Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg anyát arról,...

Hogy győzzem meg anyát arról, hogy a kutya nem a házba való?

Figyelt kérdés

Egy olyan "probléma" keseríti meg az életemet pár éve, ami a kutyáinkkal kapcsolatos, de NEM a kutyák ellen szól. Én szeretem az állatokat, tényleg, kutyát, macskát, MINDENT. (Főleg a cicákat).

Kb. 6 éve lett egy Argentin dog kutyánk, ami ugye egy elég nagytestű kutya. Anya minden télen beengedte őt a házba, azzal az indokkal, hogy "kint megfázik". Persze, ekkor még nem voltak mínuszok. Ha azt látom, hogy -15 fok van kint, akkor még azt mondom oké, jöjjön be, rövid a szőre. De könyörgöm.. miért kell elkényeztetnie? Mikor végre eljött a tavasz, kérdőre vonhattam, hogy mégis miért van még mindig bent a kutya a házban, mikor olyan szépen kivirágzott a kert, és még egy nemtudom milyen luxus kutyaólja is van neki. Kettő. "Hideg van". Namondom.. Jött a nyár, és hát gondolom nem kell részleteznem.. "túl meleg van kint". (Mert amúgy argentínában nincs meleg, áá dehogy.) Évek teltek el, és minden télen megígéri anyám, hogy ha meleg lesz, kint lesz a kutya a kertben. Eddig még nem történt meg ez a csoda, pedig már 6 éve.

Büdös. Tényleg büdös, erős kutyaszaga van. Fehér színű, és hát minden bútorunk tiszta kutyaszőr, én meg nagyrészt fekete ruhákat hordok, meg természetesen a kanapé az övé. Nem túlzok. Csak az övé. Egyébként ezzel így összességében nem is lenne nagy baj, sok ember tart lakásban kutyát, na de.. tudniillik, a mi családi házunk egy 30 négyzetméteres kis tanya, egy 2 méteres kutyával benne (Egyébként nemrég lettek kölykei,amiket eladtunk, és az egyiket megtartjuk, ő is bent van a házba nyílván). Apával folyamatosan mondjuk neki, hogy elviselhetetlen kutya szag van, mikor belépünk a házba. Már odáig fajult, hogy a kutya, amikor ki szeretnénk tenni a kertbe, úgy érzi, hogy büntetésből rakjuk ki, fülét farkát behúzva nyüszít. Mert anyám elkényeztette... Ha eszünk, ott van, ül, és néz. Folyton láb alatt van. HA kirakjuk órákig visít, amíg be nem engedjük. Később má az egyetlen "érve" a kutya bentmaradása mellett az volt(megmostis), hogy "mert én így akarom". Persze, én csak egy gyerek vagyok itt, de nem kéne figyelembe venni az én igényeimet is? Ha én nem bírom a kutyaszagot, meg ezt az egész istállót konkrétan ami bent lesz lassan, akkor nem kéne valahogy.. mérsékelni ezt az egészet? Kérlek, nyugtassatok meg, hogy nem én zizzentem be teljesen már a kutyáktól, hanem tényleg anyám szemét kéne felnyitni végre. Köszönöm, hogy leírhattam, igazából ez már önmagában megnyugtatott. És igen.. tényleg állatbarát vagyok, de ez egyszerűen kikészít...



2018. okt. 25. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ne győzd meg róla, a büdösségnek pedig járjatok utána! Nekünk is van kutyánk, mégsem érzem a szagát.
2018. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha csak a szaga lenne a baj... de egész nap láb alatt van, minden szőrös lesz, övé a kanapé, és el sem férek mellette a szobában.
2018. okt. 25. 22:00
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Költözz ki te a kutyaházba.
2018. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Kérdésre válaszolj , vagy ne szólj hozzá, ez nem egy fórum hanem egy kérdezz felelek oldal. VAgy segitesz a kérdezőnek vagy csendben maradsz.
2018. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

A szőrét keféljétek, a kanapéra pedig ne engedjétek fel! A leírásod alapján nagyon nagy problémák vannak nálatok a kutyatartás tájékán... Elmondom, hogy ha kizárjátok, akkor órák hosszat az ajtó előtt fog vinnyogni, mert az a kutya számára egyenértékű azzal, hogy kiutasítják a falkájából.


Nem rosszindulatból írom, de olvassátok el Jan Fennel: Kutyapszichológia könyvét, illetve vigyétek el kutyasuliba vagy hívjatok privát kiképzőt, ha magatoktól nem tudjátok hogyan kell nevelni a kutyát.


Az oltásai egyébként rendben vannak?

2018. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyád hordja otthon a nadrágot, akkor a kutya valószínűleg tényleg addig bent lesz, ameddig ő úgy akarja. Neki legalább szót fogad a kutya? Mert az, hogy nem enged senkit a kanapéra az elég gáz. Neked mennyire fogad szót? Nem tudnád annyira megnevelni, hogy legalább téged ne zaklasson evés közben? Attól még, hogy kicsi a lakás, nem kell feltétlenül kutyaszagnak lennie, igaza van annak, aki szerint ki kellene vizsgálni az okát (bélproblémák, anyagcserezavar, rossz táplálék...).

Ismertem 23 m2-es garzonban, 3 emberrel egy szobában élő dobermannt, de ott nem volt büdös, a kutya sem mászott be folyton a gazdái személyes terébe, az ágyak és a kanapé tabu volt számára. Ebből kiindulva lehet, hogy nem a kint vagy bent kérdésen kellene elsőre izmozni, hanem a nevelésen kellene változtatni. Tudom, könnyű mondani.

2018. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Abban igazat kell adnom anyukádnak, hogy ez a kutya tíz fok alatt fázik, tehát be kell engedni. Rövid a szőre, a rövid szőr nem a mínuszok alatt fázik, pl próbálj meg most a napokban pólóban kint lenni, te is fáznál.


Abban viszont neked kell igazat adnom, hogy ilyen állapotok között ez nem mehet tovább. A kutyának tudnia kell a helyét és tudnia kell, hogy a család egy tagja felett sem uralkodhat (és pedig ezt teszi azzal, ha nem enged a kanapéra és nem hallgat rátok). Érdemes lenne komolyan átgondolni a nevelését, de ez ne abból álljon hogy kirakjátok az udvarra. Közösen kell nekifogni, kutyasuliba is érdemes lenne vinni.


Egyébként normálisan fürdetett és ápolt kutyának elvileg nem lehet kutyaszaga, a szőr az sajnos vele jár, de rendszeres porszívózással és takarítással orvosolható, a kanapéról tiltható, a ruháról pedig szőrhengerrel leszedhető.

2018. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez sajnos pathelyzet. Az argentin dog nem az a kimondottan kerti kutya, +5 fok alatt mindenképp bent kell tartani. Mivel a kutya társaslény, falkaállat ezért ha egyszer megszokja (télen a hidegben), hogy együtt van bent a gazdájával akkor tényleg büntetésnek veszi ha utánna meg kivan baszva a kertbe egyedül. Emiatt a hazai éghajlaton leginkább kinti-benti tartâs mellett tartható a fajta, vagy szabad ki-be járással, vagy télen csak bent, tavasztól őszig nappal kint este bent. Így viszont a problémáid nagy része nem oldódik meg.


A kunyerálás rossz szokás, nevelési hiba. Nemszabad neki az asztalról enni adni, sőt elkell onnan hajtani. Naponta 1x vagy 2x a saját táljából kell etetni, ezenkívül jutalmazásként kaphat ételt amikor játszatok, tanultok, gyakoroltok vele.


Az erős kutyaszag nem normális, ápolatlan, rosszul etett vagy beteg kutyák jellemzője. 3 kutyám van, ebből 2 menhelyi, csak akkor voltak büdösek amikor kihoztuk őket a menhelyről. Miután átváltottunk jó minőségű tápra az erős szag magától megszünt, pedig nincsenek és nemis voltak fürdetve csak kefélve van a bundájuk. Az emberi ételt ês a vacak tápot elkell felejteni, emelett rendszeresen kell kefélni így a kellemetlen szag megszűnik, és a kihulott szőr is tizedannyi lesz.


Ha a kutya nemcsak kivan csapva a kertbe kerti törpének, hanem ti is kimentek vele és játék, tanulás sok foglalkozás van kint valamint este bent alhat veletek akkor nemlesz hiszti amikor kivan küldve.


Érvelni azzal lehet, hogy a kutyának kell a mozgás, 30 négyzetméteren pedig nemhogy mozogni de megfordulni sem tud szerencsétlen. De mint mondtam alapvetően kinti-benti tartásu fajta nyáron is.


Sajnos a történeted tipikus esete a felelőtlen kutyatartónak, nagyon rossz fajtaválasztással. 30 négyzetméteres tanyán nem argentin dogot kell tartani főleg nem 2-őt hanem komondort vagy kuvaszt. De ez már veszett fejsze nyele... Költözz el othonról amint megteheted, mert sajnos ebben a helyzetben nemigen van más kiút.

2018. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
SEHOGY!
2018. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
Te vásároltad a háuat? Te fizetted a kanapét? Te fizeted ki a ház fentartási költségeit? Vagy legalább a felét? Gondolom a válasz ezekre nem, így nem nagyon látom be, hogy milyen alapon panaszkodsz, követelőzöl és próbálod az anyádat utasítgatni.
2018. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!