Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Vettem egy kiskutyát...

Segítség! Vettem egy kiskutyát és úgy érzem, depresszióba estem! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Minden álmom volt egy kiskutya. Nagyon készültem rá, de az átvétel előtti este bepánikoltam és ez azóta sem múlt el. Ma van a második napja. A kiskutya tökéletes és én nagyon szégyellem magam, de alig bírok ránézni és nem értem, hogy miért van ez. Teljes depresszióba estem! :( Segítsetek! Miért van ez és meddig tart? Járt már más is így?
2011. febr. 17. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
foglalkozz vele rendesen, ha már felelősséget vállaltál érte gondozd is!
2011. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nemtudom miért van ez, de reméljük megszűnik. de kérlek ígérd meg, hogyha nem fogod megszeretni, és nem akarod már tovább tartani, akkor nemfogod kibobni az utcára, hanem elajándékozod=(
2011. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem aggaszt valami a kiskutyáddal kapcsolatban?

Pl. hogy ha ne adj Isten beteg lesz, nem tudod majd fizetni a kezelést?


Én is megkérlek rá, hogy majd ajándékozd akkor el, de biztos vagyok benne, hogy azt tennéd.:)

2011. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele,játsszatok stb.

Pár nap múlva már nem tudsz nélküle élni :)

2011. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyus?
2011. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi baj. Belegondoltál, hogy milyen felelősséggel jár a kutyatartás (etetés, védőoltások, ivartalanítás, a kutya mosdatása) és mivel még nem csináltad, megijedtél. Hidd el, megtanulod 1 hét alatt az egészet, utána már alig hiszed hogy hazagyere a suliból, és megnézd, hogy milyen aranyosan néz téged :)
2011. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5%

jah és még valami:


Ha kutyát tartasz, akkor magadra is vigyáznod kell, nehogy elkapj valami kutyáról-emberre terjedő kórokozót, és meg kell szoknod, hogy evés előtt mindig moss kezet, meg pl. kutyázás közben ne nyúlj a szemedbe vagy a szádba olyan kézzel, mert a bajok emiatt vannak.


És számíts rá, hogy a kutyus megfogja a cicákat, azaz nem szerencsés, ha a szomszéd cicát tart. Jah és ha megharap valakit, abból a kutyádnak vagy neked bajod lehet. Gondold át.


Előző voltam. (67%)

2011. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Párom is ugyanígy volt. Több mint egy évet várt a kiszemelt párosításból származó kutyára. Ő is nagyon készült rá, hisz nem véletlenül választotta azt a tenyésztőt, azt az almot. Külföldről jött, ezért az első három hónapban csak képeken, meg egy pár videón látta, de csak róla tudott beszélni, nagyon várta már, nagyon lelkes volt. Nem is első kutya volt, tehát tudta mi vár rá. A másik menhelyi, több gazdát megjárt, mert nagyon problémás volt, de kitartott mellette és mondhatom, hogy a legjobban nevelt kutya lett, akit ismerek.

Aztán megérkezett a kölyök, de rengeteg baj volt vele. Mivel három hónapos koráig volt a tenyésztőnél és ott nevelést nem igazán kapott, ezért borzasztóan viselkedett, természetesen nem volt szobatiszta, a másik kutyával sem jöttek ki jól stb. Nagyon elkeseredett a kezdeti nehézségek miatt, már az is megfordult a fejében, hogy visszaadja. Aztán teltek a hetek, hónapok és a következetes nevelés meghozta gyümölcsét. Egy borzasztóan jófej kutya lett belőle és úgy néz ki a felé irányuló reményeket is beváltja.

Csak annyit tudok mondani, hogy fel a fejjel és kitartás! Foglalkozz vele sokat, játssz, neveld és hidd el pár hét után nagyon fogtok egymáshoz kötődni.

2011. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Velem is történt már hasonló. Tavaly nyáron hoztuk haza az első előre tervezett kutyám (előtte volt már 3 utcáról befogadott), nagyon-nagyon vártam már. Aztán mikor elhoztuk, egy hétig olyan furán éreztem magam, kétségek merültek fel bennem, hogy mi van ha hülyeséget csináltam? Bizonyára a kialvatlanság is hozzájárult, mivel rögtön elkezdtük szobatisztaságra nevelni, éjszaka is 2-3 óránként pisiltetni kellett. De aztán elmúlt, most már nagyon jó döntésnek tartom, hogy elhoztuk, egyszerűen imádom.

Szóval szerintem természetes, hogy így érzel, biztos most érzed csak magadon igazán azt a nagy felelősséget, de ez jó, hogy így átérzed a helyzet komolyságát. Ez el fog múlni idővel, csak legyél türelmes és kitartó és barátkozz a kiskutyával. Ebben a korban rengeteget kell vele foglalkozni, ilyenkor alakul ki benne a legmélyebb kötődés, legyél te az a személy, akihez kötődni fog, majd meglátod milyen boldogok lesztek. :)

2011. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom miért érzel ilyet.Ha valóban annyira vártad akkor mint ahogy azt írtad akkor nem hogy nem bírsz ránézni de le sem kellene venned rólla a szemed és olyan boldogságot kellene érezned amit talán csak egy gyermek tudna felülmúlni.Én amikor megkaptam a kiskutyám első látásra szerelem volt ami azóta is tart.És szerintem ennek így kellene lenni minden kutya tulajdonosnál mert csak akkor tud kiegyensúlyozott és szeretetteljes kapcsolata lenni a kutyával.Szerintem ha nálad már most így kezdődik a kapcsolatod(ami másoknak a legszebb időszak)akkor neked mégsem való kutya és soha nem lesz olyan a hozzá állásod a kutyádhoz amilyennek lenni kéne.Válassz másik háziállatot pl.hörcsögöt És ezt ne bántásnak vedd csak őszinte voltam.Lehet hogy mégsem neked való ez a kutya dolog:(
2011. febr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!