Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap elaltatták háznál a...

Tegnap elaltatták háznál a daganatos kutyámat. Egy injekciót kapott szívbe, semmi bódítás előtte. Ez mennyire van rendben? Én még nem tértem magamhoz a sokkból.

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

"Magyarországon az állatvédelmi törvény rendelkezései

alapján az eutanázia végrehajtásához kötelező az állatokat előzetesen kábítani"


"12. § (1) Az állat életének kioltása – a (2) bekezdésben foglaltak kivételével – kizárólag kábítás után

történhet.

(2) A kábítási kötelezettség nem vonatkozik a gerinctelen állatokra, a háztartásban élelmezési célra

levágott baromfira, nyúlra, valamint arra az esetre, ha az állat életének kioltását szükséghelyzet

indokolja. Ezekben az esetekben is gondoskodni kell azonban arról, hogy az állat életének kioltása

szakszerű gyorsasággal és a legkisebb szenvedéssel járjon.


[link]

2021. szept. 29. 19:26
 22/67 anonim ***** válasza:
5%

22.-re.


Igen. És pont ez alapján nem vétkes a kol...a doki.

2021. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
Most felhívott a "rendelő" tulaja, nagyon megértő volt, visszakozott, rendes volt, mondtam nem ő tehet róla, de az ő honlapja, az ő fotója van ott, megkaptam az ember nevét aki tegnap elaltatta a kutyámat, mondtam a rendelő tulajnak azért megnézhetné milyen embereket foglakoztat, ő felel értük. Mindenesetre nem tudom mit fogok csinálni, egyáltalán számít-e bármit ha már vmit csinálok, nem tudom meg nem történté tenni a tegnapi esetet :(
2021. szept. 29. 19:30
 24/67 A kérdező kommentje:
#23 Miért nem? Melyik pontba olvasod, hogy nem kell bódítani eutanázia előtt?
2021. szept. 29. 19:31
 25/67 anonim ***** válasza:
2%
ha az állat életének kioltását szükséghelyzet indokolja
2021. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
0%

25.-re.


"(2) A kábítási kötelezettség nem vonatkozik a gerinctelen állatokra, a háztartásban élelmezési célra


levágott baromfira, nyúlra, valamint arra az esetre, ha az állat életének kioltását szükséghelyzet


indokolja. Ezekben az esetekben is gondoskodni kell azonban arról, hogy az állat életének kioltása


szakszerű gyorsasággal és a legkisebb szenvedéssel járjon."

2021. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 A kérdező kommentje:
De nem volt szükséghelyzet könyörgöm!!!!!!!! Élt és virult a kutya, nem haldoklott!!! Kifakadt a lábán a daganat, az már nem gyógyult volna be, csak nyalta volna még véresebbre, így meghoztam a döntést, ha már nem gyógyítható itt az ideje a békés búcsúnak!
2021. szept. 29. 19:37
 28/67 anonim ***** válasza:
100%
27 szerintem neked szöveg értelmezési problémád van. Ez arra vonatkozik, amikor nem áll rendelkezésre ilyen lehetőség, például az állat fél feje leszakadt egy puszta közepén. Eleve: altatni nem szükség helyzetben szoktak? Ne legyünk már ennyire szelektiv értelmezésüek
2021. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
100%

"egyáltalán számít-e bármit ha már vmit csinálok"

Másoknak számíthat, segíthet, hogy elkerüljenek egy ilyen élményt.


Amúgy ha ismeretlen "dokival" dolgozok az a minimum, hogy felveszem a szőke parókámat és kérdezek: mi a folyamat, mire számíthatok stb. Pont azért, mert rengeteg az ilyen szakbarbár. (A szívbe injekció, akkor megoldás, ha az orvos nem tud vénát szúrni, pl. túl ödémás a kutya - de ezt is meg szokás beszélni a gazdival. Ebben az esetben teljesen indokolatlan, "megúszós" megoldásnak tűnik.)

2021. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
100%

18. Az állat rángatózásának semmi köze a bódítóhoz, az reflexes. Amikor a tüdők leállnak lehet reflexes köhögés, rángatózás, attól függetlenül, hogy az állat már nincs magánál. A kérdező esetében egyértelműen nem erről volt szó.


A szükséghelyzet pedig arra értendő, amikor mondjuk megvadult állatról van szó.

2021. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!