Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos az a kérés, ha a családi...

Jogos az a kérés, ha a családi összejövetelre olyan ember is érkezik, aki utálja őket, hogy fel se hozzuk a kutyánkat, mert abból vita lesz?

Figyelt kérdés

Fiam barátnője nagy kutyautáló...A fiam azt kérte, ha lehet kerüljük a témát, mert a vita borítékolható.


Ez jogos kérés?


A csaj volt már nálunk, a kutya el lett zárva, mert félt tőle, akkor nem volt gond.



2021. szept. 29. 00:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem, hogy miért kellene róla beszélni? Ha őrjöng, mert be van zárva, nyilván téma lesz, egyébként nem. Ha fél a kutyától, az ember tekintettel van rá, ez normális. Ettől még nem kell az orra alá dörgölni.
2021. szept. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Jó hogy...miért akarjátok boncolgatni? Nem bírjátok a barátnőt?
2021. szept. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 l0m3x ***** válasza:
15%
A "kutyautáló" az nem létezik. Maximum fél a kutyáktól. Ezt meg lehet oldani házon belül, vagy menyen el orvoshoz. Lehet félni póktól vagy egyéb dolgoktól, "gyógyítható". Ne kelljen már témát kerülgetni a kislány miatt. Amúgy nem lehet beszélgetni a pillangók párzásáról?
2021. szept. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Persze, ne beszéljetek róla, annyi más dolog van a világon, szerintem nem túl nagy kérés. Nálunk pl. a politika van tiltva.
2021. szept. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%

Itt mindenki fordítva ül a lovon? Nyilván a családi összejövetelen résztvevők szoktak néha témázni a kutyákról. Most ezt azért nem tehetik meg, mert ott fog ülni egy ember, aki utálja a kutyákat? Tehát egy csapatnyi ember nem beszélhet arról amiről akar, csak mert egy hülye még a témát sem bírja? Ne már! És ez most nem a kutyáról szól, hanem az alkalmazkodásról. Nekem erről pont az jutott eszembe, mikor a húgom fogyókúrázott, és elvárta volna, hogy amikor összeültünk anyánk szülinapját tartani, ne legyen sütemény. Jobb ha az ilyenek megtanulnak alkalmazkodni, vagy legalább a jó helyzetkezelést, különben kiveti őket a közösség.


Ez a része viszont a kutyáról szól. Kutyásként mondom, ha a házamba vendég érkezik, sosem vagyok hajlandó elzárni a kutyát. Ő itt lakik, a vendég meg csak idideiglenes. Szóval ha nem tudja megszokni, nem kell jönni. Én sem szeretem, mikor a 6 év alatti kisgyerekek zajonganak, mégsem várom el, hogy a barátaim elzárják őket. Arra az időre amíg látogatóban vagyok, elviselem.

2021. szept. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Jó kis fiad lehet, ha ilyen "apróság" miatt nem megy hozzátok egyedül se.
2021. szept. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

Nem fél tőle, hanem utálja a kutyákat és egy s3ggfej.

Én se szeretem a kutyákat, de a párom szülei elzárják ha megyek és kész. Ettől függetlenül beszélnek róla, mert fontos része az életüknek. Meghallgatom, nem halok bele, nem vágok le hiszti rohamot.

Én macska buz1 vagyok, ők meg a macskákat utálják, sose tartanák a házban, mégse mondanak semmit se rá hogy nálunk külön szobájuk is van (ráadásul a nagy szoba).

Szerintem nem tud viselkedni a csaj. Én biztos leállítanám ha elkezdene előttem pofázni. A fiam meg tanítsa meg viselkedni a kis hercegnőt, nem ő a világ közepe.

2021. szept. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
Kiosztanám mint a sz@rt a kiscsajt.
2021. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

Hozzám be sem tehetné a lábát a csaj, majd még én zárjam el a saját kutyámat a saját lakásomban?! Leshetné. Én a macskákat nem bírom, de vagyok olyan intelligens hogy ha macskás emberhez megyek, megsimogatom, nem taszítom el az állatot, azt meg pláne nem várom el, hogy elzárják miattam.


Beszélgetés közben meg direkt lehet nem hoznám fel a témát, de ha arra terelődne, nem kapnék szívrohamot mert jaj a kiscsaj utálja a témát. Én is hány témát végighallgattam már amit utálok, mégis túléltem.

2021. szept. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, azt írod, idézlek?.... "hogy kell egy vendégeket tiszteletbem tartani, ...."

Nos, ha a fiad barátnője.... Jó-jó, ha most ismerkedtek meg, eleinte "csak" vendég, de ha a fiad komolyan gondolja és normálisa él, akkor előbb-utóbb nem barátnő lesz, hanem pl feleség.... Vagyis a te menyed... Meddig akarod vendégként kezelni??? Hogyismondjam... oké, hogy első alkalmakkor megtiszteled, de azért idővel nem ártana ezt vele átbeszélni, egyrészt, hogy nálatok a kutya családtag, nem szoktátok elzárni, másrészt meg hogy mi lehet az oka, hogy ilyen félelmek vannak benne...!?!! Ha értelmes ember, márpedig azt írod, diplomázott, szóval akkor csak lehet vele beszélni és valami közös nevezőre jutni...


Hozzánk egy nénikénk szokott jönni igen gyakran. Az az igazság, hogy gyakran jön (mi is hozzá beugrunk sokszor), ő is inkább családtag és nem vendég, nem tudunk mindig haptákba állni és elzárni a kutyát, ha megjelenik... Pedig egyenesen utálja a kutyákat! Neki semmi negatív élménye nem volt ugyan kutyával, egyszerűen csak nem szereti őket, nem érti más miért tart kutyát, és a legtöbb esetben eljátssza, hogy fél tőlük. Mi már jó ideje nem fogjuk meg a kutyust, ha jön, annyi csak, hogy amikor bejön vagy elmegy a nénikénk, akkor megfogjuk, hogy ne ugorjon rá, vagy a közelébe se menjen, mert az a két alkalom, amikor a kutya szeret mindenkit megszeretgetni.... :) Ha meg már bent van a nénikénk, akkor nem megy a kutya a közelébe. Szóval távol tarjuk tőle gyakorlatilag, de el nem zárjuk, csak mert őnagysága nálunk van, érted....


Én amúgy a macskákat nem bírom, vagyis azt nem, amikor emberek beengedik a lakásba, és mindhova felmászik, a konyhapulttól elkezdve az ágyig.... Ez szerintem gusztustalan. Nálunk a kutya is csak az előtéri helyiségekbe jön be, és nem ugrál fel sehova, agy macskának sem engednék többet. De más nem így gondolja.

Van egy nagyon jó barátom, gyakran járok hozzá, mert közös munkánk is van sokszor, és nála is 3 macska, mindenhova beengedi, az ágyába is... A kanapéra is, stb. Nem várom el, hogy miattam kitiltsa őket a lakásából... Bár undorítónak tartom, de a barátnőm dolga, hogy hogy él. Tudom, hogy amikor hozzá megyek, akkor ott ez van. Tudom, hogy ha leülök a kanapéra, utána simán macskaszőrös lesz a nadrágom...Hát ezzel a nadrággal utána nem is ülök le otthon, de még útközben a bkv-n sem....

Szóval érted, gyakran járok az ő lakásába, nem várhatom el, hogy mindig a nagy "vendégként" várjon engem....

2021. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!