Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a kiskutyának nem azt...

Baj, ha a kiskutyának nem azt a tápot adom, amit a tenyésztő adott?

Figyelt kérdés
Jobb fajtájú tápot vettem neki, mint amit ott kap most, de nem tudom, hogy lesz-e ettől baja? Vagy fokozatosan kéne átszoktatni új tápra?

2021. nov. 17. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ mennyire szart kap most. Ha tescosat, akkor én egyből váltanék.
2021. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha hirtelen váltasz lehetnek kellemetlenségek, pl hasmenés, de nem feltétlenül jár vele. Nálunk nem volt gond a tápváltással. De mindenképp jobb, ha jobbra váltasz, nem pedig rosszabbra :)
2021. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Fokozatosan kellene átszoktatni, súlyos hasmenése lehet tőle.
2021. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Hát, van pár fajta, akiknek kifejezetten nem tesz jót, ha "megnyomják" magas minőségű tápokkal kölyökkorukban. A túl sok vitamin hatására lehet, hogy pont a visszájára fordul a hatás. Pl nagy testű pásztorkutyáknak inkább a közepes minőség a jobb, hogy egyenletesen tudjanak nőni, ne hírtelen nyúljanak meg. Mikor amúgy a tenyésztőnek fizettél százezreket, az a "szolgáltatás" is benne van az árban, hogy ilyen esetekben tanácsot ad és elmagyarázza, hogy ő miért etet azt amit.


Átszoktatásnál ha biztosra akarsz menni, keverd a tápot, ha nem így tennél, max pár napig hígabb lesz a széklet, de nem lesz a kutyának hatalmas problémája ettől.

2021. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor az lesz, hogy elkezdem ezt adni neki, ha hasmenése lesz, akkor veszek olyat, amilyet a tenyésztőtől kapott :) Amúgy ott Royal Caninnal etették, én Real Nature Wildernesst vettem (a kölyköknek való ló+marha tápot meg nedves kajákat is).
2021. nov. 17. 11:00
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Reméljük ez azt jelenti, hogy bazi tehetős vagy, nem pedig azt, hogy a "tenyésztő" valójában nem is tenyésztő volt...
2021. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#4 köszi! Kistestű kutyáról van szó.
2021. nov. 17. 11:01
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 tenyésztő, törzskönyves a kutyus. Szaporítótól nem vennék.
2021. nov. 17. 11:01
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
semmi gond nem lesz belőle. Én egyik napról a másikra váltottam tápot a kutyámmal többször is, és ugyanolyan örömmel ette az újat, mint a régit. Se hasmenés, se semmi. Túl van ez misztifikálva.
2021. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igen tény, hogy jólétünkben túlaggódjuk már ezeket a dolgokat. A természetben sem minden nap ugyanazt enne a kutya, hanem ami épp van :D
2021. nov. 17. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!