Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2-3 hónapos kölyök kutyával...

2-3 hónapos kölyök kutyával még elég a játék vagy már el kell kezdeni tanítani?

Figyelt kérdés
Pl. jutalomfalattal alap dolgokra,illetve mennyire fontos egy kutyaiskola?

2021. szept. 24. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Persze,hogy lehet tanítani,kezdettől fogva lehet a korának megfelelő dolgokra.:D

A nevét és a behívást már simán meg tudja tanulni,az fontos is lenne minél hamarabb,hogy minden helyzetben behívható legyen.Minél korábban kezded és minél többet ismétled vele annál jobban berögzül.


Ha van némi kutyás tapasztalatod akkor nem szükséges a kutya iskola,ha nincs akkor igen.Mert lehet,hogy trükköket fogsz tudni neki tanítani (azt tulajdonképpen még egy gyerek is tud),de alapjaiban véve nevelni nem biztos hogy fogod tudni,és megelőzni a problémákat könnyebb,mint a rossz szokásokat javítani.

Nevelni teljesen más tészta mint trükköket tanítani.

Fel kell építeni a szabályokat,a követelményeidet,és a környezete elvárásait,cserébe neked is tudni kell kielégíteni az ő igényeit.(mozgás,foglalkozás,együtt töltött idő)

Emellett neked folyamatosan tanulni kell az ő "nyelvét".Megérteni a jelzéseit,kialakítani vele egy passzívabb kommunikációt.(testbeszédből,hanglejtésből és a te arckifejezésedből fog érteni,nem szavakat kell bele magolni :D)


A kutyával időt tölteni kb olyan mint egy gyerekkel.Kiismered,ha érdekel és figyelsz a jelzéseire,azt is tudni fogod hogy mikor mire gondol kb ha csak rád néz is..:D

2021. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
54%
Persze, hogy lehet! Az elejétől kezdve szabad :) a kiskutyák agya olyan mint a szivacs :) ! Miután egy kis alap dolgokat tanitasz neki arra mindig figyelj, hogy nagyon jutalmazd meg :) sok türelem is kitartást de megéri nagyon is :) a tanulás után pedig jöhet a nagy játék. Én imádtam ezeket a korszakokat :)
2021. szept. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Minden játék tanítás. Kis hülyeként tudod a legjobban megfogni.
2021. szept. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Semmit sem kell, de érdemes. Ez a legfogékonyabb korszakuk, ilyenkor még sokkal jobban megragadnak a dolgok, gyorsabban kapnak rá a tanulásra, mint egy egy évesen "elővett" kutya.

Kutyasulinak az ovi része nagyon hasznos, szocializálódik a kölyök és közben az alap dolgokat is megtanulja.

2021. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem.Nevét azt mondom neki meg a behívást is gyakoroljuk.Ha be kell csuknom a helyére akkor még kajával tudom,tehát azt még nem nagyon érti ha mondom neki vagy mutatom,hogy menjen be.
2021. szept. 26. 00:08
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Bubka! Gyere ide!

Bubuka! Nem szabad

Bubuka! Helyedre!

Bubuka! Macska!


Szóval így valahogy.

2021. szept. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is tanítom már neki ilyen korban a “gyere”, “ül”, és a labdázásnál a “kérem” parancsokat :) Ügyes, gyorsan tanul, jutifalattal persze :D
2021. dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!