Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom kesztyűt evett....

Kutyusom kesztyűt evett. Lètezhet ilyen? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon nagyvonalakban elmesélem a történetünket ami szombat délelőtt 11-kor kezdődött. Anyával és a bullmasztiff kutyusunkkal az udvaron voltunk, mikor a kutya előásott egy elveszettnek hitt kesztyűt és hiába szaladtam utána, mire a szájába nyúltam egy az egyben lenyelte. Kertészkesztyűről van szó. Fontos tudni hogy szombaton volt a koplaló napja, semmi nem volt a gyomrában. Azonnal állatorvos, először a körzetünkben levőket hívtuk. Kijött egy aki adott neki hormonhatasú hánytató injekciót, ekkor már kb. Másfél órája ehette meg a kesztyűt. Nem hányt viszont nagyon rosszul lett, megijedtünk nagyon. Megműteni innen egyik “egyszerű” orvos sem tudta volna, így egész délután ment a telefonálgatas klinikáknak/kórházaknak mindenkinek akinek csak lehet szólni.. minimum 40 telefonszámot hívtunk, abból az a 10 is aki felvette küldött máshoz. Merthogy kinek lenne kedve szombaton kutyát műteni.😞 Már az őrület határán voltam, mikor sikerült egy ügyeletet találni olyan du. 5 körül hajdúnánáson. Elvittük kocsival kb 2 órás út, mire a kocsiból kiszállt a kutya visszatért az ereje. De egész nap nem evett, nem ivott SEMMIT. Ott megint hánytatás, ezúttal tablettával. Hányt is, de nem kesztyűt, csak ilyen habos valamit. Ezután megröntgenezte a doki, megállapította hogy a gyomorból továbbjutott a kesztyű a belekbe, a belek is ki vannak tágulva szóval van esély arra hogy hátul kijön, ne vágjuk fel a hasát egyelőre hanem várjunk. Hazajöttünk, ő aludt mi pedig végig a konyhában voltunk vele. Másnap már evett főtt répát alaplével meg ilyen kölyköknek való alutasakos zöldséges kaját is. Nagyon jó étvágya volt de bem evett sokat. Ezután pár órával hányt, megijedtünk. De próbáltak nyugtatni hogy szombaton annyira megterhelődött a gyomra, hogy nem csoda ha hányt. A sok szuri, gyógyszer, kontrasztanyag miatt. Azután már nem hányt, ma reggel kakált, de nem volt kesztyű. De ilyen boldog nagyon rég voltam, azt jelentette hogy van bélműködése. Kicsit híg volt a kakája, egyáltalán nem fájt neki mikor kitojta. Létezhet, hogy a gyomorsav szétmarta a kesztyűt, és apródonként nyomja majd ki, vagy most akkor hol a kesztyű? Doki ma is jön hozzá, szombat óta napi 2x ránéz, plusz 0-24ben felügyelve van. Ja, és napi 2x 20ml paraffin olajat is kap.
2021. okt. 11. 09:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

Bocsi, de nagyon nagyvonalakba elmeséled? Lehet én tudom rosszul ezt a kifejezést de marha részletesen írtad le, nem nagyvonalakban.


Amúgy meg, szerintem a gyomorsava nem marja szét a kesztyűt. Szinte kizárt, hogy emészthető legyen.

2021. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Bocs, rossz szokásom, hogy nem tudom röviden elmesélni. Szerettem volna minden fontosabbat leírni.
2021. okt. 11. 09:31
 3/32 anonim ***** válasza:
72%
Miért tartasz koplaló napot? A kutya nem farkas!! Ha pár napon belül nem jön ki, akkor műtét. Vagy,ha hirtelen kedvetlen, gyenge lesz a kutyus azonnal doki!
2021. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
Hánytatáson kívül az orvos sem tud mit tenni, megműteni csak akkor fogják, ha valóban nem jön ki, felesleges rohangálni a kutyával, mert először mindig a végtermék jelenlétét és a kutya kedvét, viselkedését kell figyelni. Simán lehet, hogy problémamentesen átmegy rajta. Az én kutyám is megevett már pár dolgot (kölyök), gond nélkül kijött mindig. Ha egy kutya megeszik valamit, szilárd kajával kell etetni, hogy ki tudjon ürülni az ürülékkel együtt. A cél a normális, keményebb állagú széklet. Ha alaplével meg zöldséges (?) alutasakossal eteted, akkor hátráltatod a folyamatot és akár meg is tapadhat a kesztyű foszlánya a beleken. Ha van ürülék, az jó, várj még néhányat belőle, nem kell pánikolni, van bélműködés. De ne szarral etesd, hanem normális szilárd kajával és hagyd el a koplaló napot.
2021. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
45%
Nekem baba zoknikat evett meg egyszer a szárítóról amikor még kicsi volt.Ha nem hányja ki akkor orvos.
2021. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jó hogy ilyen részletesen mesélte el, így több infónk is van a kutyáról és a kesztyűről.


Csak egy dolgot emelnék ki. A röntgent, ott jelezte a doki, hogy a kesztyű már a bélcsatornában van. Tehát egyben van a kesztyű, ha darabokba lett volna, akkor azt is jelezte volna, és akkor sanszosabb lett volna a műtét, ugyanis ha nem gumi kertészkesztyű, hanem az a cérna kertész kesztyű, ami kisebb is, az neccesebb mert ugye fonalból van, ha valahova beakad a bélmozgás következtében sérthet is ott bent dolgokat.


Szóval szerintem jobb hogy egybe van, és jó, hogy a doki felügyeli ezeket a dolgokat, gondolom ha pár napon belül nem jön ki, akkor feltárják.

2021. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
7%
Én csak a címet olvastam,ennyire nem kell körbe magyarázni.Ha megette és nincs hányás akkor orvos,ha nem ette akkor valahol elhagyott vagy elkevert a házban egy kesztyűt.
2021. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
26%

Ezt csak onnan tudom, hogy egyik kedvenc gyerekkori állatorvosom könyvében olvastam, hogy egy madzagot, vagy cipőfűzőt kellett kioperálnia egy nagymacska ragadózó bélrendszeréből, de ott elől is és hátul is lógott benne a madzag.


A bélgyulladás elkerülése miatt ha napokon belül nem jön ki belőle akkor biztos kiszedik. Antibiotikumot adott neki a doki?


Mert ugye az a kesztyű talajjal érintkezett.

2021. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
7-es azért kéne olvasni, mert szépen leírt mindent, az állatorvosi vizsgálatot is. Ha csak a címet olvasod, az önmagában kevés infó.
2021. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen elegendő,mert magától értetődő,hogy ilyenkor mi a teendő.Ami magától nem jön ki azt kiszedik..
2021. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!