Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy tud fedezni a kan kutya...

Úgy tud fedezni a kan kutya ha rejtett heréjű?

Figyelt kérdés
Mielőtt félre értés esne, nem szeretnék fedeztetni semmilyen kutyát. Még kutyám sincs (sajnos). Csak tegnap voltam barátnőmmel a kutyafuttatón (neki van kutyája és minden nap kijár) és ott az egyik kutyás mondta, hogy a kutyája rejtett heréjű ráadásul mind a kettő és hogy fel fog szívódni neki a heréje. De akinek esetleg csak az egyik az az attól tud fedezni? A kutya amúgy azthiszem egy bichon volt. Kis fehér kutya.
2010. szept. 3. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felszívódni nem tud a le nem szállt here, viszont elrákosodni igen. Mond meg neki, h ha jót akar a kutyájának, műttesse meg még idő előtt. Egyébiránt tud fedezni és azzal a lendülettel örökíti is a rejtett heréjűséget. Éppen ezért ez kizáró ok a tenyésztésből. Egy olyan ember akinek fontos a születendő kiskutyák sorsa, gondot visel az általa tenyésztett fajtára, az ilyen kutyával nem tenyészt.
2010. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tud fedezni. Az viszont butaság, hogy fel fog szívódni neki, ha nem ivartalanítják akkor elrákosodni fog, nem felszívódni. Ez a rendellenesség meg öröklődik, szóval az ilyen kutyákat főleg nem szabad szaporítani.
2010. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 audryenne ***** válasza:
Sürgősen ivartalanítani kéne...nem is értem ezt az állatorvosuk miért nem mondta nekik. Fedeztetni lehet, csak nem kéne...
2010. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólokkal, de azért leírom én is, nehogy úgy érezd, hogy két válaszból még nem vonnak le megfelelő következtetést.


Nekem fél rejtettherés kanom volt, az orvos mindenképpen javasolta az ivartalanítást, mivel a fent maradt here elrákosodhat és egyéb galibákat is okozhat, mert egyáltalán nem biztos, hogy a herevezetékig eljutott, lehet, hogy a hasüregben maradt.


És azért nem csak a rejtett here eltávolítását javasolta, hanem teljes ivartalanítást, mert rendkívül etikátlan olyan kutyával akár véletlenül is fedeztetni, amelyik betegséget örökít.

2010. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam én is, hogy ez tenyésztésből kizáró indok. Amúgy nem mondta, hogy szándékában állt volna fedeztetni vele. Viszont az állatorvos mondta neki, hogy rejtett heréjű mind a kettő neki és hogy az felfog szívódni neki. Nem értem. Na mind1 köszi a válaszokat azért :)
2010. szept. 3. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fog felszívódni. Ki az az ökör doki és mennyiért vette a diplomáját, már ha tényleg van neki? A rejtetten helyeződő herét mindenképpen el kell távolítani, minél hamarabb, mert nem akkora hőmérsékletre "tervezték", mint ami a hasban van. El fog rákosodni, ha sokáig vár vele.
2010. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már mindent leírtak előttem.

A gyomorüregben maradt here nem szívódik föl, de 90% az esélye, hogy elrákosodik pár év után.

Fedezni tudnak egy herével is, viszont roppant etikátlan dolog ilyen kutyákat szaporítani.

2010. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Akkor majd ha legközelebb megyek ki barátnőmmel a futtatóra és kint lesz akkor mondom neki. Köszi még egyszer.
2010. szept. 5. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!