Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés után mikor biztonságos...

Tüzelés után mikor biztonságos újra kutyafuttatóba menni?

Figyelt kérdés

1 éves a kutyám, most tüzelt először (hamarosan ivartalanítva lesz).

A vérzés maga majdnem 3 hétig tartott, kb 1 hete múlt el. Egy hét múlva már biztonságosan mehetünk kutyafuttatóba? Vagy meddig ajánlott várni? Nem szeretném, ha vemhes lenne.


2021. nov. 5. 17:16
1 2
 1/13 Emma6 válasza:
17%
Milyen fajta?
2021. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1%
Csakis akkor, ha kiürült a tár és nem tud újratölteni.
2021. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Bocs többször nem sütöm el, így a huszadik után már én is érzem, hogy nem vicces :)
2021. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
A kutya tüzelése kb 18 napig tart. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, egy állatorvos asszisztens ismerősünk mondta még.. De ha kihagytatok a tüzelés után egy hetet, akkor szerintem meglehet próbálni. Legfeljebb, ha olyat látsz a kan kutyáktól, akkor kimenetek a futtatóból.
2021. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
#4 vagyok. De szerintem nem lesz gond.
2021. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Szia. De lesz gond. Én is megvártam az első tüzelést . Kell legalább 2 hét. Elmúlt a tüzelése, de a szag még érezhető a kan kutyáknak. 1 héttel a tüzelése után találkoztunk egy haverral, aki rá akart ugrani. Várj még...
2021. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
18-25 nap is lehet. Lehet mar nem verzik, de eros szaga meg lesz. Be viszed a futtira a kanok tuti maszni fogjak. Varj meg egy hetet :)
2021. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hét a tüzelés a kutyánál, inkább várj még egy hetet. Utána is ráértek futiba menni, de nem csak neked lehet kár vagy nem kár (döntsd el te) ha felpárzik, hanem ha már 2 vagy több ivaros kan van ott, akkor még egymásnak is esnek a szuka miatt, téged még jogosan küldenek melegebb helyre a szukáddal a gazdik akiknek megsérül emiatt a kutyája (meg egy ivartalanítottnak is lehet baja, ha két kan igazán összekap mellette)
2021. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És azt kihagytam, hogy mivel az ösztön fog tombolni bennük a tüzelő szuka mellett, az alapból jól nevelt kutya is az ösztöne után fog menni, és nem lesz behívás meg ilyenek
2021. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. :) Akkor a vérzés elállásától számítva 2 hét + fürdetés, hogy még kevesebb szag legyen.

Sajnos tisztában vagyok vele, hogy ezután is érezhetik a szagot a kanok és balhé lehet belőle, amit nem szeretnék. Szóval ha látom, hogy nagyon érdeklődnek iránta, inkább eljövünk majd a futiból.

Egyébként tüzelés előtt sokáig beteg volt, így már kb 2 hónapja nem játszott más kutyákkal, és nagyon látom rajta, hogy hiányzik neki.


Még egy kérdés, ha ismét megyünk futtatóba, tudassam a többi gazdival, hogy nemrég tüzelt a kutyám? Úgy illik, ugye? Bocsi, ha hülye kérdés

2021. nov. 6. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!