Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszik a rákos kutyám, mit...

Nem eszik a rákos kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Csontdaganata van a kutyámnak és nem eszik semmit, már akkor sem ha kézből etetjük. Mit csináljak?

2021. okt. 6. 19:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs étvágya sem az már nagyon nem jó jel..

Orvos? Nem hiszem,hogy sok jót tud majd mondani,de ha felajánlja az altatást én így már élnék vele.

Nem tűnik nagy dolognak,hogy nem eszik,ilyenkor mindenki azt mondja,hogy majd ha éhes lesz úgyis fog..

Sajnos nem.Ilyenkor már nem érzik,nincs erejük hozzá.Ez a történet a vége felé kezd haladni,és vagy fájdalmas véget fog érni,vagy könnyítessz neki rajta amikor már szükséges.

2021. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%

Megvárhatod, míg belehal a szenvedésbe, vagy elviszed állatorvoshoz, aki segít neki elmenni.

Mi nem hagytuk szenvedni, amikor már egyértelmű volt, hogy csak a szervezetén múlik, meddig bírja.

Előtte egy hétig hordtuk naponta infúzióra 6 féle gyógyszert, vitamint kapott benne, fecskendőből etettük. Nem lett jobban, csak romlott az állapota. Nem erőltettük tovább.

2021. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, a csontrákosok fájdalmát nem lehet enyhíteni.

Még megpróbálhatsz neki főzni, az én öreg kutyáim a végén már csak azt voltak hajlandó megenni, amit főztem, egyikükön még úgy tudtam segíteni, amikor már azt se ette meg, hogy leturmixoltam neki és etettem. Ő szenilis volt és elfelejtett enni. Bele kellett tennem a turmixolt pépet a szájába, hogy rájöjjön, hogy éhes és enni akarjon. Akkor arra is vigyáznom kellett, meg ne egye a kanalat vagy az ujjamat, mert annyira zavart volt már, hogy nem fogta fel, hogy az nem étel. Ennek ellenére éhes volt, akart enni, de ha nem kezdem el turmixolni és nem teszem a szájába, éhen halt volna. Aztán eljött a pont, amikor szorosan összezárta a fogsorát és nem akart már se enni, se inni. Egy ideig erőltettem, aztán rájöttem, hogy tiszteletben kell tartanom a döntését. Nem vártam meg, amíg éhen hal. Nem bírtam.

2021. okt. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is daganatos volt a kutyám, amikor már nem evett és nem ivott és szenvedett akkor kihívtuk az orvost. Nagyon szar érzés, de sajnos nem szabad hagyni szenvedni.
2021. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!