Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyánknak?

Mi baja a kutyánknak?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha csak azok válaszolnának, akik konyítanak is valamit az állatokhoz vagy esetleg állatorvosok vagy aki annak tanul. A helyzet, hogy a kutyánk ma reggel nem bírt ráállni a 2 hátsó lábára, semmire nem reagált. Próbáltuk kutyanasival csalogatni, de az sem érdekelte. A fajtája Shi-tzu. Tegnap még semmi baja nem volt, a szokásos kinti futkározásáról beengedtük, mert hát bent nem nagyon eresztheti ki a barna macit. Teljesen boldog volt. De ma reggel letört, szomorú, kedvetlen volt. Ahogy fentebb írtam, nem tud ráállni a két hátsó lábára, nem is akar menni. Aggódtam is, hogy lebénult, de reflexei vannak, ha megérintem a hátsó kettő lábát. Ha valaki tud valamit, azt hálásan megköszönöm. Ha valaki azt mondaná, hogy nagy valószínűséggel öreg, akkor rosszul gondolja, mert a kutyánk 5 éve velünk van és 5 éves is. A válaszokat előre is köszönöm.
2021. okt. 30. 08:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
97%
Nyilván ha leírom, hogy vidd állatorvoshoz, akkor én leszek a szarszemét medvedisznóember, meg nyilván igazam sincs, me' nem vok állatorvos.
2021. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Vidd dokihoz. Ennyiből egy orvos se mondja meg mi a baja, meg akkor se ha nem ingyen kérnéd a diagnózist.
2021. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Az a baja, hogy Gyakorin próbálod "hozzáértőkkel" diagnosztizáltatni és gyógyíttatni ahelyett, hogy beraknád a kocsiba és elvinnéd egy állatorvoshoz.


Szerinted "akik konyítanak is valamit az állatokhoz, vagy esetleg állatorvosok, vagy akik annak tanulnak" azok mégis hogy tudnák online meggyógyítani a blökit?!

Gondolkodj már ember módjára, könyörgöm.

2021. okt. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 qkker1 ***** válasza:
95%
Mi lenne, ha felkeresnéd a kutyával a helyi állatorvost. és vele konzultálnál?
2021. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Vidd el orvoshoz.Ha valaki orvos vagy annak tanul sem fog neked interneten keresztül diagnózist mondani.

Nekem is Shih tzum van,de soha nem fordult elő ilyen vele.Ergo nem feltétlenül fajtára jellemző a baj.

Ha diszpláziás akkor érthető lenne egy részleges vagy teljes bénulás,de akkor lennie kellene régóta ennek előjelének.


Azt mondod letört,kedvtelen,és nem mozog.Alighanem felevett valami mérget.Siessetek mielőtt elpusztul..

2021. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem áll rá a két hátsó lábára az gerinc. Ideje felkeresni az orvost, mert bénulástól számítva 48 órátok van a műtétre.
2021. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

" vagy esetleg állatorvosok vagy aki annak tanul. "


Igen, tudom, az állatorvosnál fizetni kell. És azok, akik a kutya egészségén, életén spórolnak, azoknak hiába írja az ember, hogy vigye orvoshoz a kutyát. Majd lesz helyette karácsonyra 5 ezerért egy vadiúj, nemigaz?

2021. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Végül tegnap délután kiderült, hogy nem kell aggódnunk az miatt, hogy elpusztul (abba én is belepusztultam volna), mert felhívtunk egy állatorvost, azt mondta, hogy nincs komoly baja, mert pár óra alatt ilyen nem történhet, csak adjunk neki gyógyszért és kb 3 órán belül lábra kell, hogy álljon. Vlószínűleg akkor éjjel olyan rosszul ugorhatott le a kanapéról, hogy a lába bánta meg, de rendesen.
2021. okt. 31. 08:47
 9/13 A kérdező kommentje:
A kérdést meg azért írtam ki, mert ez is-az is meg jó is-rossz is megfordult a fejemben, meg persze nekem is előjött a gondolat, hogy azért ilyennek nem kellene lennie, hogy pár óra alatt csak úgy lekapcsolna a lába. Tehát végül nem lett állatorvoshoz véve. Ha vittük is volna, valószínűleg megkérdezte volna, hogy miért is vittük oda, ezek szerint. De jól van, hála a Jóistennek, nem botladozik, nem szomorú. Amikor lábraállt még sírtunk is örömünkben.
2021. okt. 31. 08:53
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Na persze,látatlanban azt mondta ne aggódj,adj neki gyógyszert (gondolom a gyógyszer nevét meg se tudod mondani,vagy valami emberi gyógyszert fogsz mondani..),és VALÓSZÍNÜLEG rosszul ugrott a kanapéról.

Micsoda f*sza orvos,telekommunikáció segítségével felvázolta az egész tragédiának hitt semmiséget,miszerint a kutya csak rosszul ugrott azért van sz*rul és azért nem tud a két hátsó lábára állni.



De tudod mit? A te bajod.Szegény kutyát nagyon sajnálom,mert neki csak egy ilyen felelőtlen tróger jutott a normális gazdik helyett.

Majd ha elpusztul remélem tanulsz belőle,most nyugodtan nézd ahogy szenved és próbáld tömni minden emberi sz*rsággal.Örökre a fejedben fog égni a látvány és a tudat,hogy miattad történt minden rossz ami a kutyáddat érte.:)

2021. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!