Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 1 év 8 hónapos kutyát...

Egy 1 év 8 hónapos kutyát könnyen össze lehetne szoktatni idősebb kutyákkal?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm élethelyzete megváltozott és nem tudja magával vinni a kutyát.

Nekem van egy nagytestű 4 éves szukám és 2 kistestű 4-5 év körüli ( mentettek így kérdéses a koruk) kan/szuka.

Egyébként nagytestű fajtáról van szó ugyan olyan mint az én 4 évesem, de ő kan.



2021. okt. 17. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semleges területen meg kell ismertetni őket.Se nálatok,se náluk ne legyetek.

Ha sohasem volt kutyák közt az a kutya már elég veszélyes lehet,így minden eshetőségre ő legyen szájkosárban.

A mentettek gondolom ivartalanok,a szuka és a kan viszonya lesz kérdéses,egy ivartalanítás talán könnyít a dominancia harcok elkerülésében.(szuka és kan közt is van..)


Szocializálható,szinte minden kutya szocializálható,de a kicsik miatt én nem kockáztatnék,ha az ismerkedés rosszul sül el.

2021. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy másik kistestű kutyával el együtt.

Persze az első találkozás semleges helyen történik és ha el is hozzuk akkor először el viszem őket együtt egy jó nagy sétára és csak úgy engedem el őket itthon.

Az én szukám elég alárendelt, alázatos. Még egy kis csivavának is le fekszik ha az domináns. Amin jókat tudunk nevetni mert a feje nagyobb mint csivava.

2021. okt. 17. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a semleges területen nincs gond akkor igen,onnan egyszerre lehet haza menni.Ha mindet egyszerre engeded be érteni fogja a többi is,hogy mi a helyzet,bővül a csapat.


Ha a szuka könnyen megadja magát akkor majd figyeljetek rá külön,hogy elnyomva se legyen.Mert hajlamos sok kan az eleve alázatos kutyán dominánsan viselkedni,ami viszont stresszes neki.


Ha minden rendben viselkedjetek ti is természetesen.Amint belép oda a kutya ő nem újonc,kb egy hét alatt meg fogja szokni az új helyét.:)

2021. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!