Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyánknak?

Mi baja a kutyánknak?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha csak azok válaszolnának, akik konyítanak is valamit az állatokhoz vagy esetleg állatorvosok vagy aki annak tanul. A helyzet, hogy a kutyánk ma reggel nem bírt ráállni a 2 hátsó lábára, semmire nem reagált. Próbáltuk kutyanasival csalogatni, de az sem érdekelte. A fajtája Shi-tzu. Tegnap még semmi baja nem volt, a szokásos kinti futkározásáról beengedtük, mert hát bent nem nagyon eresztheti ki a barna macit. Teljesen boldog volt. De ma reggel letört, szomorú, kedvetlen volt. Ahogy fentebb írtam, nem tud ráállni a két hátsó lábára, nem is akar menni. Aggódtam is, hogy lebénult, de reflexei vannak, ha megérintem a hátsó kettő lábát. Ha valaki tud valamit, azt hálásan megköszönöm. Ha valaki azt mondaná, hogy nagy valószínűséggel öreg, akkor rosszul gondolja, mert a kutyánk 5 éve velünk van és 5 éves is. A válaszokat előre is köszönöm.
2021. okt. 30. 08:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy jól van, hála az égnek. Felhívtuk az orvost, megmondtuk, hogy mi volt, azt mondta, hogy adjunk neki gyógyszert, amit ki kéne váltani. Aztán mondtuk neki, hogy van paralen és mondta, hogy tökéletes, azt is beadhatjuk neki. Azt hittük tegnap reggel, hogy sokkal komolyabb baja volt, de nem, Istennek hála. Annyira fájt a lába valamitől, hogy nem tudott ráállni. Tegnap még azt is hittük, hogy a 2 hátsó, de egy idő után rájöttünk, hogy a bal hátsó fájt neki. Magától nem vette be a paralent, szalámiba rejtve adtuk be neki, és semmi baja. Ne osszad az észt, ha nem tudod, miről van szó. Kár, hogy nem tudok ide videót tenni, hogy lássa mindenki, hogy milyen volt tegnap, és milyen ma. Örülök, hogy nem pusztult el. És nem vagyok felelőtlen gazda. Etetem, itatom, játszok vele napi szinten. Éjjel hogy figyeljek rá, ha alszok? Nem mondtam, hogy tényleg az a baja, hogy rosszul ugrott le a kanapéról, hanem csak feltételeztem. Akár az is lehetett a baja, hogy rosszul érkezett le róla, nem tudom. Aztán azon is elgondolkodtunk, hogy amikor a kinti kutyával játszott, akkor az is lehet a baja, mert a kinti kutyánk nagyobb és láttuk, hogy véletlenül megharapta a kicsit. Ráadásul a bal hátsó lábát. Elgondolkodtunk, hogy nem-e egy inat sértett meg vagy valami. Szerencsére jól van már, egészséges. Kíváncsi vagyok, mi lesz a reakciód, ha ne adja Isten, hasonló fog történni a te kutyáddal.
2021. okt. 31. 14:07
 12/13 anonim ***** válasza:
92%

Haver,akár mit fogsz mondani amelyik kutya a hátsó lábait nem tudja megemelni az nincs jól.

Nem is lett és nem is lesz jobban.

Hülyének meg pont a kutya tartókat kár nézni,ne mond már nekem,hogy bénulás gyanúval azt mondja neked az orvos,hogy semmi baj biztos csak leesett adj neki egy kis neocitránt és jobban lesz..


Te tudod,a te kutyád.Nézd a szenvedését ha ezt akarod,de nekem ne bizonyítgasd itt a hülyeségeidet.Nincs a világon olyan orvos aki bénult,bágyadt kutyát azt mondja,hogy ne vidd mert csak leesett a kanapéról.Ja,mert mindenkinek van is kanapéja és tudta,hogy nektek kanapé is van és leeshetett róla..

2021. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ember. Tegnapelőtt beadtuk neki a gyógyszert, utána 2-3 órával már járkált, estefelé futott is. Félelem keltett el, hogy az napot követő reggelre már megint ez lesz. De nem. Futott, sétált, boldog volt. És most is boldog, nem fáj a lába. Valamelyik kommentemben írtam, hogy a BAL HÁTSÓ lábával lehetett valami.

12-eske te meg írod azt:

,,Nem is lett és nem is lesz jobban."

Látod a kutyámat vagy mi a rák? Nem szenved. Már. Hála Istennek. Ahogy mondtam meg egy kommentemben írtam, a bal hátsó lábával volt a probléma. Nem bénulhatott le, mert mozgatni tudta, csak olyan szinten fájt neki valamitől, hogy nem tudotz ráálni. Biztos kérdezi mindenki, ebből hogy a faszba tudom, hogy nem bénult le? Reflexei voltak. Eszembe jutott, hogy meg kéne nézni, hogy van-e reflexe. Megérintettem a bal hátsó lábát, és visszahúzta, ahogy megérintettem.

Ahogy észrevettem, sokan el sem olvasták, amit írtam.

Meg 2 vagy 3 ember írta, hogy nézzem a szenvedését. Honnan veszik, hogy szenved? Igen szenvedett 5-6 órát. Én is szenvedtem vele. Imádkoztam. Délután, a gyógyszer bevétele után 2-3 órával felvirult az ima virága és felkelt. Járkált, futni még mem tudott. Estefele futkározott. Azóta nem szenved, boldog, futkározik. A kint sétáló embereket le akarná támadni, pedig eddig minden neki szükséges oltás benne van. Mindenféle kiskutya. Remélem már érthetőbb volt ez, amit leírtam. A kanapés dolgot feltételeztem. A nagyobbik kutyánk harapását is feltételeztem, de jobban arra gyanakodtam, mert pont a bal hátsó lábába harapott a kicsinek, miközben játszottak. Szerencsére semmi baja már, boldog és lusta, mint a problémák előtt volt.

2021. nov. 1. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!