Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy erősebb jellemű ember...

Egy erősebb jellemű ember jobban passzol egy magabiztos, dominánsabb kutyával?

Figyelt kérdés
2021. szept. 21. 21:27
 1/7 anonim válasza:
72%
Bizonyos értelemben igen.
2021. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Egy beszarival biztos nem😁
2021. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem ennyire egyszerű. Attól, hogy valaki erősebb jellemű a munkahelyén vagy a párkapcsolatában, még lehet teljesen következetlen, minden tudatosságot mellőző vagy egyszerűen buta. Sajnos sok ilyen példa van. Ilyenkor egy keményebb kutya ezt maximálisan ki fogja használni.

Illetve az "erős jellem" sem mindegy, hogy miben nyilvánul meg.

2021. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem.


Egy akitának, vagy tosa inunak, esetleg egy brazil masztiffnak pont az kell hogy kicsit meghagyja neki a teret a gazdája…

Ezket a fajtákat nem lehet úgy “leuralni” (jó ez csúnya kifejezés, bocsi) mint egy uszkárt vagy colliet.

2021. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem is tudom!? :) En egy amolyan nyugisabb ember vagyok, meg a hangomat is ritkan emelem fel ... kozben pedig egy kozepazsiai a tarsam. Nejez volt megnevelni arra, hogy ne kelljen kiabalni a vezenyszavakat, csak ra kell neznem es az arcomrol leolvassa, hogy mi a szitu.


Szoval szerintem nem kell vadembernek lenni, hogy egy vadabb kutyat kezben tudjal tartani ... sokkal inkabb azon mulik, hogy mennyire akarod, hogy jo eleted legyen a kutyaval.


Nem fonokoskodom felette (valojaban akkor eszik meg amikor csak akar) es a lenyeg pont ebben van, hogy nem akar :)))

2021. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Onallo es magabiztos fajtanal nem az a lenyeg, hogy fole kerekedj es uralkodj rajta. Ugy sem sikerul! Komoly kutyaknak csak a bizalmat kell elnyerni, gondoskodni rola es biztonsagerzetet kelteni korulotte ... a kutya minden mast tok magatol tud es csinal. Hagyni kell.


Baratjanak kell lenni egy jelentos kutyanak es nem a fonokenek ... akkor minden mukodik.


Jo kutya azert csinal meg mindent a gazdajanak, mert magatol meg akar felelni es nem azert mert megmondjak neki.

2021. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

"Egy erősebb jellemű ember jobban passzol egy magabiztos, dominánsabb kutyával?"


NEM! Sot! Egy kutya hetkoznapi (vagy atlag alatti) emberbol egy jo kutya kihozza a rejtett tartalekokat. Pontosan, hogy egy kevesbe magabiztos ember visszatalalhat a normalis eletbe, ha egy olyan kutyaja van aki mellett biztonsagban erezheti magat.


Komolyan mondom, en nagyon sokat tanultam a kutyatol es a kutyaval foglalkozas kapcsan. Sokkal magabiztosabb lettem, sokkal lazabb vagyok a vadvilagban :)

2021. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!