Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak egy depresszios...

Mit csinaljak egy depresszios kutyaval?

Figyelt kérdés
Most lesz 1 eves a sinka kutyam. Tudom milyen feladata van a fajtanak, arra van tartva es olyan feladatokat is kap. Azt latom rajta hogy nagyon szomoru, semmi eletkedve nincs. Ha hazajovok es maglat van hogy ram se hederit, max csovalja a farkat es nem jon oda. Maskor mimdig orult mikor hazaertem, majdhogynem osszeugralt es most semmi. Ha probalom felkelteni az erdeklodeset is olyan tunyi munyi. Az hogy miert lett ilyen sejtem de nem szivesen irnam ki ha nem muszaj mert valosginu csak szidast kapnek. A kerdes mivel tudnam ujra energikussa es eletvidamma tenni?
2021. okt. 23. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Bántalmaztad? Mert ha igen, akkor ne csodálkozz hogy depis a kutyád.
2021. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem en, de valaki biztos kezet emelt ra.
2021. okt. 23. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Szegény :((

Miért kellett bántani?

2021. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vanAawens válasza:
49%

Első dolog, ne sajnáld. Marha sok szar előéletű kutyát láttam akikbe a sajnálat (energiája) bele ragasztja a kutyába a történteket. Menjetek. Csináljatok együtt dolgokat. Más dolgokat. Menj le kutyába, finoman játsz hívd játszani. Vidd kutyák közé, a legjobb lenne egy terápiás kezelés neki, és figyeld a többi kutyát melyik hogyan közelít, milyen reakciókat vált ki. Ne könyörögj neki, hogy odajöjjön hozzád, a ritkán megengedett jó sokkal de sokkal finomabb.

Egyébként nállam alap volt, hogy ha hazamegyek elküldöm a kutyát, ha átöltöztem, megérkeztem, meg lenyugodott, akkor üdvözöltem. Hemperegtünk stb. Sokkal jobban örültek nekem, és nem voltak depisek. Ha hazaértem esetleg felemelte a fejét és csóvált egy kicsit, de nem volt depis. Tiszteletben tartotta a szabályokat. Ha korán hívtam magamhoz még be is pisilt a nagy csóválásba. Ami a legfontosabb ne küldj felé sajnáló energiát! A kutya a pillanatban él. Nincs szüksége lehúzó energiára. Menjetek kutyasuliba, jót tesz neki is neked is. Nem a tanítás a lényeg, a közös élmény. Tükör sulit ajánlanék, vagy hasonló nem sport alapút, ahol nem a feladatok hanem a kutya, mint lény a fontos.

2021. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Egészsége teljesen rendben? Ez a kedvetlenség jellemző akkor is, ha betegséggel küszködik az állat.
2021. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ha nem akarod kiírni akkor egyértelmű,hogy bántva lett vagy beteg és nincs kezelve.

Min csodálkozol? Nyakon váglak, majd másnap öleléssel fogsz várni?

Vagy ha meg vagy fázva én meg tojok rá és semmit se kapsz rá majd örömmel fogsz fogadni engem?


Azt fogadod örömmel,és abban bízol meg aki sosem bántana téged,sosem emelt kezet rád és oda figyel az igényeidre.


Most el kell nyerned a bizalmát újra,ha valaha is sikerül csak fele annyira kiépíteni a kapcsolatod vele akkor már örülhetsz.

Onnantól,hogy bántva lett élete végéig a szeme sarkából fog figyelni mindenkit,és fogja tudni,hogy nem az vagy aki mellett nyugodtan lehunyhatja a szemét.


Ha pedig nem vagy biztos benne,hogy jól van (akár a bántalmazásnak is lehetnek következményei,abból is eredhet fájdalma..) akkor hívj hozzá egy állatorvost vagy vidd be,hogy nézzék meg mi fáj neki.

2021. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!