Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyamba ma kullancs ment,...

Kutyamba ma kullancs ment, nem tudom kivenni, mi lenne a legokosabb???? Hagyhatom hetfoig igy?

Figyelt kérdés

Falun lakunk. A szomszed varosban meg nincs ugyelet!

Anyukam se meri kivenni, fél, hogy beleszakad es nagyobb lesz a baj.

Kerdeztem szomszedokat. Egyik se merte,felnek,h beleszakad es hibasak lesznek!



Ha varok hetfo delutanig, mennyi az esely,hogy nagy bajt okoz a kullancs????


Egy eves palotapincsi



2021. okt. 2. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Én a helyedbe kivenném, nem jó, hogy olyan sokáig van benne, ha nincs kiszedő csipeszed, akkor felveszel egy gumikesztyűt és az ujjbegyeddel kicsíped belőle. Ha beletörik a feje, az úgyis kiszárad belőle és kiesik.
2021. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

A beszakadt fejnél ezerszer nagyobb veszélyben van.Lyme-kór.

Szedd ki gyorsan.Biztos van az interneten a kullancs kiszedésre valami segítség.

[link]


Ehhez hasonlóak.

2021. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha friss a kullancs, akkor most kiszedve kevesebb az esélye, hogy fertőz. Ha benne hagyod hétfőig, már szívni fogja a vért, fertőzést tud átadni eközben.Akár cérnát tekersz a bőrénél közvetlenül a kullancsra, és kirántod, de vedd ki!
2021. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Reggel atmegyek a szomszed bacsihoz. Meg is kiszedetem vele. Akkor nem varok!

Koszonom az eddigi valaszokat.

Azert hagyok itt uzenetet holnap,hogy sikerult e. Szoritsatok! Sajnos nekem es anyukamnak nincs lelekjelenletunk kiszedni :(

2021. okt. 2. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Most komolyan, miért olyan nehéz megfogni és egy mozdulattal kitépni? Azért egy kullancs kiszedés nem igényel nagy szaktudást!

Ne nyomkodd, ne tekerd, hanem csak rántsd ki.


De egyébként a kutyád miért nincs védve kullancs ellen?

2021. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne várj reggelig se. Megfogod és kihúzod. Ha bele is szakad még mindig jobb mintha beteg lesz.
2021. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Reggel kivette a szomszed bacsi. Egy rantassal. Bele se szakadt szerencsere!


Ui.: Egyik kommentelo kerdezte,hogy miert nem veszem en ki. Mint irtam nem merem! Rettegek minden rovartol, eloskodotol. Kozeledni se mertem kullancshoz es sajnos masok is vannak még igy a vilagon.

Koszonom meg egyszer a kommenteket!

2021. okt. 3. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát reméljük nem lesz beteg a kutyád....
2021. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Szóval nem vagy képes legyőzni a félelmed és egy csipesszel kiszedni egy kb 2mm-es bogarat a kutyádból akkor se,ha akar halálos betegség fenyegeti,inkább vártál?

Minek neked is állat? Szerencse csomag,de jól járt veled..

Én is félek a bogaraktól,írtózom tőlük és utálom is őket,de ha bele mászik és ráakaszkodik egy az állatomra vagy ne adj isten a gyerekemre én vagyok az első aki akár puszta kézzel a tarantullát is lekapja róluk.Van időm utána fújolni és pánikolni,ha már nincs senki veszélyben..


Ez csak egy kicseszett apró bogár ráadásul,mi lenne veled ha egy kígyó csavarodna rá,vagy egy nagyobb támadna rá,hagynád meghalni címszóval hogy te félsz tőle? Hogy vállalhattál így bármiért is felelősséget,ha egyszer nem vagy képes egy apró bogártól se megvédeni? Nem is értem.. :/

2021. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Hihetetlen mi cirkuszt képesek rendezni egy kullancs miatt. Elmondom, hogy ez kutyánál relatív gyakori dolog, szóval ideje lesz összeszednetek a bátorságotokat, ha nem akartok beleőrülni.
2021. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!