó betegségük van már, és tovább tenyésztik. Tényleg, a német juhász már teljesen elkorcsosult, egy szép kutyát sem láttam manapság. Igen, engem kicsit idegesít, bár az én kutyám sem egy álom, de altatás elől volt mentve, Uszkár, minél öregebb annál makacsabb.:)
2011. aug. 22. 13:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Mert felkapott kutyafajták ezért kell ilyen mindenkinek. Mikor lemegy a szezonja meg fillérekért meg lehet venni az agyon tenyésztett kutyát. Nekem Mondjuk 3 kutyám van. Foxterrier és Tacskó keverék, egy Puli és egy Puli keverék. A kis Pulit 3 hete vettük de ezek a fajták amiket írtál nem is jutottak eszembe vagyis akartam de szinte mindenki ilyenekkel szaladgál!
2011. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Pontosan, mindenki ilyennel.... Vannak sokkal szebb fajták is, pl Szetterek, Vizslák, Kopók, Agarak, Őket miért nem látok soha???
2011. aug. 22. 13:12
 3/32 anonim ***** válasza:
nekem kopóm van és volt 2 vizsink is,meg a kopó mellett egy labrador
2011. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy téged ezt miért idegesít. Nem mindegy neked, hogy a szomszédodnak, vagy a 300km-rel arrébb lakó Margit néninek milyen kutyája van? Mindenki olyan kutyát vesz magának, ami megtetszik neki, vagy azt a fajtát amelyiket ismeri.

Miért venne valaki tacskót ha a németjuhász a kedvence? Nem értem a felháborodásodat, ne haragudj.

2011. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

13:14-es vagyok.

Vizsla, kopó pl szökős kutya. Hajtja a vadászösztön. Imádom a vizslákat, de nem akarnék bajlódni azzal, hogy 5m-es kerítést csináltatok a kutyának.

2011. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Azért idegesít, mert teljesen tönkreteszik ezzel a fajtát. A Német juhász az már nem is Német juhász, hanem egy idegbeteg külsőre teljesen más mint az igazi.. Mostanába egyetlen egy igazi Német juhászt láttam, el is voltam rajta csodálkozva hogy milyen gyönyörű. De szintén így követi a többi divatkutya..
2011. aug. 22. 13:16
 7/32 anonim ***** válasza:

igen, nagyon fel vannak kapva,tényleg remek kutyák, de van mellettük még nagyon sok,csak itt hazánkban ők a látogatottabbak =/ bár egy berni pásztort én is nagyon szeretnék már,imádom.

nekem egy kis csivavám van és egy németjuhász keverékem.

2011. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
a mi vizslánk egy tündér volt...nem akart szökni ,ragaszkodó volt és póráz nélkül nyugodt szívvel sétáltattuk,bárcsak velünk lenne még...a kopó más tészta,de erre megoldás az ivartalanítás h lehiggadjon
2011. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Nem neked kell azzal a kutyával megjelenni. Ha neked nem tetszik akkor vegyél olyan fajtát ami igen. Ennyire egyszerű.
2011. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel, hogy egy kutya felkapott-e.A keverék kutyusok is lehetnek nagyon aranyosa, de az a helyzet, hogy a golden retriver nagyon megtetszett, mikor először megláttam és a természetük is nagyon szimpatikus, úgy érzem, én egy ilyen kutyával nagyon jól kijönnék, nekem való :)

Tetszenek még a skótjuhászok, és a szánhúzó kutya félék, gyönyörű bundájuk van és olyan méltóságosak, bár azok talán nem annyira kezes bárányok.De az álom kutyám mégis csak a retriver.

2011. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!