Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert budos kutyaszaguak a...

Miert budos kutyaszaguak a kutyak?

Figyelt kérdés
Iszonyatos. Eddig az osszeset megsimogattam budos kutyaszaguk volt
2021. okt. 26. 09:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Megsimogattad az osszes kutyat? Minden elismeresem.
2021. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

A kutyák jellegzetes szagát a szőrükön élő baktériumok végterméke, értsd ürüléke okozza. Ezt még erősebben akkor érzed amikor vizesek (pl. "ázott kutyaszag").

Másik oka annak, hogy egy kutya büdös lehet az a "kutyaparfüm". A kutyák belefetrengenek szinte mindenbe, dögökbe, fűcsomókba, másik kutya ürülékébe stb., hogy ezzel fedjék el a ragadozók és/vagy a préda elől a saját szagukat.

Egyszóval amelyik kutya büdös, az nem ápolt. Ha esetleg zavar, nem kell megsimogatni őket. Ilyen egyszerű.

2021. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
É nem simogatom őket, mégis érzem, ha a közelemben vannak...
2021. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk volt kutyánk, és rendszeresen elvittük kutyakozmetikushoz, meg vettünk kutyasampont, azzal fürdettük. Egyáltalán nem volt büdös a miénk, csak a gazdának gondoznia kell. Egy ember is lehet büdös, ha nem fürdik és ápolatlan.
2021. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem az osszeset... Haha ugy akartam irni hogy az osszest amit megsimogattam budos volt
2021. okt. 26. 09:45
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

Én a környezetemben nem sok bürös kutyával találkoztam.


A legtöbb ismerősöm legalább fürdeti őket időnként, hogy ne legyenek koszosak, büdösek.


Ez az ebeknek is jó és a gazdinak is.

2021. okt. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

És akkor mi van, ha a kutya amint megfürdetik, hempereg gyönyörű szépen a fűbe porba megint...? XD Gondolom nem véletlen vannak úgy kitalálva ahogy. Ez csak az emberek találmánya és finnyássága hogy büdös a kutya... nekik meg mi vagyunk azok, kivéve ha ugye a gazdit érzi.


De igen, a természet hülye, az embernek mindig ki kell valamit találni ellene, mert az úgy nem jó ahogy van.


Persze büdösek, lehet ápolgatni őket, de amelyik kutya kinti és ha el van engedve, pár nap múlva megint olyan lesz. Nem a városi szobakutyákra gondolok...


Nekünk 700 m2-en szaladgál de nem olyan büdös, igazából alig van szaga. Bolhája egyáltalán nincs, kicsit poros ugyan.

2021. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
szakvakság.. ha te nem érzed hogy büdös a kuyta az ár azért van mert hozzászoktál.. Aki nem tart kutyát az bizony érezni fogja a szagukat.. CSak gondolj bele hónapokig nem fürdenek , sárban hemperegnek , hogy ne lnnének büdösek?
2021. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

2-es válaszoló lényegében leírta ugyanazt, amit én is szerettem volna a kérdésed láttán.

Alapjában nem büdösek, csak ha elázik a szőrük.


Azt szagold meg bakker, amikor kiviszed sétálni erdőbe, vagy határba, és belehempereg valamilyen elhullott állati dögbe. Nnna, az aztán tényleg büdös. :)

2021. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Folyt.: Olyankor megy a kádba és alaposan megfürdetjük kutyasamponnal, mert muszáj, különben nem lehet kibírni. Kutya.., ez van. Ráadásul látszik a pofáján, hogy mennyire élvezte. Fene a dógát'. Nem mondom, hogy boldog vagyok tőle. (Ez lemaradt a 9-es hozzászólásomból.)
2021. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!