Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar sétálni a kutyám!?

Nem akar sétálni a kutyám!?

Figyelt kérdés
Van egy túlsúlyos, beteg kutyám. Mióta pár napja lehűlt a levegő, nem hajlandó sétálni. Hiába adok rá ruhát, megmakacsolja magát, és megáll. Nem tudok semmit se tenni már, nagyon ideges vagyok hogy többet kellene mozognia de nem hajlandó...mit tehetnék?

2021. okt. 14. 11:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

#9

A kutyák nem emberek, ne kezelje senki úgy őket. A kutyák nagy része utálja a ruhát, és a cipőt is. Ez az emberek hülyesége. Nekem legalábbis ez a véleményem

2021. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
29%
Milyen fajta kutyusról van sz
2021. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
68%

11,az hogy neked nem tetszik a kutyán a ruha az nem jelenti,hogy magának a kutyának sem hasznos vagy ő ne szeretné.Az én vizslám ki se mozdul a hidegben ameddig nem adunk rá legalább egy pulcsit.

A kutya ruha nem egy divathóbort!

Ők is fáznak,és a betonon ők is igen csak megérzik azt a 0 és -5 fokot ami hamarosan jön.Az esőt,a latyakot és a jeget is érezni fogják.Annak ellenére,hogy sózni nem lehet sózni is fogják az utat,az is felmarrja a kutya tappancsát vagy beragad a lábujjai közé és felsérti ha nem veszed időben észre.Már pedig nem mindig lehet.

Menj már végig talpal a hidegben.Van olyan fajta amelyiknek nincs a talpán sem szőr,és nem is olyan vastag a talppárnája,hogy megvédje bármitől is,pont ugyan olyan mintha mi loholnánk végig az utcán csupasz talpal.


Egy szó mint száz,ez a kutya nem akar kimozdulni,mert valószínüleg a hideg rossz az izületeinek,és talán a hideg betonon sem akar járni.Kutya overál fog rá kelleni,ami a lábait és izmait tartja melegen legalább,neki nem lesz elég egy kis kabátka.Hiába van a háza védve a hideg ellen,ha a lába fáj tőle.VALAMINT! Ízületvédő lenne fontos,vagy állatorvos hogy adjon valamit amivel enyhíted a fájdalmait.

Nekem diszpláziás kutyám is volt,neki még a házban is oda kellett figyelni,hogy hol fekszik és mennyire van melegen tartva,mert ha a hideg padlóra feküdt sántítva járt.(lett padló fűtés ami egyúttal nekünk is hasznos volt)



Tőlem aki akarja az kínozza a rövid szőrű kutyát és ne adjon rá semmit,csak hogy ne érezze kevesebbnek magát,és nehogy leszólja egy hasonlóan buta gondolkozású.

De ne terjeszd,hogy a kutya ruha rossz.Mert nem az!

Megvédeni az állatod a felesleges időjárási viszontagságoktól nem felesleges és a kutya se akar fázni,ha egy mód van rá.

2021. okt. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
45%

#13

Az én rövidszőrű (!!) tacskómra decemberben ráadtam egy kutyaruhát csak a séta idejére, meg sem mozdult. Amint levettem róla, futott is. Másnap ráakartam adni, megharapott. Úgyhogy ez nem igaz, hogy minden kutya szereti. Az enyém kifejezetten utálja.

És ez szerintem is csak az emberek hülyesége. Igaza van a 11-esnek.

2021. okt. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%

#14 Amikor csak úgy könnyeden megemlíted, hogy jobb vagy másoknál (bezzegazénkutyám...) de nem zavar, hogy ha megharap a saját kutyád, az minden csak nem jó nevelés :D


Amúgy, drága, neked könnyű a járdán sétálnod a cipődben. A kutya viszont mezítláb van, és hiába vastag a tappancsa, attól még fázni fog.


Valamelyik kutya nem igényli, valamelyik pedig nagyon is.

2021. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

#15

Ez nem nevelés kérdése képzeld el!

Egyszer harapott meg, mint már említettem, de akkor is csak azért, mert elege volt!!!! Amúgy meg belenyúlhatok a táljába evés közben, nem harap meg, bármit csinálok. Csak elege lett az emberi hülyeségböl!

2021. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%
#16 Belőlem is volt már elege a kutyáimnak (doki által javasolt kezelés, valamelyik nem volt épp kellemes) de soha eszükbe nem jutott még csak felmordulni sem, pedig látszott rajtuk, hogy tele a hócipőjük.
2021. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, minden kutya más, a tacskó éppen vadászkutya eredetileg, benne van az ösztönében, hogy védje magát. És az ösztön legyőzi az akaratot! És ez nem nevelés kérdése! Ösztön kérdése
2021. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%

A te kutyád nem szereti,és akkor azonnal "az emberek hülyesége" a kutya ruha? Az én fiam a sapkát nem szereti,akkor az is csak az emberek hülyesége és biztos más se szereti? :D

Nem is írtam sehol,hogy minden kutyának kell szeretnie és hordania.


Amúgy meg nincs is hozzá szoktatva gondolom csak random ráraktál egyet és azt se tudja mire jó az.Persze,hogy nem mozdult benne,ha sose volt előtte rajta és nem tudja miért fedte be a teste nagy részét valami :D

Nem akart menni,levetted és elkönyvelted hogy kidobtál rá pénzt.Ez nem jelenti,hogy ne tetszett volna neki,csak ismeretlen.Millió egy másik pulcsis tacskó rohangál az utcán aminek tetszik.Azok meg pulcsi nélkül nem mozdulnának.


Az meg,hogy a kutyád megharap nem egy tiltakozás a ruha ellen,hanem a neveletlenség jele.Elég baj az,ha megharap a saját ebed egy egyszerű pulcsi miatt.

Ha kényelmetlen lesz a hámja vagy nem akarja felvenni és azért is megharap akkor a hámok is az emberek hülyeségei lesznek és azt se szereti a kutyád? Azt se hordjon egyik kutya se? :D


Annyira logikátlan és hülye válaszaitok vannak,hogy a világból ki tudna kergetni mennyire egyszerű és együgyű emberek rohangálnak a földön.


Van amelyik kutya igényli,szereti,szoktatható kutya ruhához és van olyan amelyik nem.(már csak a gazdája miatt sem)

ÉS! ez nem divat kérdése.Az hogy valaki fifikére tütüset ad a mancs lenyomatos overál helyett még nem jelenti,hogy maga a kutya ruhának ne lenne haszna.Csak ízléstelen volt fifike gazdája,egy másik hülye gyerek meg azonnal ítélkezett felette.

Pont.

2021. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
62%
Fogd amire akarod, hogy nem tudsz kutyát nevelni. Én befejeztem, nem OFF-olok feleslegesen.
2021. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!