Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szájszíjról vélemények, aki...

Szájszíjról vélemények, aki használt ilyet?

Figyelt kérdés

2021. okt. 13. 15:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Megkérdezted ugyan azt amit én.

Láttál te már ilyet kutyán? Használtad? Erősen kétlem,akkor nem beszélnél hülyeségeket.

Fejhámmal és nyakörvel együtt az életben nem húz el kutya,ha téged igen akkor valamit szarul csinálsz,de az nem az eszköz hibája.


És továbbra sem a nyakán van a kutyának a FEJHÁM.

Ez egy kantár szerű hám,ami a pofát íveli körbe.Még mindig.


Leírtam a használatát is,te továbbra is csak az a f*szságot nyomod,hogy a fejhámot a fej rángatásával alkalmazzuk.NEM!

Pont mint a lovat,ezzel irányítod a kutyát,nem engeded arra menni amerre ő akar.A nyakörv ugyan úgy rajta van,de ha húzni akar ÍGY nem kell a nyakán rángatnod a szerencsétlen kutyát,hogy ne lobogjon el veled a szélben.


De nem magyarázom el többször,majd ha egyszer is használsz ilyet normálisan fogod tudni használni.Addig ne guglis találatok alapján ossz észt,mert akinek meg hasznos lenne attól elveszed a lehetőséget,hogy vásároljon egyet,mert hamis információkkal tömted tele a fejét egy adott termékről.

2021. okt. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
Egy lóval ellentétben, amíg az belendül soha a büdös életben nem fogod vissza, így a fej vissza tartása aközben hogy a test előre lendül, nem sérül a nyak, mert nem tartod meg. Egy kutyát meg tudsz tartani és ha a fejénél tartod meg, mikor akar 60 kilóval megindul, akkor igenis sérülhet a nyaka, mivel a feje ott marad ahol tartod de a teste lendül. Nem kell hozzá rángatni, elég egy neveletlen kutya aki össze vissza ugrál. Van pár száz kiló különbség a ló és a kutya között. De az is elég, ha csak össze hasonlítod a nyakizmokat és a csontozatot, nyilván a lóé, már csak a méretéből is erősebb.
2021. okt. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

De igaza van ember,hagyd már abba ezt a hülyeséget,hogy eltöröd vele a kutya nyakát meg sérülést okozol..

Okoz a fene,csak egy hipochonder tájékozatlan laikus vagy.

Az,hogy te elképzeled hogyan lehet tragédiát okozni egy amúgy ártalmatlan eszközzel nem jelenti,hogy ez tényleg ártalmas is.

Rohadtul nem tudsz akkorát húzni rajta,hogy sérüljön a kutyán.Ha nem hiszed ne hidd el,de megint igaza van 11-nek,ne terjeszd a hülyeséget!


Én is évek óta használom a fejhámot problémás kutyákon és soha nem fordult elő,hogy bármi gondot okozott volna.

És 9-nek is igaza van,ezt nem egyedül egymagában használod,tehát nem a kutya fejét rángatod ide oda ahogy azt te elképzeled!

Nem is kell rángatni,normális vagy te hogy ilyeneket gondolsz? A kutya se hülye,hogy a saját fejét rántsa,érzi hogy körbe van fogva a a feje.

A nyakörv az ami mindenkor a kutyát tartja,korlátozza.A fejhám az amivel irányítod,hogy ha előre akarna menni,ne menjen tovább.

Pont,nem kell ezt túl gondolni és azonnal nyaktörésekről ábrándozni.


Kérdező,el ne hidd ezt a sok hülyeséget.Nem lesz baja a kutyának tőle,és nem okozol neki sérülést vele.

2021. okt. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem fogom megint elmagyarázni,12.

Ha neked elméletben ott a lehetősége annak,hogy egy pofára kötött,nyakhoz semmi köze eszközzel megölöd a kutyádat inkább tényleg ne használd.

De ne mondj ilyet másnak,mert nem igaz.Ne riogass másokat.


A továbbiakban nem érdekel,hogy mit gondolsz,tényleg,írd még le 100x hogy nyakatört kutyát tudnál csinálni egy fejhámmal.Én nem fàrasztom magam,többször is leírtam és alá is támasztottam az állításaim,használtam is az eszközt,videót is küldtem róla az egyik kommentben.Te pedig az egyetlen amit fel tudsz hozni az az,hogy "szerinted".

2021. okt. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem arról beszélek, hogy én rántok rajta akkorát. Nem rángatom a kutyát. De abból kiindulva, hogy az én nagytestű kutyám mennyire bele tudna lendülni igenis kárt okozhat. És vannak a fajtájánál nagyobb és erősebb kutyák. Azoknál pláne, főleg ha neveletlen. Én se magyarázom tovább, de megnézném ahogy a te fejedre is kötelet kötnek és te ész nélkül elkezdesz ugrálni vagy rohanni és visszatartja a fejed a kötél. Biztos neked sem lenne semmi bajod :D
2021. okt. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egy kutya sem olyan hülye, hogy eltörje a nyakát
2021. okt. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
40%

Nagy kiképző, az ugye meg van, hogy nem egy ember kritizálja itt a haltit? Legalább hárman vagyunk, akik nem értünk egyet ezzel a módszerrel. De ne zavartasd magad, nyilván csak te vagy az okos és mindenki más ostoba...


Való igaz, sosem használtam ilyet, mert nincs rá szükség! Mert nem eszközök révén kell egy kutyát nevelni! Nem rángatni kell, meg nem "visszaforgatni" kell. És megint csak: a kutya meg tud tanulni húzni a haltiban is. Akkor pedig úgy húz, hogy a feje elfordul 90 fokban, vagy még jobban. Ez pedig rohadtul nem egészséges neki. Ilyet pedig sajnos rendszeresen látni a kezdő, teljesen tudatlan, de nagyon lelkes és drága kiképzőcskéknél.

Ma már szerencsére nem akkora divat a halti, mint pár éve, kezdenek ráébredni a gazdák, hogy azok használják, akik amúgy sem tudnak nevelni.

2021. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%
Akkor legalább 3-an vagytok jó nagy ökrök,hogy azt mondjátok sérülést okoztok a kutyának és eltöritek vele a nyakát.:D
2021. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%
Ki mondta, hogy eltörik a nyaka? Ezt csak te találtad ki, te adtad a szánkba. Olvass és értelmezz. De igen, tud gondot okozni a kutyának! Akár belátod, akár nem.
2021. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!