Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáló kutyák...

Póráz nélkül sétáló kutyák másokat is dühítenek?

Figyelt kérdés

Kutyasétálás közben sokszor látom, hogy póráz nélkül van a kutya. Vannak, akik mellett szépen sétál, azonnal szót fogad, velük nincs is bajom, ő dolguk. Viszon néhány naponta előfordul az ellenkezője: a kutya póráz nélkül, meglátja az én kutyámat és rohan felénk. Rá se hederít a gazdájára, hiába szól rá/rohan utána. Persze mikor odaér a gazda is nem elnézést kér vagy bármi, hogy csak úgy lerohanta a békésen szimatoló kutyámat az övé, hanem jókat mosolyog vagy csendben néz. Nem akarok bunkó lenni, főleg ha nem agresszív a kutya, de erre hogyan lehet reagálni, tudtára adni, hogy így nagyon nincs rendben?

Másrészt félek is, mert nem tudni milyen a másik kutya természete. Múlt héten este szintén egy póráz nélküli kutya vicsorogva rohant felénk, a gazdája az utolsó pillanatban érte utol.


2021. okt. 22. 09:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Balesetek előfordulnak. Ha megfogja a gazda és elnézést kér az nem dühít engem.


Engem az dühít, amikor szarik bele a gazdi, mert az ő kutyája nagyobb mint az enyém, és milyen viccesnek gondolja, vagy full oda sem figyel rá. Miközben az én kutyám fél, és oda-oda kap a másiknak, hogy megvédje magát.


Fogjátok már meg a kutyátokat légyszi ha neveletlen és erőszakos.

Erőszakos alatt azt is értem, ha pofátlanul nem hagyja békén a kutyát.

És itt nem a kutya a hibás, a gazdi!

2021. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Engem is rohadtul idegesít. Az én kutyám még kis szeleburdi, próbálom hozzászoktatni, hogy szépen, nyugodtan reagáljon a rengeteg ingerre, ami séta közben éri. Úgy meg nem lehet, ha egy póráz nélüli kutya megjelenik a semmiből, a gazdája meg 50 m-re kullog utána... 🙄

Én ilyenkor jelzés értékűen azt szoktam csinálni, hogy az én kutyámat rövid pórázra fogom és megállok vele. Általában szoktak kapcsolni ilyenkor. Csak akkor indulok el, ha a másik gazdi megfogja a kutyáját vagy ráteszi a pórázt.

2021. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

A neveletlen kutyák igen. Sajnos az ilyen kutyához mindig egy bunkó/felelőtlen gazda társul - nem is lehetne másként, hiszen miatta viselkedik így a kutya -, így ha szólsz is neki kedvesen, kultúráltan, még neki áll feljebb.

Az egyetlen "megoldás", hogy ahogy meglátom azt a pár kutyát, már fordulok is a másik irányba.

2021. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
A retek gazdák, akik nem szólnak rá, ha pedig morogva jön a kutya. A sima szabad kutyák nem idegesítenek. Bár anyukám szegény nem mer sétálni, mert ő kevésbé ismeri fel a szándékaikat, mivel nem lát jól, így aztán mégis zavarnak kicsit. De hát a szabad cuki kutyák meg cukik.
2021. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Engem is.
2021. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%
Én a Rákos-patak partján sétálok a kutyáimmal (Kőbányán, természetvédelmi terület mellett, ahol nincs is beépítve a patakpart), mindig elengedem őket, de ha látom, hogy valaki jön (akár kutya nélkül is), akkor mindig megfogom őket, legalább kézzel, ha nem is akasztom be a pórázt. Engem is rettenetesen dühít, mikor valaki látja, hogy megfogom és ő nem fogja meg a sajátját. Ismerem a kutyáimat, egyik sem agresszív, de lehet, hogy aki szembejön fél a kutyáktól, vagy az ő kutyája másképp reagál. Előfordult már nálam is, hogy nem láttam, pl. egy bokor mögött állt az illető, de akkor bocsánatot kértem, és fordítva is volt már ilyen. De verekedés sose volt, azért normális esetben a kutyák nem bántják egymást.
2021. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

nagyon idegesítenek, bár velem mondjuk többnyire haverkodni akarnak: rám akarnak ugrálni, csomószor meg a gazádjuk csak mosolyog, mert elvárja, hogy én is elolvadjak attól, h egy nagy, nyáladzó valami odavan értem.

ám én nem szeretem a kutyákat, és zavar, hogy valaki abból indul ki, hogy biztos én is pont annyira imádom a kutyáját, mint ő.

2021. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
Póráz nélkül tilos kutyát sétáltatni. Komolyan bírságolni kellene aki az elenkezőjét teszi.
2021. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
Alapvetően nem, de amikor jön felém támadó szándékkal, akkor igen. Egyébként ha ilyen történik, és úgy felrúgom, hogy megdöglik, akkor nem kell csodálkozni. Csak szólok.
2021. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%
Normális kutyák valóban nem bántják egymást, de a környékünkön pl. van egy néni, aki mini terroristát nevelt a padlócirkálójából. Az a kutya mindennek neki megy, gyereknek szemből is, felnőtteknek ha nem rá néz, és az összes kutyának, bármilyen nagy is. A kutya ráadásul állandóan hosszú pórázon van, néni szerint "nem bánt" és "játszani akar". Még soha nem láttam, hogy rászólt volna bármiért is, a kutyanevelését illető kritikát pedig a botja lengetésével és fenyegetőzéssel fogadja.
2021. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!