Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten kutyatartás?

Budapesten kutyatartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rég költöztem Budapestre, viszont a Jack Russell terrier kutyusom a szüleim házánál maradt vidéken. Az a célom, hogy magammal vigyem és velem éljen a lakásomban.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan oldjátok meg munka/egyetem mellett a kutyatartást, úgy, hogy kellően le legyen fárasztva, elegendő sétáltatás meg legyen, ne maradjon egyedül túl sokáig, jól érezze magát stb? Tudom, hogy rengeteg kutyás van Pesten is, viszont az enyém sohasem lakott lakásban még, és nagy udvar áll a rendelkezésére jelenleg. Szóóval még nem tapasztaltam meg milyen egy nagyvárosban tartani. Másrészt azért is nehezebb a helyzetem, mert nem szocializált kutyuról van szó, ezért kutyasuliba is kellene járnia mindeközben. Minden kutyás válaszát nagyon szívesen várom, köszi szépen!



2021. okt. 31. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia

Mi kutya napközibe szoktuk adni a kutyát,hogy ne unatkozzon ő sem ameddig mi nem vagyunk itthon.Szintén aktív kutya.

De ehhez alapvető dolgokat tudnia kell a kutyának (mondjuk akkor is,ha eddig kertben lakott..) és néhány szabály is vonatkozik ide.

-Oltási könyv,benne a chipel és a kutya oltásaival

-Szocializált legyen legalább alap szintem,hiszen ott sem hiányzik egy problémás kutya..

-Beteg,tüzelő,utolsó hetekben járó vemhes kutyát nem viszünk.


Nem drága,de a kutyának nagyon jót tesz.Kutyák és emberek közt van egész nap.


Munka előtt séta (be a napközibe),ott megkapja a reggelijét (visszük..:D).

Munka után haza,ott én is átöltözöm és elmegyünk mozogni,majd még lefekvés előtt 8-10 óra közt egy kis séta.

2021. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha dolgozol vagy tanulsz akkor elkerülhetetlen, hogy reggel korábban kelsz, este később fekszel le , lehet úgy is, hogy ilyenkor csak egészségügyi sétára viszed le és napközben fárasztott (nagy séta, játék veled, más kutyákkal). Lakásban a minimum a 3 séta és ebből egy mindenképpen hosszú, egy órás vagy több, több hosszabb persze csak jobb.


Minden más problémádra, hogy nem szocializált a kutyaiskola megoldás jelent, arra figyelj, hogy a tanítás része, főleg az iskolán kívül zajlik, tehát nem elég a suli, hanem úgymond az ott tanultakat, gyakorolnotok és alkalmaznod kell.


A ne maradjon sokáig egyedül, az teljesen egyéni szerintem, ki hogyan oldja meg. Személy szerint ebben nem tudok neked segíteni, mert nagyrészt itthonról dolgozom, illetve ha megyek valahová legtöbbször jön a kutya is olyan helyekre ahová bejöhet. Kint hagyni nem merem, ellopják bármi baj érheti.


Ahogy az első válaszoló írta vihetted napközibe is, ha úgy jön ki a napod, hogy nem igazán tudod megoldani. Napközi szabályait is leírta a válaszoló.


Szerinte ennyi. :)

2021. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Két közepes kutyám van, közülük egyikük játékos, másiknak bőven elég a séta. Napi három séta van. A ház mögött van egy park, a park mellett az út túloldalán egy nagyobb park, és nem messze a nagyobb partól egy nagyobb park. Egyik se csak park, mindegyiknél vannak lakóépületek, iskolák, óvodák, de annyira nagy része van a parknak, hogy kutyások és nem kutyások is mennek. Szerencsére az iskolám közel van, nincs órás ingázás. Valószínűleg a munkahelyem is közel lesz, ahol szeretettel vártak vissza, amikor gyakorlaton voltam. Nálunk így megy, kutyáknak ideális környéken vagyunk.
2021. okt. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
*bocs, szerinteM ennyi. (szóval nem úgy gondoltam, hogy szerinte "csak" ennyi lenne a szabály, hanem jól össze van foglalva) 2.voltam
2021. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Kutyaszitter vagy kutya napkozi. De nalunk a hazban a srac a huskyjahoz hazajon ebedidoben es leviszi setalni :) Ki, hogy tudja megoldani.
2021. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Piacon dolgozo baratom ugy oldotta meg, hogy megszakitja a munkaidejet naponta 2 orara es ennyivel tovabb bent marad - idokozben elintezi a kutyat :)
2021. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Reggel korábban kelek a kutyák miatt, de már megszoktam. Reggeli és esti csak gyors egészségügyi séta, délutáni hosszabb. Napi 3x viszem le őket, amikor dolgoztam 9-10 órát voltak egyedül (8 óra munka + utazás). Fokozatosan kell hozzászoktatni az egyedülléthez. Egyedül élek, így elkerülhetetlen, hogy amíg elmegyek egyedül maradjanak.
2021. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

A szocializaciora nem mehetsz kutyasuliba. Kulon erre kikepzett terapias kutyak fognak vele foglalkozni jo dragan.


A kutyasuliba meg futtatoba szocializalt kutyat vihetsz csak be. Ne maxokat szivass,azert mert elmulasztottad a szocializaciot.

2021. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Kutya suliba is foglalkoznak szocializációval,miket beszélsz?

Gondolom csak tv-ben láttál még kutya sulit ilyen Cesar Milan féle műsorokban..


Van több vizsga amit le kell tenni,az alapokban benne van a szocializáció is.

2021. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Attól, hogy egy kutya nem nagyon találkozott még a fajtársaival, nem biztos, hogy rögtön torokra menne. Ki kell próbálni és meglátjátok, hogy mi a helyzet. Kutyasuli ettől persze még ajánlott :)


Úgy állítsd össze a napirendet, hogy 9 óránál tovább ne nagyon kelljen tartogatnia semmit, mielőtt elmész, vidd ki és mikor hazaérsz, az eü séta legyen az első ne pedig az ebéded, átöltözés stb.


Ha eddig kinti volt, nem biztos, hogy szobatiszta és tudja, hogy kell viselkedni a lakásban. Én vennék neki egy jó nagy szobakennelt és abba csuknám, ha nem vagyok otthon, így nem bontaná le a berendezést és nem enne meg olyat, amit nem kellene és hasonlók. Idővel, ha kiismered a kutyust, a kennel elhagyható. Felnőtt kutyát gyorsan lehet szobatisztaságra tanítani, az első napokban pár óránként vidd le és dícsérd, ha elvégezte a dolgát, majd told ki az időpontokat.


A napközi pedig szerintem is egy jó ötlet, ha nem aggresszív más kutyákkal, azonnal mehetne és kicsit szocializálódna is.

2021. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!