Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetlen egy embertől fél a...

Egyetlen egy embertől fél a kutyám, nem tudom pontosan miért. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az eddigi tréning úgy látszik hatástalan volt, pedig azt hittem már haladunk, mert a múltkor már nyugodtan feküdt, miközben beszélgettünk a teraszon a számára félelmet kiváltó családtaggal, akinek folyamatosan hordtam a kezébe a jutalomfalatot, amit kezdetben messziről, aztán egyre közelebbről el is vett.

Számomra mindig is érthetetlen volt ez az egész, mert soha senki nem bántotta a kutyát, mindenkivel iszonyú barátságos, még akit először lát azzal is! Ilyen félelmi jeleket soha senkivel nem produkál. Tegnap viszont úgy engedtem be az udvarra a családtagot, hogy a kutyám hátul el volt foglalva nem hallotta, hogy valaki jött, majd mikor meglátta, hogy már ott van, hát azt hittük nem is bírjuk letiltani. Már nem csak messziről elkerülő mozdulatokat tett mint eddig, hanem pár percen belül már kezdett morogni, puffogni. A világi kedves mindenkinek is riszáló kiskutyám. Nem sűrűn látogat meg akiről szó van, de legközelebb be kell csuknom a kutyát mert ezt érzem a legbiztonságosabbnak mindenki érdekében. Viszont mindenképpen szeretném ezt a félelmet feloldani, csak majd legközelebb a kennelbe fogok bedobáltatni pár falatot vagy nem tudom hogyan lehetne konstruktív eredményeket elérni!?



2021. szept. 20. 10:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

7-es és nem tartottatok attól, hogy ebből az ilyedt rámorgásból harapás lesz? Hogyan kezeltétek a helyzetet?

Szerintem itt is, ha tegnap tovább maradt volna Apum, akkor egy idő után ugyanúgy megnyugodott volna, ahogyan a múltban már több alkalommal is, de most csak jött meg ment. Viszont az eddigi alkalmakkor azért morgás és puffogás nem volt és ez elég ilyesztő volt, hogy pár másodpercig hiába tiltottuk "mondta" tovább, látszott, hogy nem is figyel, csak a "célpontot". Szóval nem tudhatom biztosra, hogy ugyanúgy megnyugodott volna nagyjából mint eddig! S most erre hogyan tréningezzünk, mikor nincsen másik ilyen kiváltó ok? 4-esre is reagálok ezzel: nincs másik ember, akit nem kedvelne, sőt! Mint ahogy írtam fent, talán már túl barátságos is mindenkivel.

2021. szept. 20. 13:07
 12/15 A kérdező kommentje:

11-re: Apám tiszta ruhában ezen jót nevettem.:) De persze jó ötleteket írtál és jól esik, hogy foglalkozol a kérdésemmel. Én is gondoltam erre, hogy az ilyen jellegű megmozdulásai, még lehet, hogy csak ezután bontakoznak ki a kutyámnak, ugyanis még csak most múlt 1 év 4 hónapos és igen, őrző-védő fajta. Azért is írom, hogy néhány ehhez a szituációhoz kapcsolódó, de más jellegű tréning ötlet is jöhet, ami konstruktívan hathat erre a szitura.

Kicsi korától ismeri Apumat, de mint írtam, nem találkozunk sűrűn és családi összejövetelek sem szoktak lenni. Meg az állatait is írtam, hogy már nincsenek elzárva. Abban viszont igazad van erre nem is gondoltam, hogy azt sem látta hogy beengedem. Szóval nem csak az lehetett furcsa, hogy hirtelen ott volt, hanem az is, hogy hogyan.

2021. szept. 20. 13:19
 13/15 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező: mostanság te vagy ezzel az első. Legtöbben nem is reagálnak.
2021. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%
Kutyak erzekszervei sokkal kifinomultabbak az embernel ... valamit erez azon az emberen. Magyarul, valami nincs rendben azzal az illetovel kapcsolatban ... lehet akar olyan beteg, amirol meg maga a szemely sem tud, de lehet valami negativ kisugarzas is, vagy belso felelem amire persze azt szoktak mondani, hogy nem felek - valojaban pedig de.
2021. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Képzeljétek el, ma Apám küldött frissen vágott kecske gida húst és csontokat a kutyimnak!:) Csak küldte, itt sem volt! A vödör volt az Övé, nem túl tiszta, amiben küldte. A kutyám, ugyanazokat a félelmi tüneteket produkálta a vödörtől tele hússal! Látszott, hogy vonzza az illat, de ugyanolyan elkerüléseket és osonásokat tett a vödör felé. Véleményem szerint, akkor ez tuti, hogy az állatszagoktól van. Kétlem, hogy azon a vödrön annyira Apám illatát érezné, hogy azért fél attól is. Tehát nem konkrétan Apám illata rémisztő ezek szerint, hanem Apumon a sok állat illata.

Szóval ma hústisztítás után erre próbáltam tréningezni. Gondolom jó, ha megdicsérem, amikor eszik a vödörből...meg most kiraktam had szagolgassa. Természetesen elkirándulunk majd arra, ez tervben van. De addig is itt ez a vödör, amit már szépen lassan megközelített.:) Most szerintem abból fogja a vacsiját is kapni.

Erről jutott eszembe, hogy kéne kérni Apámtól egy ruhadarabot és ahhoz is pozitív élményeket (kaját) párosítani.

Más ötlet, meglátás?:)

2021. szept. 26. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!