Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember lennék, ha "elszer...

Rossz ember lennék, ha "elszeretném" a kutyát?

Figyelt kérdés

Van kb. 4 utcával arrébb egy kicsi fekete kutya. Minden reggel és délután látom kint mászkálni az utcán, úgy február óta. Volt, hogy az úttesten szaladgált, nem is egyszer. Szerencsére nem a legforgalmasabb úton, de így is simán el tudnák ütni, mivel az autóktól nem fél, csak az emberektől.

Volt már, hogy mivel se nyakörv, se chip nincs benne, így hazakísértem (engem már kezd megszokni, hisz napi szinten látom és megyek el mellette), gazdit nem érdekelte, hogy kint volt. Elméletileg a helyi telepről is szóltak már nekik rengetegszer, hogy tartsák bent a kutyát a kerítésen belül, de ugyanúgy kóricál. Mivel ennyire nem érdekli őket, hogy kint van, és elüthetik, gondolom oltásai sincsenek. Nem tűnik kimondottan soványnak szerencsére. Viszont a család, akihez tartozik a kutya, kb. fél évente váltogatja a kutyáit, mindig mikor elütik az előzőt, hoznak egy másikat. Ezen a feketén kívül van még 2,őket is az úttestről szokták összeszedni.


Arra gondoltam, hogy mivel ennyire nem érdekli őket, megpróbálnék összebarátkozni a kutyussal, és ha jön velem, befogadni, főleg benti kutyaként (kertes házba amúgy). Tényleg, annyira rossz nézni hogy ennyire nem törődnek azzal, hogy mi lesz vele.

(és nem szabadulóművész a kutya, nagyon kistestű, annyi lenne, hogy egy plexi lemezt raknak a kerítés aljára, de nem érdekli őket. Felajánlották nekik mások is, hogy megcsinálják, de nem érzik szükségét ennek se.)


Tudom,hogy amit akarok, az nem egy kedves dolog velük szemben, meg az se biztos, hogy engem választana a kutyus, de szerintetek nagyon görény dolog lenne megpróbálni?



2021. aug. 14. 12:52
A kérdező szavazást indított:
rossz ötlet
hajrá
28 szavazat
 1/4 anonim válasza:
82%
Én feljelenteném a "gazdit" a picsába az biztos. Ha olyan körülmények között tartják még el is veszik a büntetés mellett. Az ilyet legszívesebben agyonvágnám.
2021. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha ennyire nem érdekli őket, akkor nyugodtan megbeszélheted velük, hogy adják neked. Úgy befogadni, hogy ráadásul a közelben laknak, szerintem nem jó ötlet.
2021. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
hazavinnem en is ugy sem hiszem hogy a gazdaji idegbajt kapnanak ha eltunne de persze ne tudjak meg
2021. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Ha chip nincs jogilag nem az övé. De lehet hogy balhézni fog ha csak úgy elviszed és meglátja nálad. Próbáld megvenni. Amennyire foglalkozik vele egy 10esért biztosan odadná.
2021. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!