Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen az arisztokraták büfizte...

Régen az arisztokraták büfiztek? Vagy, ti szoktatok büfögni? Ha jön, még időben észlelitek, képesek vagytok megakadályozni? Vagy ez csak habzsoláskor keletkezik, ha lenyelünk túl sok levegőt is?

Figyelt kérdés

És ha társaságban pont vissza tudjátok fogni, egyedül azért elengeditek, kiengeditek?

Hogy észlelitek, hogy akadályozzátok meg?

Mennyire néztek csúnyán egy olyanra, aki társaságban elereszt egy büfit, és mondjuk bocsánatot kér?

Vagy semmi baj, és elnevetitek a dolgot?

Ha lassssan, kimérten eszem, elkerülhető a büfi?

Mert , hogyha úgy eszem, ahogy nekem kényelmes (én nem habzsolok, vagy legalábbis az nekem nem tűnik annak, csak kényelmes, kellemes, lassú, nyugodt tempóban eszem, és kellőképpen meg is rágom a dolgokat. Se akkor nem habzsolok, ha társaságban vagyok, se akkor, ha egyedül.)

De ha már az embernek a szervezete úgy ítéli meg; vagy a lenyelt levegő úgy dönt, hogy ő pl a fizika törvényeinek megfelelően pl büfi formájában távozik; akkor az úgy egészséges végülis, ha kijön, nem? És akkor már nem kell megakadályozni, ha ez tesz jót éppen akkor a szervezetnek; hogy azt a levegőt már nem hasznosítja, akkor kiengedje valahol. Vagy ha puki formájában is. Erről is írhattok, kérlek. Ilyenkor egyébként nem estek pánikba, és nem törtök ki hisztérikus rohamban, nem? Még ha büdi, akkor se. Hanem kinyitjátok az ablakot, vagy kimentek a szobából, vagy valami, nemde?



2018. jún. 12. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
He?! 😄
2018. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2018. jún. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ilyen felsőbb körökben valaki, ha büfögött, bezsebelt vajon ilyen megvető nézéseket? És ilyenkor kikéredzkedett, mintha rosszul lenne, vagy az nagyobb illetlenség lett volna, nemhogy tompította volna az esetet? Vagy ők eleve nem büfögtek?
2018. jún. 12. 22:40
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem büfögök és megfelelő étrend mellett nem is szellentek (nem tehetek róla, tényleg nem és mások is beszámoltak hasonlóról ama típusú étrenden). De ha nem vagyok megfelelő étrenden, max. pár másodpercig tudom visszatartani, nem tudom, más hogyan tudja sokáig, nekem jön és kész. Szerencsére ritka és nem agresszív, kivéve ha nagyon nem eszem jól és betolok egy kiló babot (tudok enni). Az sem olyan kriminális, mint amiről egyesek regélnek, de az már nem illedelmes.


Pánikba nem szoktam esni, de nincs is okom rá, szerencsére.


Habzsolni nem szoktam, akkor pár percig tartana a napi ételem, tömény.

2018. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aki tud, írhat még
2018. jún. 12. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha társaságban van az ember egy asztalnál és valaki büfög egyet és elnézést kér, semmi gond, előfordul.

Apósom viszont akkorákat fingott, igaz a saját otthonában, hogy zengett a ház, még jókat vigyorgott is rajta. Mondom, papa (unoka már volt), ne máááár! Nem nagyon zavarta, sőt, még jobban nevetett. Egyszerű falusi ember volt.

Máshol soha nem csinálta, csak otthon, a saját házában, de azt akkor is, ha más is volt a nappaliban, pl. én, vagy a lánya.

Megbocsájtottam neki, mert nagyon szerettem. Sajna már csak múlt idő.

Sokfélék vagyunk.

2018. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen a böfögést dicséretként értelmezték (az ételre vonatkozóan), amúgy meg igen, leginkább attól van, hogy lenyeled a levegőt (esetleg a gyomrodban gáz keletkezik az emésztés során).
2018. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt nem tudom, régen büfögtek-e vagy sem.


Én, ha egyedül vagyok, és tuti senki nincs a környezetemben, akkor kiengedem. Ill. ha csak a párom van, akkor is, mert egymás előtt ilyen téren nem szégyellősködünk, és nem is azok a típusok vagyunk, akik sportból meg brahiból ordasakat böfögnek.


Én magamon azt tapasztalom, hogy nem annak a függvénye a büfögés, hogy hogyan eszem, milyen gyorsan stb. Engem leginkább a szénsavas italok puffasztanak fel annyira, hogy rámjön. Ezért, ha tehetem, társaságban nem fogyasztok ilyesmit (csak étteremben, mert ott vmiért kevésbé érzem szénsavasnak mondjuk a kólát). Ha mégis, akkor az esetek többségében azért vissza tudom fogni. Nagy ritkán nem, de akkor igyekszem halkan és elnézést kérek. És nem nézek csúnyán olyanra, akin láthatóan véletlenül jött ki, szégyelli magát, és elnézést kér. Arra már igen, aki direkt kitátja a száját, direkt jó hangosan a levegőbe böfög, és aztán elégedett mulya arccal vigyorog vagy a levegőbe bokszol, hogy ez most rekord volt.


Szellentéssel hasonlóan vagyok. Ha nagyon büdös, akkor kimegyek a szobából. Zárt helyen meg ezerszeresen rákoncentrálok, hogy véletlenül se jöjjön ki.

2018. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy tettek mintha nem hallottak volna semmit. Minden az emberi testből önkéntelenül érkező hangra így illene reagálni elvileg. Amúgy meg természetes, mindig is az volt. Értem, hogy olyan körökben ahol kínosan feszengve kell egymás előtt kajálni ez gond lehet, én utálok is másokkal ebédelni, inkább egyedül szeretek enni.
2018. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, nyomkodtam a zöld kezeket
2018. jún. 13. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!