Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kölyöknek (3 hónapos...

Nagytestű kölyöknek (3 hónapos rottim van) melyik a megfelelőbb táp?

Figyelt kérdés

Real Nature Wilderness száraz kutyaeledel junior large breed kacsa


Real Nature Wilderness száraz kutyaeledel junior lóhús&marha 12kg


[link]


[link]



2021. nov. 12. 20:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy növésben lévő kutya nem fog elhízni, pláne mozgás mellett. Most fog elkezdeni intenzíven fejlődni, napi 3x adagban add neki a tápot, mivel egyszerre nem fog vele megbirkózni, nem is szerencsés. De kelleni fog neki a tápanyag.

Nálunk is úgy nőttek meg, hogy csak pislákoltam, hogy de nemrég még milyen kis gombócok voltak (optimális a méretük, de olyan gyorsan felnőnek..)

2021. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Pont miután elküldtem a válaszomat láttam hogy megtaláltad :D


Valóban soknak tűnik, de a kölyökkutyának napi 3x ajánlott enni adni ebben a korban, úgy már nem is vészes a mennyiség, ha viszont nagyon elkezd hízni akkor visszább kell venni az adagot.

2021. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :) Igen, most is napi háromszor kap, csak ugye fura nekem a 270 gramm után a duplája. A Brit Fresh is szénhidrátmentes, viszont a kutya széklete nem a legjobb, nagyon lágy, ezért gondolkodtam váltáson.
2021. nov. 12. 21:14
 14/25 Maya Bunnyheart ***** válasza:
A Brit tápoknál előfordul sajnos hogy nem jó az etetési javaslat. Amúgy a kutyusod milyen nemű? (mert a felnőttkori ideális súlynál van bőven különbség a nemek között)
2021. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Szuka. Szépen növekszik, hatalmas a korához képest. 40 kg-ra számolom a felnőttkori súlyt. Lehet attól lágy a széklet, mert mindig natur joghurttal keverem a tápot - napi egy doboz joghurt fogy el - talán az is lágyítja....
2021. nov. 12. 21:26
 16/25 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Igen, lehet az oka, egy időben én is adtam a kutyámnak natúr joghurtot őt is meghajtotta egy kicsit. Tápváltásnál viszont nagyon fontos hogy fokozatosan történjen és mást ne kapjon egy darabig csak a tápot.
2021. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! :) Kipróbálom joghurt nélkül. De valóban nagy kutya, most lemértem, nem kövér, s 3 hónaposan 15 kg. Lehet lovat vettem :D
2021. nov. 12. 21:49
 18/25 anonim ***** válasza:
26%

3 hónaposan irtózatosan nagy ennek a rotinak a súlya. Óriástestű fajták szoktak 3 hónaposan 14-17kg között lenni.

Én a helyedben egyáltalán nem örülnék, hogy ilyen nagy, élni fog kb. 4-5 évet, azt is szenvedve, aztán eldöntheted hogy két kis kereket kap a hátsó lábai helyére vagy elaltatod...

2021. nov. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Jajj, hagyjál már a baromságoddal utolsó. Nem kell irigykedni hogy valaki tenyésztőtől tud normális nagyságú kutyát venni, jó pedigrével, nem egy szapis alultáplált génhibás szerencsétlent. Láttam a szüleit, ők tényleg rottik voltak, hát ezért ekkora a kölyök :)
2021. nov. 13. 11:02
 20/25 anonim ***** válasza:

Ja, én nem irigykedem. Nekem nem tetszik a roti, úgyhogy olyanod lehet, amilyet csak akarsz. :)

Csupán jótanács volt, de nem kell megfogadni. Hizlald nyugodtan. Nem én fogom fizetni az állatorvost. :)

2021. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!