Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is 2 hetente fürdeti a...

Más is 2 hetente fürdeti a Bichonját?

Figyelt kérdés

Van egy Bichon havanese kiskutyám, aki napközben nagyon sokszor kikérezkedik az udvarra. Olyankor szaladgál, játszik, elvégzi a dolgát, stb. és közben elég piszkos lesz, főleg ősszel. Mindig alaposan megtakarítom, amikor bejön, de ezt egy idő után keveslem, mert egyre büdösebb.

Van, aki tapasztalt bármi negatívumot, aki ilyen gyakran fürdeti? Olvastam, hogy havonta csak egyszer szabad, de számomra elképzelhetetlen, hogy ennyire ritkán fürödjön egy szobakutya és addig itt legyen bent ilyen kis büdösen.


2021. szept. 30. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Biztosan le leszek pontozva, de nekem lakásban van egy nagytestű kutya, évente egyszer fürdetem nyáron, és egyáltalán nem büdös.

Pont ez a gyakori fürdetés teszi tönkre a kutya bőrét, nem csoda hogy egyre büdösebb lesz.

2021. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sűrűn nem kell, max megtisztogatod.
2021. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális ha egy havanese ennyire büdös és 2 hetente fürdeted.


Nekem is van havanese-m , 10 éves és 4-5 hetente van fürdetve kölyök korától. Ettől sűrűbben csak ha indokolt,pl dögben,szarban hempergés.


Büdös nem szokott lenni, inkább érzem a szőrén,hogy tapad és poros.


Fogaival minden rendben? fülével? bűzmirigye?

Mit kap enni?


Nekem a másik kutyám egy wheaten terrier aki szintén 5 hetente van megcsinálva. Akkor volt büdös mikor gyógytápra lett átállítva,mert állandó fosikra nem tudtunk rájönni így 2 hónapig gyógytápot evett és mellette elég erős szaga volt. Mióta helyre jött és normális minőségű tápot kap nem büdös. Pedig ivaros kan. Néha van pisi szaga,de akkor a hasát és a belső combját lemosom vagy száraz samponnal beszórom.


20:26-os egy havanese-nek édes kevés lenne az évente egyszeri fürdés.


Kutyakozmetikus vagyok és bizony a puha szőrt ápolni kell,és ha koszos egyre jobban csomósodik,áll össze,hiába van kefelve. Egy idő után már kezelhetetlenné válik.


Vannak kozmetika igényes fajták, akiknek nem elég az évente 1-2 alkalom,mert a szőrtípusuk miatt több ápolást igényelnek.



Kérdező, láb, has mosás sima vízzel bőven elég.

két hetente ne fürdesd,mert azzal tönkre teheted a bőre pH-ját.


Esetleg a Sheila természetes alapú szárazsamponjával szórd be és fésüld át. De 4 hétnél sűrűbben ne fürdesd.

2021. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

attól, hogy sáros lesz a kutyusod, nem szabadna büdösnek lennie.

Milyen táppal eteted? Nem megfelelő táptól is lehet erős szaga a kutyának.

Vagy hasmenése van, és olyan lesz a szőre.

Nincs fogköve? Bűzmirigye rendben? Nincs fülfertőzése? Esetleg valami gombás bőrfertőzése? Ez mind okozhat erősebb szagot.

Illetve, nem lehet, hogy odakinn valamibe belefekszik, belehempereg?

Mert tényleg, attól, hogy sáros lesz, nem szabadna büdösnek lennie egy egészséges kutyának.

2021. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!

Miért pontoználak le? Nem voltál lekezelő, sem bunkó, csupán Te másképp csinálod, amit tiszteletben tartok, és köszönöm, hogy megosztottad!

Egyébként gondolom azért lehet büdös a kutyám, mert sokat van kint. Kertes házban lakunk, és imád a fűben kúszni, hemperegni, macskához dörgölődni, homokban futkározni. Viszont ha ráteszem a hámot és a pórázt, akkor nem hajlandó wc-zni. Ördögi kör… Amikor bejön a házba, mindig jól átfésülöm, egy nedves ronggyal pedig megtörlöm a mancsait és a bundáját. Rövidebbre van nyírva a szőre, de 2 naponta így is fésülöm. Szóval mindezek ellenére is, 2 hét után már látszik, hogy barnul befelé a szép fehér bundája, és az a jellegzetes “mindenhol is járt” szaga van, mint egy igazi kinti kutyának.

2021. szept. 30. 20:59
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kozmetikus fürdeti a kutyám,én nem cseszem el itthon a szőrét.Shih Tzu.

Szőrhossztól függ 1-2 havonta jár kozmetikusnál akkor ő megfürdeti és az elég is.

2 hetente nagyon sűrű,alighanem valamilyen bőrbetegsége van már és azért bűzlik,vagy begyűlt a bűzmirigy amit szintén kozmetikus nyomna ki.És megint kozmetikus oldaná meg a fül problémákat amitől szintén bűzlik egy kutya.Fürdetéskor ha víz megy a fülükbe az begyullad és kellemetlen szagot fog árasztani.


Kozmetika igényes kutyát sok-sok dolog miatt NEM babrálunk otthon mindenféle hozzáértés nélkül.Fésülni kell,szem és száj körül tisztítani ha szükséges,fenék tájékot kell rendben tartani,és ennyi.Semmi több.


Főleg nem fürdetünk sűrűn samponnal! Még a sima víz oké..

2021. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

20:53as vagyok.


Több barátom,ismerősöm lakik kertesben és benti kinti a kutyájuk,de nem büdös. Többek közt a wheatenem alom tesója is benti kinti kolléganőmnél. Nem büdös,pedig hempereg,ás stb koszosnak koszos szokott lenni,de büdös nem.


El nem tudom képzelni mit csinálhat a kutyád,hogy ennyire büdös. Vmi oka kell,hogy legyen.

2021. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Egyszerű kölyök kutyatápot kap minden nap, ritkább esetekben pedig egy pici házikosztot, vagy esetleg kiskutya konzervet. Egyébként a bundáján szoktam érezni ezt az átható kutyaszagot, amitől a takarója is olyan szokott lenni. Nem olyan régen kaptuk a kutyust, nálunk most fürdött másodjára. Ezt megelőzően ugye 2 hete.

Az étel befolyásolhatja a bundája szagát??

2021. szept. 30. 21:09
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként nem mondtam egy szóval sem, hogy olyan büdös, hogy nem lehet a házban megmaradni. Itt egy páran nagyon félreértettek úgy látom. Egyéb okból kifolyólag nem tehetem meg sajnos, hogy kozmetikushoz vigyem, így itthon próbálok mindent megtenni Érte, amit csak lehet!

Ha közel hajolok a kutyushoz, pl megölelem, vagy játszunk, csak akkor lehet érezni! És csak a bundáján! Nem kell itt minden rosszra gondolni!

2021. szept. 30. 21:15
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat fürdeted, ösztönösen bele hentereg majd valami büdösbe, hogy "visszakapja a saját szagát". Ha márkát nem írsz a tápra/konzervre, akkor szerintem biztosan nem megfelelő minőségűt kap, amitől szintén lehet büdös. A kinti kutyák sem büdösek. Egyébként szerintem szimplán kutyaszagot érzel rajta. Esetleg a szeme körül nem váladékozik? Azt hiszem, a bichonokra is jellemző. Az tud még nem túl kellemes szagú lenni.
2021. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!