Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik rendesen a...

Miért nem eszik rendesen a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy yorkie terrier (5 éves) kutyám. Voltak már gondok az etetésével, de pár hónapja mindig megette amit elé tettem most pedig lassan elérem a 3 hetet hogy egyáltalán nem akar enni, vagy pedig alig. Nem is látszik rajta hogy valami probléma lenne vele, ha sétálni megyünk mindig örül, játszani is játszik, jó kedvű, csak sajnos nem igen akar mostanság enni. Általában farháttal etettem (húst adtam csak neki lecsipegetve) es néha szokott kapni jutalom falatokat is, de azt is nehezére akarja megenni.elég bosszantó tud lenni:( milyen teendők lennének ilyenkor?

2021. nov. 19. 18:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy amikor egy állattal találkozik legyen macska vagy kutya rámászik és hát a többit nem részletezném. 😅 Kan kutyáról van szó.
2021. nov. 19. 18:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért nem eszik, mert rámászik a másik állatra. Az csak simán dominálás.

Ha lassan 3 hete nem megfelelő egy kutya étvágya, a gondos gazda felkeresi a kutyával az állatorvost.

2021. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Orvos kivizsgálta? Teljesen egészséges az emésztést tekintve? Ha igen, akkor vagy rossz nevelés, vagy rossz idegrendszer. Sajnos Vannak kutyák, akik egyszerűen ösztönben, idegrendszerben annyira gyengék, hogy ilyen problémák jelentkeznek.

A más kutyák fedezése kizárólag csak rossz nevelés. Az csupán annyi, hogy a gazdája teljesen béna és a kutya semmibe veszi. Kell egy megfelelő gazda, aki megfelelően tartja és megfelelően foglalkozik vele és pillanatok alatt elmúlik ez a probléma.

2021. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
😌🙃
2021. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár a fogával vagy ínyével is lehet probléma, főleg ha a jutalomfalatot sem eszi meg, valami baj lehet.
2021. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem mit kell ezen ulni mar 3!! hete. Nem a legelso gondolat az allatorvos? Pedig annak kene lennie. Aztan ha ki vannak zarva a szervi okok, akkor el lehet gondolkozni mason is.

Egyebkent meg elegge szarul eteted, ez rettenetesen egyhangu es tapanyaghianyos etkezes. Vegyel inkabb neki jo minosegu tapot, ha nem szeretnel normalisan osszallitott etrendet kovetni/ csinalni neki.

Es szerintem egy kutyaiskola se artana.

2021. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fogj kezet az eggyel alattad levő kérdezővel...


Szóval teljes orvosi kivizsgálás, mert ez bármi lehet. Ha nem volt mostanában teljes vérkép csináltatva neki, az is. Illetve külön fektessetek hangsúlyt az étkezésére, mert husi + juti baromira egyoldalú, hosszútávon komoly hiánybetegséget tud okozni. Ha az orvos nem kompetens kutyaetetésben, létezik kutyadietetikus is, akivel tudsz konzultálni.


A hágás bármi lehet: sosem tanult mást, frusztráció, megszokás stb. Kontextus nélkül nem lehet rá mondani semmit.

2021. nov. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak farháttal eteted? Szerencsétlen kutyának olyan tápanyaghiánya lehet…hihetetlen, hogy emberek úgy tartanak állatot, hogy fogalmuk nincs még a helyes táplálásukról sem. Pedig amióta létezik internet, bármilyen infot azonnal be lehet szerezni.


Olvass utána a BARF etetésnek és vagy azt csináld normálisan, vagy próbáld ki a Petchef menüket (nekem is finnyás yorkim van, de a Petchefet 2 perc alatt belapátolja és sokkal egészségesebb, mint bármelyik táp), vagy akkor jó minőségű száraztáppal, alutasakosokkal etesd. A csak farhát diétát nem csodálom, hogy nem bírja, nem is jó neki.

2021. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!