Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy közepes, keverék, ivartala...

Egy közepes, keverék, ivartalan, szuka kutya 2 hónapos korától 3 éves koráig barf szerint étkezett. Át tudna-e szokni szuperprémium száraztápra? Ha igen, hogy csináljam, mennyi idő volna és milyen problémák merülhetnek fel közben?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2021. szept. 23. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Semmilyen probléma nem merülhet fel egy kis hasmenést leszámítva.

(De nekem annyi sem volt)

Egyszerűen megveszed a tápot és elé rakod a mennyiséget amire szüksége van.Nem szabad keverni a kettőt,bár gondolom azt tudod.

2021. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha menni fog a hasa, egy kis félig megfőzött rizst hozzákeversz, 2-3 nap alatt megoldódik.
2021. szept. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát úgy tudom, hogy 1 koplaló nap kell, utána egyből lehet adni, csak nem tudom mennyire viselné meg a gyomrát egy teljesen más étel, más emésztés. Arra gondoltam, nem fog-e savat hányni és füvet legelni ezerrel, vagy pl nem kap-e gyomorcsavart, mert a táp ugye megdagad a gyomrában és eddig nem volt ehhez szokva. Vagy bármi ilyesmi probléma s mivel lehet ezeket orvosolni vagy elmúlik-e magától pl egy hét alatt.

2021. szept. 23. 12:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve mi van, ha teljes mértékben elutasítja, mert nem is tudja, hogy mire való ez a müzli, mikor eddig friss táplálékot kapott? Vagy ez hülyeség?
2021. szept. 23. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Az a kutya amelyik éhes, az megeszik bármit. Éhenhalni nem fog, csak lehet nem habzsolni fogja elsőre :) Lehet a napi adagot több adagra elosztani, így biztosan nem lesz gyomorcsavarodása. Nem kell túlmisztifikálni ennyire, könyörögni sem kell neki, hogy egyen. A kutyáknál ez nem olyan mint nálunk, hogy egy óráig bámuljuk az étlapot. A kaja az kaja.
2021. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké, csak ez nekem nem tűnik olyan 1*űnek, mint egyik száraztápról váltani egy másikra. Ez teljesen más jellegű étel.

Akkor az első héten 3 részletben adom neki a napi adagját és főtt rizzsel keverem. Második héten fokozatosan áttérünk a napi 1 rizs nélküli tápra.

Így jó lesz?

Vagy adjam egyből úgy, ahogy kell és gyorsan essünk túl az esetleges problémákon?

2021. szept. 23. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség,a táp se "műzli",ha tényleg prémiumot veszel.

Azért mert nem nyers hús még táplálék,méghozzá jó.Nem vennénk meg drágán,ha nem lenne az.


El fogja fogadni.

2021. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2021. szept. 23. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!