Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jön egy oltatlan új kutya a...

Jön egy oltatlan új kutya a házhoz, nem lehet osszeengedni a meglévővel?

Figyelt kérdés

Az oltott kutya aki mar regota megvan, lakotelepen szoktam setaltatni, neha elkezd legelni kis mennyisegbe, es ritkan megy oda masik kutyakhoz, akik valszeg be vannak oltva mert gazdijuk van, es normalis kornyek szoval nem hiszem hogy nem oltatjak be magukat...

Es most jon az uj kutya tacsi, kis pici, es egy db oltasa van eddig, es o nem megy ki sehova a hazbol ameddig nincsenek meg az oltasai.


Szoval a regi kutya nem mehet a kozelebe a kiskutyanak? Illetve a kiskutya nem mehet ki a kertbe se?



2021. okt. 15. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Eleve új kutyát nem a meglévő territóriumán "mutatunk be", hanem semleges terepen.

Ha a kiskutyának még nincs meg minden oltása, akkor addig el kell őket különíteni, ami nem csak annyit jelent, hogy a meglévő ne menjen oda hozzá, hanem a kicsi se mászkáljon ott, ahol a másik lenni szokott, ahol szükségét végzi, stb.

2021. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Hogy lehet az,hogy csak egy oltása van a kutyának akit magadhoz akarsz venni?

Nincs még 8 hetes? Törvénybe ütközik 8 hetesnél fiatalabb kutyát magadhoz venni.Elkobozhatják és bírságot is kaphatsz,állatvédelmi törvény..


[link]


2 oltásának kellene lennie.

6-7 hetes - parvo

8-9 hetes - kombi (!)

10-11 hetes - parvo emlékeztető

12-13 hetes - kombi emlékeztető

3 hó - veszettség elleni


A te kutyáddal érintkezhet ha oltott és rendszeresen féregtelenített,ki csak olyan kutyák közé vidd akik fixen oltottak,és féregtelenítettek,de ez felnőtt kutyára is igaz nem csak kicsire.

Ürülékkel ne érintkezzen (sajáttal se,ha ürített fel kell szedni a lehető leghamarabb).


Ha rendesen csinálsz mindent semmi baja nem lesz.

2021. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2. oltás után kb. 1 héttel hozd csak, egy oltással el sem szabad hozni még.

Utána a saját oltott, egészséges kutyáddal már ismerkedhet.

2021. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet két oltása van, nem tudom, de nem ez a lényeg... viszont pl. az én kutyám 3 hónapos korában kapta meg a második oltását, mert az előtt rossz körülmények között volt, és leszarták, hogy bevan oltva vagy nem onnan mentettem ki és csak utolagosan tudtam beoltatni...
2021. okt. 15. 13:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg, ha tényleg csak egy oltása van gondolom azért, mert aki eladja az annak nincs annyi pénze, hogy beoltassa az összes kis újszülöttet és inkább ráhagyja a vevőre, mert tudja hogy úgy is hamar elviszik... vagy az is lehet, hogy csúszik az oltás időponttal mert dolgozik és nem ér rá... attól független még lehet, hogy ha nem menne el tőle a kis kutya beadatná neki a másodikat.. szal ja ilyenek
2021. okt. 15. 14:00
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

De,nagyon is az a lényeg,hogy hány oltással viszel és milyen kutyát.

Olyan könnyen legyintetek sokan minden sz*rra..

Ha beteg lesz a kutya szerintem igenis g*círe számít,hogy milyen és mennyi oltása van.Mert ha 1 van neki akkor nincs 8 hetes,vagy elmaradt oltása ami az életébe is kerülhet.


Oltási könyvet és pontos adatokat kérnék a helyedben,főleg ha veszed a kutyát.Nekem cseszettül nem lenne mindegy,hogy otthon elkaphat-e valamit vagy sem,haza hozhat-e valamit a meglévő kutyára vagy valami.

Sőt,az se mindegy,hogy utána saját költségre orvosi ellátást kelljen igényelnem egy elmulasztott vakcina miatt..


Akinek meg nincs pénze az főleg ne szaporítson kutyákat! De ne is tartson.


Igen,lehet baja a te kutyádtól és idegenektől is,HA nincs oltva és féregtelenítve.A megoldás az,hogy elkéred az oltási könyvet is,pótolod az oltást,NEM HOZOD EL AZ ANYJA MELLŐL ELPUSZTULNI 6 HETESEN,féregteleníted a meglévő kutyádat is és akkor talán nem hozott magával semmit az anyjától és a többi kölyökről.

2021. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy 1 vagy 2 oltása van meg, mert 2. oltás után már találkozhat más kutyákkal, előtte meg olyan helyre sem mehet, ahol járnak más kutyusok.
2021. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A két kutyának találkoznia kellene semleges helyen, mielőtt a kiskutyát hozod, lehet, hogy nem is jönnének ki jól egymással. Egyébként pedig szaporítót nem kellene támogatnod. Egy tenyésztőnek kell, hogy legyen pénze minden oltásra, ami szükséges egy kölyöknek, olyan nincs, hogy lehet, hogy nincs pénze rá.
2021. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elvileg nem tenyésztő csak véletlen születtek be a családba... vidékiek, tudja a halál miért nem ivartalanítják... fix-en elmult 8 hetes most kaptam az infót, és mi visszük a 2. oltására amint vihetjük az orvoshoz
2021. okt. 15. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell ennyire túlkomplikálni vagy akkor te is öltözz át és fürödj meg mindig, mielőtt a kölyökkel találkozol...


Utcára azért ne menjen, de saját udvaron simán el lehet kezdeni a szobatisztaságra nevelést és a másik kutyával is találkozhat. Az "idegen terepes" szabály csak akkor él, ha antiszoc a kutyád és nehezen visel el más fajtársakat.


3 kutyám van, többször előfordult már, hogy jött egy ismeretlen (ideiglenes, talált, barát kutyája stb), sose sétálgattunk az utcán, csak bevittem, hogy itt van, ők körbeszaglászták és minden jó volt...

2021. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!