Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya költöztetés?

Kutya költöztetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A történet ott kezdődik, hogy van egy kiskutyám (törpe pincser), 2019 januárban hoztuk el, nálunk nőtt fel. Ahogy elköltöztem páromhoz (tavaly, de már előtte is itt aludtunk többet), a kutyus ott maradt anyáéknál. Azért, mert itt már volt 2 kutya (anyóssal vagyunk egy udvarban), és az én kutyusomnak is van egy barátja anyáéknál, és teljesen nem volt kész a ház, a kerítés nem volt megcsinálva, kiszökött volna, stb. A két itteni kutyusból már csak 1 él, de ő megszokta, hogy nem szabad kiszökni, elkóborolni. Az én kutyámat nem hoztam el, mert ő ott nőtt fel, volt még itt is nagyon sok dolog a házon, úgy láttam jobbnak, ha a kutya még szabadon van nálunk, bármikor kimehet az udvarra, meg minden (benti-kinti kutyus).


Namost eljött az a pillanat, hogy szeretném, hogyha ideköltözne hozzánk. A tacsival jól meglenne, volt már itt párszor a pincser. Természetesen benti kutyus lenne itt is. Kicsit körülményesebb lesz a dolog, mert van már egy 8 hónapos kislányunk, és mégjobban kell majd mindenre figyelni. Abszolút gyerek barát a kutya, attól egyáltalán nem félek, hogy bántani fogja, nála barátságosabb kutyával még nem találkoztam. Én nevel(t)em, oltatom, tanít(ottam). Csak ugye ezek a dolgok anyáékra maradtak ahogy én eljöttem, és sokminden el lett hanyagolva. Pl, hogy ne mindenhova ugráljon fel, éjjel ne minden vakkantásra ugorjanak és engedjék ki, még ha nem is pisilnie kell... Amíg otthon voltam, ilyen gond nem volt, ezzel újból meg kell majd birkózni, de ez van.


A FŐ kérdés az lenne, hogy szerintetek a kutyus el tud szokni a gazdájától? Nem minden nap járok anyáékhoz, nem lát minden nap a kutya. Nem akarom, hogy neki rossz legyen, azért, mert elhozom. Azt sem akarom, hogy csak úgy egyik pillanatról a másikra ideköltöztetem, mert nem lenne neki jó -szerintem-. Vagy pont az lenne a megoldás? Vagy fokozatosan szoktassam ide? Volt már párszor nálunk, de tavaly. Persze akkoris bent volt, de ha akarta, kivittük. Tanácstalan vagyok ebből a szempontból. Párommal beszéltük, hogy ha a kutyának itt nem lesz jó, nem fogja jól érezni magát, akkor nem fogjuk erőltetni. Vagy csak az elején lehet neki kényelmetlen? Nem akarok neki rosszat. Légyszi ne írjatok bántó válaszokat, a legjobbat akarom neki, de nagyon örülnék, hogyha itt lakna velünk. Remélem azért tudja még, hogy én vagyok az igazi gazdája. Ugyanúgy örül nekem (is, meg páromnak is), ahogy megyünk, jön utánam/utánunk. Vagy el tud "hidegülni"? Nagyon köszönöm, ha segítőkész válaszokat írtok!


2021. okt. 18. 10:39
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, 2018.januárban hoztuk el.

2017. októberében született, szóval 4 éves.

2021. okt. 18. 10:41
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem bántásból írom, tényleg nem, de jelenleg nem te vagy a gazdája, hanem a szüleid. Ettől persze, meg tudja szokni az új helyet és a régi-új családot. Én a helyedben elhoznám, kivéve, ha a szüleimnek túlságosan fájna (mert hát lényegében már az övék: csak az a kérdés, hogy kényszerűségből vagy szívből).
2021. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hm értem, köszi, nem bántottál meg :) Tesóm meg anya lakik ott. :) Hát, tesóm szerint jobb lenne a kutyának itt, mert nem lenne egész nap egyedül, míg ők oda vannak dolgozni este 4-5-ig, reggeltől. Anya is imádja szereti, de folyamatosan panaszkodik, hogy bepisil, nem hagyja aludni, ez meg az... de ha elhoznám biztos, hogy hiányozna neki :)
2021. okt. 18. 11:01
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha te voltál az elejétől vele, téged tekint gazdának!

Nekem volt egy kutyusom, igaz felnőtt korában mentettem egy rossz helyről, de engem látott először!

Időközben külföldre költöztem, és nem tudtam magammal vinni, mert idegileg labilis volt, egyedül nem volt el, így mivel otthon megoldható volt, hogy ne egyedül legyen, így ez volt a megoldás!

Nem számított mennyi idő után mentem haza, éreztem, hogy boldog kötődik, velem volt minden percben, velem aludt így hidd el a kutya nem felejt.

És azért beszélek múlt időben, mert tavaly karácsonykor itt hagyott minket.

2021. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Sajnálom a kutyusodat. :(

Holnap teszünk egy próbát, hogy érzi magát itt. Neked mi a véleményed? Folyamatosan szoktassam hozzá, hogy itt legyen?

2021. okt. 18. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem kell, jobb ha be csöppen az új helyére és megszokja! Ha fokozatosan tennéd össze lenne zavarodva!

Ez olyan mint amikor egy kutyát hozol el a tenyésztőtől. Nem viszed mindig vissza, hogy vissza kerüljön a régi környezetébe!

2021. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy költöztesd át vagy ne. :D Szóval a kutyának az, ha egyszer itt lenne, egyszer ott, az nem fokozatosság lenne hanem össze-visszaság.


Persze, ha már átköltözött, nyugodtan viheted látogatóba anyukádékhoz, úgy , hogy te is ott vagy és együtt mentek haza.

2021. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, igazatok van! Köszönöm szépen.:)
2021. okt. 18. 19:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!