Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap elaltatták háznál a...

Tegnap elaltatták háznál a daganatos kutyámat. Egy injekciót kapott szívbe, semmi bódítás előtte. Ez mennyire van rendben? Én még nem tértem magamhoz a sokkból.

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:

#30 S most mit csináljak? Jelntsem fel? Fel lehet, konzultáltam egy dokival aki fejes a Kamarában ezt írta nekem: "Az a véleméynem, hogy amit a kollégám tett, az valóban nem volt szép dolog. És valóban nem volt szabályos sem!


És az is mind igaz, amit idézett most a nekem írt újabb levelében az Etikai Szabályzatból.


Az a helyzet, hogy mást nem tudok mondani, mint azt, hogy amennyiben ezt így nem tudja “megemészetni”, akkor etikai panaszsal élhet az állatorvossal szemben a Kamaránál.


Megjegyzem, hasonló okok miatt büntettek meg már állatorvost.


Azt, hogy hogyan lehet etikai panaszt beadni, itt tudhatja meg, javaslom olvassa el figyelmesen:


[link]


Tudnia kell viszont, hogy egy ilyen eljárásnak sokára lesz vége, főleg akkor, ha az állatorvos (vagy akár a panaszos is) fellebbezéssel él majd az első fokú döntéssel szemben."

2021. szept. 29. 20:42
 32/67 anonim ***** válasza:
83%
32. Az is sokat segít, ha egyszerűen kiírod a nevét. Ha rákeres valaki láthatja milyen orvos.
2021. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:
Nem merem. Hitelrontás, rágalmazás... Nem szabad szerintem. Amúgy inkább egy kicseszett kutyatenyésztő vidéken, doktori címmel, de itt Pesten is dolgozik egy házhoz járó "rendelőnek", s a rendelő tulaja szerint vidéken így szokás eutanizálni egy kutyát :( Privátba szívesen megírom a nevét ha szeretnéd.
2021. szept. 29. 20:49
 34/67 anonim ***** válasza:
88%

A kutyusodért, magadért és a többi kisállatért akit ez a személy nem kezel a jövőben, vagy nem így... és az ő gazdájukért tedd meg! Te még viszonylag jól is viseled, a gazdik nagy része belebetegedne hasonló átélésébe. A rendelő tulajának meg a jóédes... qrvaanyját. Vidéken akivel nem vagyunk elégedettek trágyás gumicsizmával kitapossuk az emésztőrendszerét, és mert vidék, hát fogadjuk el, jól értem?

Indítsd meg az eljárást!

2021. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
24%

- Tanú van?

- Felvétel van?

- Boncolás volt?

- Független szakértőd lesz? (NEM, nem lesz, mert jó eséllyel a doki haverja lesz a hatósági boncnok, az állatorvosi egyetemen, az meg nem neked fog kedvezni, az 99,9%)


Egy...senki.

2021. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:
Tanú, felvétel van, igen! Boncolás nincs. Független szakértő, akadhat ;)
2021. szept. 29. 21:46
 37/67 A kérdező kommentje:

#35 Teljesen egyetértek Veled!!! Ezt írta nekem most az állatorvos aki fejes a Kamarába a kutya szenvedéséről, szóval bár szemét dolog volt amit a tegnapi sintér müvelt, kicsit megnyugodtam, h nem szenvedett sokat a kutyám: " Ahogy tegnap is írtam, a közvetlenül a szíve történő gyógyszerbeadás egyetlen “előnye”, hogy szinte azonal eljut az agyba a gyógyszer, és így szinte azonal beáll a hatása. AZ a gond viszotn, hogy ilyenkor a hatás olyan, mint a villámcsapás.


Éppen emiatt, nem hiszem, hogy a kutyája sokat szenvedhetett, max 1-2 másodpercig, mert ennyi idő alatt minden leállítódott a szervezetében, ill. az agyában. Azt, hogy ebből mit érez az állat, nem nagyon tudjuk, mi soha nem éltünk át még ilyesmit. De szerintem, ha szenvedett is, az nem tartott 2-3 másodpercél tovább."

2021. szept. 29. 21:49
 38/67 A kérdező kommentje:
#35 Szerintem rendesen bexartak most, úgy vettem ki a "rendelő" tulajának szavából, szerintem most már meggondolja az e-mailem után a sintér hogyan altat és informál a jövőben! Be volt fosva tényleg a tulaj....
2021. szept. 29. 21:52
 39/67 anonim ***** válasza:
83%
Én voltam sintér... nem altattunk így.
2021. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánat a sintérektől! :) Igen, már én is mondtam, már a sintértelepen sem altatnak így :( Nem szabad. Hihetelen "orvost" fogtam ki, ilyen az én szerencsém :( :(
2021. szept. 29. 22:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!