Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chappy, Pedigré vagy Eurodog?

Chappy, Pedigré vagy Eurodog?

Figyelt kérdés

Menhelynek viszek adományba 20-30kg tápot. Brit Prémium húzós, 5 kilóval nem sokra mennek (a sajátom ezzel etetem).

Szóval a fenti hármat tudom olcsón megvenni, ezek közül melyik a jobb?



2021. szept. 27. 17:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk azért fogadják el a rosszat, mert a semminél az is jobb...Ahol van 200 kutya és pénz alig (most nem az országosan ismert menhelyekről beszélek, akiket sokan támogatnak), ott nem fognak olyat mondani, hogy jaj ez nem kell, mi prémiummal etetünk. Egyáltalán milyen menhely etet kizárólag prémiummal? 😂 a Noénál, Rexnél is voltam önkéntes, elárulom, nem állt hegyekben a drága kaja még ott sem, adományokból sem, egy vidékin meg jó, ha konkrétan bármilyen volt, a leggagyibb teszkós is. Noé Royalt pl azért szokott kérni kifejezetten, mert pl pici cicáknak tejpótló az szinte nekik van egyedül megfizethetően (persze rohadt drága így is). De nem csak pici cicákat kell megetetni, hanem több tucat nagydarab, felnőtt kutyát is. Igen, olyan is van, akiknek speciális táp kell, ami nincs az olcsó márkáknál, de ez megint nem azt jelenti, hogy normál kaja az van szarásig és nincs rá szükség. Ismétlem, a kevésbé ismert, vidéki menhelyek vannak a legnagyobb gondban ilyen téren. És igen, sokkal inkább vigyél normál, nem speckóból 150 kg olcsót, mint 15 kg drágát. Majd ha ott tartunk, hogy a menhelyeken is vannak rendes körülmények, elegendő dolgozó, pénz az orvosi ellátásra, akkor nem a mennyiség lesz az első. De addig sajnos igen, mert valamit mindennap kell enni adni az állatoknak, nem lesznek kisegítve azzal, ha heti 1-2x vannak etetve, de akkor prémiummal, nem naponta gagyival.

Kifejezett kutya, macskafekhelyre ellenben tényleg nincs feltétlen szükség. Sokkal inkább pokrócokra, lepedőkre, mert azokat bármilyen méretű, fajtájú állat tudja használni, míg egy cuki xs-es ággyal egy nagytestű kutya nem nagyon tud mit kezdeni. Ebből a leggyanúsabb nekem egyébként, hogy a 4-es csak provokálni jött hangulatkeltő álinfókkal.

2021. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!